Sháním výpomoc

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

Sháním výpomoc

#1 Příspěvek od Banda »

Tak to opět zkouším, jen tak z blbosti, jestli náhodou, člověk nikdy neví :nevim:

Prostě a jednoduše sháním někoho, kdo se zajímá o elektrotechniku a rád by se podílel na různých projektech.
Jde o to, že mám v hlavě různé nápady a rád bych je realizoval.
Hledám tudíž někoho, kdo by uměl, alespoň přečíst barevný kód rezistoru, správně pólovat diodu a podle katalogového listu zjistit, kde má tranzistor BCE. A kdyby dotyčný uměl vyrobit i DPS jakýmkoli způsobem, bylo by to boží :angel:

Tohle jsem měl napsat asi hned na začátek:" NENÍ TO PLACENÉ".

Moje představa je jednoduchá - princip je založen a na vzájemné pomoci, např. navrhnu schéma, vy navrhnete DPS, vyrobíte osadíte, já naprogramuji procesor, oživím a hotovo = dílo nás obou, atd. Nemám prostě moc času drbat se s výrobou DPS a pájením.
Takže nemusíte umět navrhovat schémata, ani programovat (postupem času vás třeba naučím), jen mít čas a chuť.
Samozřejmě, že realizovat můžeme i vaše projekty.
A je jedno, jestli jste student nebo důchodce.

Tož tak, případné odezvy přes SZ, díky
Banda

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#2 Příspěvek od Zmije »

Byl by nějaký příklad projektu, který máš v hlavě?

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#3 Příspěvek od alles »

upřímně řečeno buď jste člověk nabízející velmi silné know-how, nebo dost podivín....

nabízíte zkušenosti, můžete se prezentovat nějakou prací? Takhle na slepo ten inzerát vypadá dost nedůvěryhodně..

co by mělo být cílem té spolupráce? Pouze odzkoušení nějaké ideje, nebo nějaký komerční výrobek? má se to snad někde prezentovat nabízíte-li spoluautorství?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Banda píše:Nemám prostě moc času drbat se s výrobou DPS a pájením.
:?: :?: 8O :?:

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Banda píše:Nemám prostě moc času drbat se s výrobou DPS a pájením.
Ale tohle je přece na bastlení to nejlepší! Alespoň pro mě. Při dnešních cenách finálních výrobků bych se na to s prominutím vy..al kdyby mě to nebavilo.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Taky to nějak nechápu. Snad by se chytl nějakej začátečník, kterej by chtěl získat zkušenosti, ale bez osobního kontaktu to bude nepohodlná spolupráce.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#7 Příspěvek od Banda »

Příklady projektů: Spektrální analyzátor (spíš jenom efektové blikátko, než nějaký měřící přístroj), Nabíječka s grafickým LCD, Dálkové řízení světel, Dálkové řízení audio předzesilovače s grafickým LCD a další pí....ny, které mě napadnou.
Prezentovat se nemám potřebu, kdo chce, udělá si obrázek z tisíce mých příspěvků, které najde zde na fóru. Jinak bych neřekl že jsem podivín, spíš hlupák, co hledá kapku vody na poušti.
Co bude dotyčný dělat se oním výrobkem, o to se nestarám, jestli to bude vyrábět a prodávat nebo vyhodí, je jen jeho věc.
Jak říkám, hledám někoho, nejlépe študenta s množstvím času (to jsou takový, co se místo trávení času v nalévárně, věnují něčemu užitečnému) a rád by se něčemu přiučil nebo si něco postavil, ale nemá na to zatím ono know-how.

Mě holt baví jiná část bastlení a úplně ze všeho mám nejradši, když mám hotový a funkční výrobek připraven k použití.
A nebo, když to vezmu z druhé strany, tak vlastně některému bastlíři dělám šílenou radost, protože ho zahrnu samou prací :)
Holt je to všechno o lidech :roll:

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od Zmije »

Tak mě napadá, nejseš ty náhodou fiťák (student/absolvent fakulty informatiky)? názorově by to odpovídalo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Takhle to měl zařízeno Edison, ne? Neměl čas se drbat s vrtáním a pájením, akorát načmáral náčrtek asistentovi a do rohu připsal make this. :twisted:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PeteBurns »

Hmm, je to veru iba o ľuďoch a ich potrebách...čo by som ja v mojich začiatkoch dal za takýto osobný kontakt s niekým, komu by som mohol pomáhať a za odmenu by ma učil všetko čo som chcel vedieť...urýchlil by môj pokrok v elektronike o celé roky...ale nemal som to šťastie...tak som tam kde som :twisted: a v mojom veku už takisto nemám moc náladu sa paprať s výrobou plošáku a osadzovaním, drina a piplačka a nuda :?

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#11 Příspěvek od alles »

no jestli se chci někde něco naučit, tak si radši vezmu konstrukci z nějakého časopisu, nebo z netu, je jich přehršel, některé i kvalitní, postavím a oživím. Můžu si vybrat co mě zajímá a tím, že si jdu vlastní cestou při oživování se nejvíc naučím....Nevím co se učím osazováním plošňáků. Nehledě na to, že málo kdy bude první verze plošňáku i tou poslední.... to je vývoj..., ale ten si chceš provádět sám, takže stále nevím co se tím učím...

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#12 Příspěvek od Banda »

Tak jediný PeteBurns to celé pochopil.
A mi nezbývá, než doufat ...

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#13 Příspěvek od alles »

já nechci nějak zavrhovat učení se od starších, pokud mají co nabídnout, to rozhodně ne, je to velice přínosné a sám tak činím.
Jen se mi jeví to nastavení té spolupráce jako trochu zvláštní, možná by to bylo vhodné pro studenta střední školy, pro získávání prvních zkušeností s konstrukcí něčeho, ale nevím, pro kohokoliv zkušenějšího mě to příjde jako otročina..
Pak mi taky trochu uniká nějaký opravdu jasně stanovený cíl té práce zaměřený na nějaké konkrétní využití, všechny projekty mají zatím společný pouze grafický LCD a sám píšete "a další pí...ny"
prošel jsem vaše příspěvky a narazil na vlákno výpomoc, kde jste stejnou situaci řešil v roce 2008 s velmi podobnou odezvou...
z vláken je možná patrno, že máte odbornost v procesorech či automatizaci, ale od člověka, se kterým bych měl spolupracovat, bych očekával, že se bude prezentovat nějakou vlastní dokončenou prací...
toť můj názor...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#14 Příspěvek od frantajetel11 »

Sorry teda, já to taky chápu takhle: já si něco vymyslim, vy uděláte všechno okolo, co mě nebaví nebo nejde, já naprogramuju procesor (to mě baví a umím to) a bude to naše společná práce... Tak se nějak ani nedivím, že se do takovýhle "spolupráce" nikomu nechce...
To je můj názor a nikomu ho nevnucuju. Ale třeba se ti někdo ozve :wink:

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#15 Příspěvek od Banda »

Holt jste to pochopili špatně, ale z toho si nic nedělejte, nikdo není dokonalý :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“