Supertelecí PC zdroj

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Supertelecí PC zdroj

#1 Příspěvek od MetalGod »

Nějak mi uniká význam tohohle PC zdroje.
1600W - k čemu taková telecí wattáž? Myslím si, že i kdybych na nějakou desku narval 4 osmijádra, 3 výkonný grafiky, kdovíco disků a paměťových modulů, stejně bych se na těch papírových 1600W stěží dostal.
A pak- jak často bych takovej brutální superstroj dokázal naplno využít, nepočítám-li propůjčení výpočetního výkonu třeba BOINC?
Kdybych měl takovej počítač používat jako teď ten můj současnej, co si vezme špičkově asi 100W, tzn. grafika, kompilace (hlavně jádra) a jednou za uherskej rok nějaká ta hra, určitě by se mi to náramně vyplatilo 8O.
Zdá se mi to spíš jen jako hra na čísla :?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

nevím jak tento zdroj ale dnes je velká móda napsat spíš špičkový výkon zdroje, běžně se setkávám s 850W které dám na 400W zátěž a nenastartují, nebo nesedí napětí už při mírně rozhozené zátěži, ale to hlavní je účinnost, protože při vyšším výkonu dost klesá. Na druhou stranu jsem testoval Thermaltake 1200W a skutečně je uměl dát i když ta účinnost už taky byla horší.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

Tieto vykony mi zacinaju pomalicky pripominat PMPO u reproduktorov. Niekedy 300W zdroj dal 300W, teraz aby sa clovek bal zapnut pc, ci to vydrzi a ked nie, tak ci zdroj nezoberie so sebou aj dosku a ostatne komponenty.
To iste odozva LCD. niekedy bola black->white->black, teraz je to gray->white->gray a zrazu mame 2ms. Ja fungujem na cca 7 rocnom poctivom lcd (8ms)
Ale je to idealne pre tunerov, ktori potrebuju vysoke cisla. Mozno coskoro zacnu udavat vykon v mW, aby bolo vyssie cislo :)
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Také mají barevné podsvícení a na obrázku létající talíř...

Podobná konina bylo zavedení kategorií 80 PLUS Platinum a 80 PLUS Titanium, místo toho aby je pojmenovali prostě 90 PLUS.

Někteří lidé, kteří jsou zaujati proti bezventilátorovým zdrojům tvrdí, že během pár týdnů odejdou. Já ho mám už půl roku a pořád funguje.
EDIT: Uplynula čtyři léta bezproblémového provozu a pořád funguje.
Naposledy upravil(a) Habesan dne 14 čer 2016, 17:24, celkem upraveno 2 x.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Som zvedavy, ci vydrzi do konca zaruky. Modre Fortrony nevydrzali.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Myslíš ten můj modrý Fortron nebo ten RockSolid ???
Ten první konec záruky přežil a ten bezventilátorový... Nevadilo by mi dostat jiný kus, pokud sebou nevezme něco dalšího.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

to chce do zdroja implementovat ---SW alebo HW aby uzivatelovy vypisoval kontakt servis (rozumej vyfukat prach a vymenit kondiky)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Myslel som modry bezventilatorovy Fortron. Hadam ich uz prestali vyrabat. Poznam cloveka, co ich za dva roky vystriedal tri.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

A za chvíli bude potřeba 3-fázový přívod i pro PC..

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#10 Příspěvek od weed_smoker »

Posledně tu někdo chtěl impulzák na startování auta.S tímhle zdrojem by potřeboval už jenom 4 50A diody,pokud vůbec něco.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

Když už je tady řeč o bezventilátorových zdrojích- při dostatečně vysoký účinnosti a kvalitnímu pasivnímu chlazení by nucený chlazení nemuselo bejt. Jestli se dá takovej zdroj sehnat, jakej byste mi doporučili? Dodávám, že na 150W se nikdy nedostanu, ani když kompiluju za použití obou jader a ještě kotlím grafiku.
Jde mi hlavně o redukci hluku, na CPU jsem byl nucen vyměnit chlazení, protože se mi origoš inteláckej větrák na chladiči rozsypal, tak tam mám nějakej Arctic Cooler, kterej, i když má větrák, je tichej jak myška, rotor ani při kompilaci jádra nikdy nepřesáhl 1000ot./min., přičemž teplota CPU nepřesáhne 60°C, jinak má v klidu "tělesnou" teplotu (kolem 36°C).
Co mi tam "dost" hučí, je 120mm větrák ve zdroji a HDD.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=7951089#p7951089
Lepší je možnost vypnout-zapnout, než bez.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#13 Příspěvek od milan222 »

no bezventilátorovej... stačí zvětšit chladiče a naladit větráček tak aby funěl, ale nebyl slyšet.
jo a bacha na kompy bez větráků. týden mi tu běžel siemens nixdorf mobile 700, ktetrej nemá větrák se zhaslým LCD, a na něm běžel simulátor procesoru a prehistorik2 :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“