Orava, černá obrazovka zabarvena do cervena

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stanley871
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2012, 02:00

Orava, černá obrazovka zabarvena do cervena

#1 Příspěvek od Stanley871 »

Zdravim
po dlouhe dobe jsem vyndal tv Orava a pripojil k ni satelit (docasne) model si ted nevybavuju. Problem je v tom ze kdyz se zapne a je prepnuta na AV obraz neni uplne cerny ale je zabarven do cervena, zaroven pres nej jdou sikme cary.Kdyz ale zapnu satelit, nebo prenu na analogove zrneni barvy vypadaji vporadku. U satelitu ale kdyz prenu mod na 16:9 ktery se zobrazi na 4:3 tv s cernymi pruhy nahore a dole je cerna opet zabarvena a jsou videt cary. V cem muze byt takhle mala bota ? To ze tam jde zvuk jen z leveho kanalu uz jsem resit lehce prestal.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Nepřečetl sis pravidla!! Nepíšeš o jaký typ TV se jedná. Orava je široký pojem a milion typů. Podle mě se jedná o řdu Color 4XX a bude buď slabá obrazovka nebo závada v modulu G. Ale možností je ještě víc.

Uživatelský avatar
Stanley871
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2012, 02:00

#3 Příspěvek od Stanley871 »

ja vim omluovam se ... typ se mi vykouril z hlavy a doma budu az kdo vi kdy (ale dopisu ho) .... je mi prave divny ze kdyz je obraz pres celou plochu tak se nic uvedeneho neprojevuje

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#4 Příspěvek od Lubanec »

Jak píše Fredis..bud někde tam,nebo by mohli být nějací studenti na skartu na desce ale že by blbá norma nastavená ještě,to by byl asi obraz došeda.. :?:
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Stanley871
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2012, 02:00

#5 Příspěvek od Stanley871 »

No takhle asi sem to blbe napsal, ono to nezavisi na SCART ten obraz je takovej prave i kdyz vypojim SCART a mam prepnuto na AV.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

žeby sa obrazovka porúčala do dôchodku?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Stanley871
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2012, 02:00

#7 Příspěvek od Stanley871 »

To jsem si rikal taky ... ale zase kdyz pustim normalne program do formatu 4:3 tak sou barvy uplne bez problemu ostre bez nejake prevazujici barvy.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Otázka zní: Jak moc je to do červena. Problém může být ve špatném nastavení šedé a vyvážení bílé (eventuelně i Ug2 obrazovky) a navíc umocněný stárnoucí obrazovkou, která nemá souběch všech tří trysek v celé škále jasu. Je dost možné, že právě z tohoto důvodu to ani uspokojivě nastavit nepůjde. Ale to je jen obecný odhad.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Už jsem to psal výše. Navíc je logické to 4:3 a 16:9. Svítí rozdílná plocha obrazovky a teče také jiný Ia. To v kombinaci se slabou baňkou je to, co vidíš a píšeš.

Uživatelský avatar
Stanley871
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2012, 02:00

#10 Příspěvek od Stanley871 »

fredis : ano je logicke ze 16:9 pokryva jinou plochu nez 4:3 ... ja tim chtel ale spis nazanacit to ze obrazovy signal je bez vady.

Eleman: zkusim postelovat a uvidim co to provede



Zatim dekuju vsem za odpovedi :)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

Jen aby nebylo poštelovat = rozštelovat a výsledek nebyl ještě horší.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

Pokud obrazovka slušně jasí a má dobrý kontrast, nehledal bych závadu v ní. Je možné, že závadu by mohl způsobovat STB impuls (sandcastle). Zkus pohnout s fází na modulu synchronizace, jestli se to na barvách nějak neprojeví. Pokud se to nespraví, nastavení vrať jak bylo.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“