stabilizator led pasku

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavelsk05
Příspěvky: 2
Registrován: 29 srp 2010, 02:00

stabilizator led pasku

#1 Příspěvek od Pavelsk05 »

Zdravim,mohl by mi nekdo poradit jestli se da uzit stabilizator SN12 coz je urcen pro zarovky v aute aby nepraskaly,jako stabilizator pro led pasky?ma 4A,tudiz docela vykon,ale jestli by to melo ten ucinek proti prepeti i na led.|Diky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Moc nechápu potřebu stabilizace pro LED pásky. Ty přece nepraskají jako žárovky. Pochopil bych to pro stabilizaci svitu LED ale k tomu účelu slouží jiný obvod, zdroj proudu. Ale abych se vráttil k původnímu dotazu, neznám činnost a zapojení SN12.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

No nekup to http://www.eshop.sapro.cz/stabilizator- ... a_d26.html . Ale píšou Corado , odhadl bych do motorky se střídavým napětím na transil za pojistkou . A jak je výše , jako zdroj k LED nepoužitelné .

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Myslím, že v případě LED-pásků je to jinak. LED-pásky jsou vyrobeny a určeny k připojení ke zdroji napětí např. 12V. Pokud tedy chci dodržet záruční podmínky, musím používat stabilizovaný zdroj napětí.
Pokud je ale SN12 paralelní stabilizátor napětí, určený k motocyklovým alternátorům, pak je nevhodný pro stabilizaci tvrdých napěťových zdrojů a také palubního napětí automobilů, které bývá stabilizováno na cca 14V.
:wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“