Panasonic CQ-RD132N a Line-In

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Caizi
Příspěvky: 16
Registrován: 09 úno 2006, 01:00

Panasonic CQ-RD132N a Line-In

#1 Příspěvek od Caizi »

Nevíte někdo jak by se dal aktivovat vstup? Tady nějak simulovat připojení originálního CD měniče?

Vím že ste to tady už řešili pro jiná radia, ale potřeboval bych to na tohle. Mám i servisní manuál v pdf, se všemi schématy zapojení a podobvody, tak není tu někdo schopen zjistit to nějak z toho? byl bych mooc vděčný..

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic CQ-RD132N

#2 Příspěvek od LOYZA »

Pošli mi to pdf k němu a pokusím se ti pomoci. Loyza.

Uživatelský avatar
Caizi
Příspěvky: 16
Registrován: 09 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Caizi »


Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#4 Příspěvek od bayern628 »

Zdravím,

obnovuji staré téma, vlastním úplně stejné rádio a chtěl bych se zeptat, jak jste to vyřešili?
Protože by se mi to také hodilo. Dokumentaci s obvody mám v pdf.


Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#6 Příspěvek od bayern628 »

Byl byste ochotný mi to vysvětlit česky? :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Jde zkrátka o to, že to rádio má vstup LINE IN, ale jde ho aktivovat pouze tím, že měnič CD nalezne v zásobníku aspoň jeden disk a načte informace o první stopě.
Jinak tlačítko CD nefunguje a nejde aktivovat vstup LINE IN, kterým se z měniče disků přivádí analogový signál do rádia. Když se podaří rádio oblbnout tak, aby si procesor myslel, že tam měnič disků připojený je, můžeš na LINE IN připojit jakýkoli zdroj stereofonního signálu (případně přes předzesilovač, protože sluchátkové výstupy přehrávačů dávají signál tak o 10dB slabší, než měnič disků; ale ten předzesík je to nejmenší).

Proto se musí vyrobit emulátor, který se přes datovou sběrnici v konektoru pro měnič CD představí jako měnič s načteným diskem.
Musí tam po startbitu poslat 32 bitový telegram obsahující po 8 bitech: identifikaci měniče, číslo disku, číslo stopy, minuty, sekundy (libovolné, jsou jen k zobrazení), stav (normální, sken, náhodný, opakování) a dva prázdné bajty.
Po stisku tlačítka CD se na displeji objeví informace o jakémsi fiktivním CD a hraje to.
Už jsme to tu víckrát řešili, Panasonic si takto zajišťoval povinný odbyt svých měničů disků u mnoha modelů autorádií.
Mimochodem mám model CQ-RD133N a skončilo to po letech naprosté spokojenosti zakoupením rádia s USB a bluetooth. Pravda, v citlivosti, zejména při příjmu dopravního hlášení a AF na toho Panasonika nemá, ale bylo jen nepatrně dražší, než ze zahraničí objednat ten emulátor.
A kazety přehrávám na SONY TC209SD...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Chápu-li správně, teď když jsou podklady veřejně na Internetu, včetně náplně pro PIC, tak už si to může vyrobit každý a snad i laciněji.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ano - kedze je tam teoria aj zdrojak, moze si to postavit sam kady, kto vie (a chce sa mu).

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“