Grundig Vision 2 19-2930 T

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

Grundig Vision 2 19-2930 T

#1 Příspěvek od CharlesBass »

Ahoj,
mám na stole toto TV-LCD. Funguje tak, že po zapnutí hlavním síťovým vypínačem se cyklicky střídá celoplošně červená, zelená, modrá, bílá, černá a furt dokola. Nejde to nijak ovlivnit. co to je z mód? Panel nemá videosignál? To by ale blikalo asi stejně dál, když ho odpojm ze kšandy ... ale to úplně zhasne. Na mikročipu je nalepená nějaká feritová destička, takže nejni vidět co to je. Ani trochu se ten čip ale neohřeje, což vím z jiných panelů, že by asi mělo. Je možné že je to kaput, nebo do toho jen zdroj nedává volty? Nevím kde co změřit ... možná rozeberu svůj monitor, kde je s nejvyšší pravděpodobností stejnej panel LTM185AT01, abych vyloučil závadu v něm. Ale stejně to vidim na procesor, páč kanálovej volič se ohřehje .. takže nějaký napětí tam jde. Jo na desce je YUL190R-1 V-0

bohatě by mě stačillo, když mi někdo poví, proč ten panel takhle bliká. Díky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Panel bude vporiadku.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#3 Příspěvek od CharlesBass »

Taký si to myslím, díky.

Když jsem do toho nacpal 12V (DC IN) (ne)fugovalo to úplně stejně. Takže i zdroj vypadá OK. Podle cest jsem odhadl kam má do řj dávat napětí a tam jde něco přes 13V. Takže bude v háji deska s procesorem. Asi. LCD stojí něco k 4tis, zkusím jít k opravářovi, jestli by tento modul dokázal sehnat za rozumné prachy. Nebo na sběrném dovře se nějakej objeví :D Tam lidi vyhazujou většinou LCD s prasklým panelem, nebo netknutý s vysušenejma kondíkama ve zdroji. Už sem jich pár jejich výměnou spravil...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“