Rozobratie LED zadného svetla z Passatu

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

Rozobratie LED zadného svetla z Passatu

#1 Příspěvek od KUBO »

Zdravím. Nemáte niekto skúsenosť s rozobratím LED zadného svetla z Passatu ako je na obrázku? Doniesli mi to s tým, že nesvietia 4 ledky, ale nemôžem sa k ním dostať. Vyzerá to na jednorázovku(zahodiť a kúpiť nové).
Přílohy
led svetlo.jpg
(14.49 KiB) Staženo 95 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Přesně tak. Zalepené. Nerozebíratelné.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od TomasX »

Všechno se dá rozebrat - něco pouze jednou. :lol:

Po měsíci mě přestali svítit LED světla SJ-287, místo reklamace jsem se rozhodl je léčit. Taky jsou prý nerozebiratelné.
Přední sklo je přilepené silikonem a po opatrném páčení v několika místech šli skla oddělit. Protože to je levný krám, tak nejsou svařená dohromady.
S tím PASSATEM to bude možná jinak, přece jen má ušlechtilý původ.
Dobře se podívej na spoje a zkus lehce vsunout "něco" a zapáčit.
Přílohy
S7300001_2.jpg
(52.24 KiB) Staženo 85 x
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Některé světlomety se rozdělávají za tepla. Nahřát v troubě a rozpůlit. S teplotou moc opatrně..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

To je ta "vyhoda" LED svetiel - "neobmedzena" zivotnost. Akurat, ze ked par LED prestane svietit, vyzera to hnusne a neda sa to opravit. Za 5 rokov, co mam auto, som ziarovku v zadnom svetle menil tusim raz - mohla mat tak 12 rokov...

S teplotou naozaj opatrne, kedze je to cele plastove.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Zkoušeli jsme rozebrat takové světlo z Golfa pluska - bez šance nakonec koupě z vrakoviště.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Ďakujem za odpovede. Samozrejme že nebudem riskovať to nahrievať, nieje moje. Je to natvrdo zvarené, žiadny silikon. No čo už, vývoj nezastavíš iba zaplatíš. Ešte raz vďaka.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

nedávno jsem řešil komplet výměnu ledek ve světlech z Mercedesa, který si majitel dovezl z USA a měli rudé blinkry, auto elektrikář světla rozřízl malou frézkou po obvodu okolo barevných plastů a po výměně klasicky svařil svářečkou na plasty.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

aká zváračka to bola? nemôžete dať link alebo foto.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

u sváření jsem nebyl, ale myslím, že to byl stejný princip jako u lepení nárazníků atd.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Jancis1 »

Presne toto svetlo z pasata som opravoval. Kamarát mi to doniesol, ale pred tým sa to snažil rozrezať ulamovacím nožom a rozrezal si pri tom ruku. Mal asi šesť štichov. Mne sa to podarilo rozobrať a presne si nepametám čím som to páčil, ale podarilo sa mi to až na jedno naprasknutie asi 0,5 cm a vyštiepnutie malého kúska, nebolo to skoro vidno. Diódy boli odletované tri alebo štyri, myslel som že budú odpálené, ale neboli. Zaletoval som ich, zlepil som to tuším sekundovým lepidlom a takto mu to funguje už asi 2 roky.

Uživatelský avatar
amieebucy
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2012, 02:00

#12 Příspěvek od amieebucy »

how do you use 5mm LEDs . do they need a power sorce. what if i want to put it in my paintball gun what will i need. i just want to turn one swtich and have my paintball gun light up without it plugged into a wall.







--------------------------------------------------------------------------------------
led strip blue
LED Panel Light manufacturer
12v led strip

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#13 Příspěvek od Bastlfanda »

wth? Choice of topic, question, links under line? Don´t get it but there are many ways, even with selection of power supply (battery types) but with growth of power/luminosity is more important good cooler than selection of batteries (if you don´t play i.e. few days in a row in a dark dungeon, few AA batteries will be enough, better of course rechargeable or some other not heavy cell(s) ) - is this what you need to know?
Habesan: snad opraveno ;) "Donť " a a/e ... - na blbej dotaz blbá odpověď, ne? :)
rnbw: promiň, nedalo mi to, ale když tu dva měsíce zůstal bez povšimnutí ... :wink:
Naposledy upravil(a) Bastlfanda dne 17 črc 2012, 02:37, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

If You write in foreign language, please, use correct spelling.
If Czech or Slovak write in foreign language, please, write also in original.
----------------------
Pokud píšete v cizím jazyce, používejte, prosím, pravopisné hláskování.
Pokud Čech nebo Slovák píše v cizím jazyce, ať to prosím napíše také v původním jazyce.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

SPAM!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“