Nákup digitálního fotáku do 2000Kč

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

Nákup digitálního fotáku do 2000Kč

#1 Příspěvek od pavel16 »

Můžete mi někdo poradit nákup digitálu do 2000kč? Potřebuju koupit dva děckám,aby se přestaly hádat o ten můj :( .
Nejlíp z T.S. BOHEMIA,buď konkrétní tip,nebo alespoň značku.
Dík předem.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

V této cenové relaci je to asi jedno, ale podívej se na Canon, nebo Nikon. Myslím, že co člověk to jiný názor.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Jdi do tesca a podívej se po nějakém tom jejich hnusu. Pro děcka to stačí a viděl jsem některé stroje za zajímavé ceny.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Nestačily by jim fotomobily?
Těmi se taky dají celkem pěkné fotky udělat, třeba tuhle fotku jsem fotil mobilem tak tři roky starým, myslím, že tímhle:
http://www.cyberindian.net/2006/07/24/s ... le-phones/
a od té doby se to určitě zdokonalilo.
Přílohy
DSC00205.JPG
(81 KiB) Staženo 174 x
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#5 Příspěvek od pavel16 »

Tak výběr padl na PANASONIC DMC FS16EP-A nebo NIKON COOLPIX S2500.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

Nikon má lepší světelnost objektivu, lepší rozsah ohniskových vzdáleností (širší objektiv), Panasonic naopak zase má lepší video, větší výdrž baterie. Tipnul bych si, že "pro oko" bude o fous lépe fotit Nikon, zvlášť při delším ohnisku nebude díky lepší světelnosti potřeba tak dlouhý čas, fotky nebudou stržené. Nicméně já osobně bych hlasoval pro Panasonic už kvůli videu. Nemůžeš koupit oba? :)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od pavel16 »

Původně jsem to tak zamýšlel.Bohužel jsem zjistil že musím koupit jednomu foták a druhému telefon.Panasonic foťák jsem už měl.Byl jsem s ním spokojený,až do doby kdy mi odešel měsíc po záruce a tak asi vemu pro změnu ten Nikon.
Mohl bych se ještě tady zeptat na nějaký mobil s androidem kolem 3000Kč ?
Vybral jsem Samsung galaxy mini 5570 - je to dobrá volba? Původně jsem chtěl holce koupit normální mobil,ale bylo mi řečeno,že by s takovým mobilem nemohla existovat :roll:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak snad jsi se rozhodl dobře. Já mám sice Panasonic jako značku rád, ale musím říct, že v té levné třídě, co jsem zkoušel jejich kompakty, tak mě to moc nepřesvědčilo, čekal jsem to kousek lepší. Ty jejich dražší foťáky, zejména EVF "zrcadlovky" jsou naopak velmi dobré, škoda, že to mají takhle nevyvážené.

Kolem 3000Kč se dají koupit i lepší telefony, než ten Samsung, třeba ZTE Blade, SE Xperia X8. Samozřejmě chápu, že u slečny jde i o design telefonu a tam asi ten Samsung boduje. Jinak - je nutný Android? On totiž ten systém působí na většinu lidí, kteří ho neznají, děsně nepřehledně, nefunguje v něm spousta drobností, které fungují v normálních hloupých telefonech, samozřejmě existují spousty aplikací, které se dají doinstalovat a upravit si tak telefon k obrazu svému, ale je nutné se tím "prokousat" a chce to zpočátku pevné nervy :)

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#9 Příspěvek od feliz_navidad »

Jestli chceš, aby se děcko učilo fotit, ne jenom cvakat spoušť, doporučuji Canon Powershoot a1200 - jako jediný z laciných foťáků má totiž hledáček.

Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

#10 Příspěvek od shugoss »

a kolik maji decka?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Na mnohých Canonech rozjedeš CHDK.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“