Žehlička na vlasy REMINGTON

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alesak1188
Příspěvky: 64
Registrován: 28 črc 2011, 02:00

Žehlička na vlasy REMINGTON

#1 Příspěvek od alesak1188 »

Ahojte, kámoška ke mě přinesla žehličku na vlasy, že ji nějak blbne, první co bylo tak jsem se podíval na ten otočnej konektor napájecí šnůry. Chvilku chodila, ale jak se s ní pohne, začne v ní jakoby slabě prskat, myslej jsem že by to mohlo být nějak¨ý vypálený kontakt nějaké součástky na plošnáku, ale prská to nějaká součástka, viz foto, nevěděli byste která? díky moc.
Přílohy
ehlička 001.JPG
(167.35 KiB) Staženo 325 x
ehlička 004.JPG
(80.33 KiB) Staženo 257 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

nemáš tam náhodou studeňák?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

Zkus prověřit cívky (ty toroidy) - u starších žehliček odpadávaly se lámaly dráty u spoje s plošňákem (tady jsou už přilepené, ale moc bych tomu nevěřil :) ), popřípadě přímo ten napájecí kabel (bývá špatný kontakt v přechodu mezi konektorem kabelu a samotným kabelem - zlomený v silikonu), a nebo (což je skoro tutovka) prověř ty dráty, co spojují tento plošňák s tím horním - prochází kloubem a protože jsou docela tvrdé, tak se lámou (ale přes tvrdou izolaci to nejde moc vidět) - tam bývá zakopaný pes - akorát je potřeba měřit a trochu ty dráty prohmatat :D .

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Zlomený kabel u kloubu. Sice píšeš, žes to kontroloval, ale tyhle závady někdy člověka pěkně "vyškolí". Připoj tam napájení napřímo a uvidíš.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

přesně, je zlomený kabel, taky jsem to opravoval, pod tou bužírkou :-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Mám tady i schéma, jestli by se někomu hodilo - jsou tam rozkreslené obě desky a barvy propojovacích kabelů - platí pro typ S1005.

Ale stejně to vypadá na přívodní kabel - u těchto žehliček se kazí jeden za druhým.
Přílohy
S1005.gif
(11.52 KiB) Staženo 553 x

Uživatelský avatar
alesak1188
Příspěvky: 64
Registrován: 28 črc 2011, 02:00

#7 Příspěvek od alesak1188 »

Tak jsem vzal její starou žehličku, rozebral, přeletoval jsem ten žlutý nejspíš kondenzátor a tu modrou placičku nejspíš varistor a taky jsem pro jistotu dal i ten otočný napájecí kabel s konektorem z té druhé, sice se musely trochu upravovat plastíky, ale je to tam a fachčí zase jako nová (tříměsíční :-D). Mě přijde, čím novější, modernější zmetek, tím je to horší. Díky

Uživatelský avatar
tonynick
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2012, 01:00

#8 Příspěvek od tonynick »

Můžete mně někdo prozradit jak je možné tuto žehličku rozdělat s žádným nebo minimálním poškozením? Děkuji moc. Tonda

Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

#9 Příspěvek od sas »

Zdar
Taky bych se pripojil k otazce jak ji rozebrat.mam na ni nacatej kabel.dik

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#10 Příspěvek od vasekpetr1 »

Co si vzpomínám, tak pod krytkou kloubu, která je pouze nacvaknutá, je schovaný šroub, kterým rozhodíš žehličku na dvě půlky, spojené kabeláží. Potom jsou z vnitřní strany vidět malé šroubky na čtyřhran.

A zde jsem sehnal i náhradní šňůru (jak mi zde už dříve tuším ohryzek poradil.
Pozor, remington má žehličku se starším a novějším provedením kontaktu pro šňůru. Je dobré, když s dotazem pošleš i fotku koncovky.

Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

#11 Příspěvek od sas »

kterou krytku mas na mysli,stahl sem okrouzek kloubu snury ,ale nic tam neni :?:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#12 Příspěvek od vasekpetr1 »

Kloub, ve kterém se kleště otvírají od sebe. Je tam i pružina, která drží kleště v otevřené poloze.

Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

#13 Příspěvek od sas »

myslis ten stredovy cep co se nim zamyka a odemyka zehlicka?

Uživatelský avatar
sas
Příspěvky: 172
Registrován: 28 dub 2009, 02:00

#14 Příspěvek od sas »

tak uz sem na to prisel,jen ten odkaz na ten kabel jsem ho na tech strankach nenasel :cry:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#15 Příspěvek od vasekpetr1 »

Napiš jim mail, můj kabel také nebyl v nabídce.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“