TV Philips 25PT4503/58, chassis MD1.2EAA, vertikální čára

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jacktor
Příspěvky: 13
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Litvínov

TV Philips 25PT4503/58, chassis MD1.2EAA, vertikální čára

#1 Příspěvek od jacktor »

Zdravím, mám problém s touhle krabicí. Když jí zapnu, tak mi obrazovka buď vůbec nenaskočí, nebo se uprostřed objeví vertikální čára a nic víc. Stavová dioda normálně reaguje, stby-červená, on-zelená. Neměl by někdo nějakej nápad než do toho začnu šťourat? Díky.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

jacktor píše:vertikální čára a nic víc.
Horizontální vychylování.

Viz.: eserviceinfo.com.

Rozhovoř se, prosím, o tom, v jaké přesně oblasti elektriky děláš, a jaké máš zkušenosti s televizory nebo alespoň něčím srovnatelným.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jacktor
Příspěvky: 13
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Litvínov

#3 Příspěvek od jacktor »

Jsem elektrikář, silnoproud, ale tak nějak se hrabu ve všem. Bohužel moje vybavení je akorát multimetr, zk. zdroj a nasliněnej prst :-). Zkušenosti spíš s výkonovou elektronikou. TV už jsem nějaký "otevřený" měl, ale spíš starších ročníků. Horizontální vychylování mě napadlo, ale proč někdy žhaví a někdy ne... :? Schémátko jsem si sice stáhnul, ale je to spíš nečitelný. Zkrátka, kdyby někdo věděl na tomle chassis kam se nejspíš podívat, abych "neobjevoval objevený".
EDIT: Tak z čáry už je jenom bod uprostřed obrazovky.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

To znamená, že už skončil i vertikál. Kým je uprostred ten bod, VN funguje a i žhavenie. Ale radšej to netrénuj, lebo ten bod tam zostane trvalo (vypáliš ho do tienidla).Pozorne skontroluj spájkovanie a poopravuj studenáky. Potom si nájdi schému, zorientuj sa v nej a choď po jednotlivých vetvách. Alebo to daj radšej niekomu zdatnejšiemu.

Uživatelský avatar
jacktor
Příspěvky: 13
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Litvínov

#5 Příspěvek od jacktor »

Tak a s konektoru vychylovacích cívek u obrazovky se zakouřilo - studeňák, tak jsem to opravil a teď zas je čára horizontálně, takže jakoby šel vertikál a nejde horizontál... :?: :?: No nic připadá mi to jako bych se honil za vlastnim ohonem :roll:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

jacktor píše:...teď zas je čára horizontálně, takže jakoby šel vertikál a nejde horizontál...
Omyl - nejde vertikál. Ujasni si pojmy. :wink:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Ach jo. A to jsem si dal tolik záležet, abych to sám v první odpovědi nepopletl.

Vodorovné vychylování vychyluje paprsek vodorovně, když selže, uvidíš pouze svislici.

Svislé vychylování vychyluje paprsek (mnohem pomaleji) svisle.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jacktor
Příspěvky: 13
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od jacktor »

Jo byl jsem včera trochu ve fofru a stresu, trošku jsem to pomotal :-)... Ale asi se na to vyprdnu, nemam na takovýhle laborování čas.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Nefunkční vertikál zase není taková tragedie. Začni měřením napětí na elytech a na IO. Pak vem osciloskop a skoukni impulzy.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“