Povinné ručení - zkušenosti?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení - zkušenosti?

#1 Příspěvek od hafca »

Protože se mi nelíbila cena kterou jsem jim roky platil, vypověděl jsem povinné ručení u ČP a ohlížím se po jiné pojišťovně.
Má někdo tip, kde se zajímat nebo komu se raději vyhnout?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

U nas su na webe kalkulacky, ktore ti podla zadanych udajov vypocitaju ceny v roznych poistovniach. A staci uz len vybrat najlacnejsiu. Treba porovnat viac webov, niektore poistovne niekde chybaju.[/u]

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#3 Příspěvek od vladom »

Neviem ako v čechách, ale u nás na Slovensku mi prišiel šek na 130€ a pretože som predvídavo dal výpoveď, o niekoľko dní som mal telefon, či ostanem keď to bude za 70€. Pritom v priloženom liste bolo napísané, že tam mám zľavu 40% a vernostné a blablabla. Tak mám pocit, že kto ostane verný poisťovni, toho zoderú tak, že platí 100% navyše.
Naposledy upravil(a) vladom dne 04 kvě 2012, 13:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Těch kalkulaček je spousta, to vím. Ceny jsou všude při srovnatelné výši ručení o cca 1000,-Kč a víc ročně nižší než jsem měl.
Šlo mi spíš o zkušenosti s jednotlivými pojišťovnami. Jak se staví k plnění, jak rychle zafungují a takové věci.

vladom
Čekal jsem to samé. Neměl jsem nehodu, nic po nich za ty roky nechtěl a po výpovědi mi během 14 dní přišlo potvrzení o přijetí výpovědi a papír o bezškodním průběhu. Žádné přemlouvání se nekonalo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#5 Příspěvek od dalik »

Já (i rodina) pojišťuju auta tady: http://www.pojistimeauto.cz/cz/m/vozidla/

už druhým rokem, vš eok, Roomster je za 1074,- a druhej dvaapůllitrovej sporťák za 2431,-. I výpověď u bývalé pojišťovny zařídili, jsem spokojen.
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Aqarel »

Na motorku mi nejlíp vyšla Kooperativa. Určitě se vyhni pojišťovně Slavia. Kalkulačky na netu jsou strašně hezká věc, ale dobré si zkusit zajít osobně na pobočku, pokud na to máš čas. Jde o to, že ti mohou nabídnout výhodnější nabídku, než co je na netu.
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#7 Příspěvek od helios »

Na slovensku je to tak, že každá poisťovňa si nahodí vyššiu sumu a čaká, čo na to zákazník. Ak im pohrozí výpoveďou, urobia mu cenu nižšiu, ak nie, považujú to za súhlas. Na môj dotaz, prečo si nevážia zákazníka, ktorý im už osem rokov bezškodového poistenia dal už dosť peňazí a nenavrhnú sami nižšiu sumu poistného, bolo mi oznámené, že v dnešnej dobe je toto ich obchodná stratégia. Tak GENERALI dostalo moju konečnú výpoveď a podľa spomínanej kalkulačky som prešiel inde.
Potom ma ešte zopár krát otravoval dáky díler od generálov s tým, že mi môžu sumu zrovnať s konkurenciou. Poľutoval som ho, že s tým neprišiel skôr, ale ja sa nevrátim tam, kde si ma nevážia. Pritom som ich po dva roky upozorňoval, že keď im dám výpoveď, tak bude konečná. Nedali si povedať...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Najprv som presiel od Alianz do AXA, pretoze boli o dost lacnejsi. Nasledne (po roku) mi zdvihli cenu a pre istotu mi list o tom poslali tak neskoro, ze sa uz na dalsie obdobie nedala zmluva vypovedat - to sa neda nazvat inak, len spinavost najhrubsieho zrna (a ten zakon, co cele toto umoznuje, je tiez velmi "kvalitne" urobeny...).

Takze som zmluvu vypovedal az na dalsie obdobie a vsetkym odporucam, aby dali od tejto firmy ruky prec. Tiez mali tu drzost otravovat ma, tak som im povedal, ako sa spravaju.

Momentalne som u ÈSOB - som zvedavy, ako sa zachovaju.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

Já jsem několik let u ČPP (česká podnikatelská) a zatím spokojenost. K PR na auto mi přidali i samostatnou pojistku skútra za 0,- Kč


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

ČSOB mám na jednom a autě a no nevím. Jejich systém bonusů kdy mi píší jak mám tolik a tolik bez nehod a snižují mi o xy a v podstatě platím pořád stejně mě už pomalu irituje. Taky mám pocit že dávají značně najevo svoji velikost.
Další auto mám u Allianz včetně havarijní. Sice nejsou nejlevnější, ale maximální spokojenost. Loni dvakrát rozbité pření sklo. Nikdo nic neřešil, jen se mě ptali zda již mám vůz zpátky ze servisu a mohou tedy proplatit fakturu. Nechtěli ani spoluúčast - prý jsem věrný zákazník a když mám u nich pojištění i proti havárii. Tak asi tolik.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od kevin_mitnick »

Na Slovenske pobocce jsme meli vsechny auta (7 kousku) pojisteny u Allianz. Jenomze pak panove z Allianz ztratili svepravnost a zacli chtit za PZP (to je u Slovaku nazev povinneho ruceni) u Peugeotu Partner 240€ a za Peugeot 508 pres tri stovky. Takze jsem jim ukazal prostrednikem ze jsou jednicky a sel jsem za ponukou Genertelu.

Kdyz jsem si napsal o nabidku na vsechna auta, tak mi nabidli cenu za Peugeot Partner 100€ a za Peugeot 508 120€ rocne. Nebylo myslim o cem premyslet... Pak mi dva tydny po vypovedi smlouvy volala zenska z Allianz, ze proc jsem od nich odesel. Tak jsem ji rekl, ze pokud mam Peugeot, tak ocekavam ze budu platit PZP za Peugeot a ne za Lincoln Continental...

A tady v Cesku mam pomerne slusnou smlouvu u CPP. Jelikoz tam mam i pojisteni odpovednosti, pojisteni prepravovaneho zbozi a dalsi veci, udelali mi pomerne slusnou nabidku i na pojisteni aut. Za Citroen Berlingo tadu platim 2150 CZK...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Já jsem byl postupně u ČP, pak Kooperativa, teď Direct. Všechno se dá sjednat po telefonu, což je pro mě výhoda, nemusím nikam chodit. Teď po téměř roce trvání, mi poslali nový návrh, který se mi vůbec nelíbil, tak jsem tam zavolal a hned mám o 3000,- pojištění levnější. Připadne mi, že všichni zkoušejí, co člověk ještě snese. :evil:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

U Allianz som platil 7550 Sk (t.j. 250EUR!). U AXA prvy a druhy rok 3900 Sk (130 EUR), treti rok 156 EUR (az teraz som si uvedomil, ze mi to zvysili az po dvoch rokoch - a ten list je najlepsi "Dátum: 19.01.2011, dátum podania: 21.01.2011", text listu: "dòa 16.1.2011 nastane výroèie..." - zaujimave, ze rok predtym to stihli vcas).

Teraz u ÈSOB 93,98 EUR... vybavil som vsetko cez ten web, kde som to nasiel.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od PavelFF »

hafca: Je to tak, že pokud se klinent nestará a poctivě léta platí a nebourá, tak na něj naprosto prděj. Stačilo by, kdybys u té samé pojišťovny smlouvu vypověděl a následně uzavřel novou. Tak bys najednou měl úplně jinou cenu.

Platil jsem několik let u ČP havarijní poj. a povinné ručení. Havarijní jsem chtěl už zrušit a tak jsem jim ve správném časovém okně (důležité!) vypověděl havarijní a zároveň i povinné. Napsal jsem jim ale, že povinné ručení bych možná znovu uzavřel u nich, ale jako nový zákazník, neboť noví zákazníci mají u nich mnohem lepší podmínky.
Paní odpověděla, že mi tedy pošle novou nabídku a byla asi o třetinu levnější než původní platba a srovnané to bylo s internetovou nabídkou ostatních pojišťoven (které nabízejí přibližně stejné podmínky pro plnění, 50/50mil škody apod). Uzavřel jsem to znovu u ČP.
Chce to jen projevit snahu a ukázat jim, že se zajímáš a máš přehled o konkurenci.

To samé platí u hypoték, když končí fixace a nabízejí nové úroky. Pokud se nestaráš sám předem a včas, pošlou ti na poslední chvíli mizerný úrok a už není čas na změnu.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Výpověď pojistky má pokračování s dobrým koncem.
Ve čtvrtek přišel dopis, že vzali na vědomí výpověď a papír o bezeškodním průběhu. A v pátek najednou volala jakási paní, která mi téměř vymluvila díru do hlavy. Celé to skončilo na nabídce nové smlouvy. Ta mi teď přišla. Budu za stejných podmínek jako ve staré smlouvě platit o téměř 1100,-Kč ročně méně. :lol:
Jak to tak vypadá, vyplatí se občas podívat a pokud je rozdíl v ceně zajímavý, přinést jim výpověď.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“