Fujitsu Siemens Futro S300 (jaký Linux)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Fujitsu Siemens Futro S300 (jaký Linux)

#1 Příspěvek od Holly »

Zdravím
v práci likvidovali tyhle klienty a já jsem jich pár vzal domů. Tahle otázka je směrována hlavně pro Linuxáře. Jde mi o to, jaká distribuce linuxu by byla pro tenhle strojek nejvhodnější. Originál v tom je eLux, ale s ním se nedostanu na net. Mám v tom 4GB CF a 512MB ram. Naposledy jsem zkoušel Ubuntu, ale je to hrozně pemalé, nepoužitelné. Zkoušel jsem Linux PUPY, ale nenašel síťovku. Linux umím max nainstalovat, ale nesmí tam být příkazový řádek, prostě klikačka. Parametry viz odkaz.
http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupp ... roS300.htm
Dík!
PS: Kdyby někdo chtěl tak toho druhého mu klidně dám (128CF eLux, 256MB ram)
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Mohol by si prosim odfotit vnutro? ide mi o to ci bude mozne pichnut tam bezdratovu sietovku a pripojit hdd. na nete som nieco nasiel. vyuzil bych to ako routerPC...
tu su nejake fotky http://www.ipcop-forum.de/forum/viewtop ... 0&start=30
potreboval by som vediet ako je to s tym IDE portom a tym "lomenym" pci slotom :D
Pokial by to bolo pre mna pouzitelne tak bych to za nejaku uplatu vzal... urco to bude mat mensiu spotrebu nez to co mam vcil :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Na takuto konfiguraciu asi Debian + Trinity Desktop Environment. Ale instalacia nie je pre zaciatocnika.

Mam to na Eee PC 701 s podobnou konfiguraciou (Celeron M 600MHz, 512MB RAM, 4GB flash disk) a ide to velmi pekne.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#4 Příspěvek od Holly »

Keemo, ty fotky sedí přesně.
rnbw, jak moc složíté to je? dá se někde najít návod?
Teď jdu do práce, tak zatím!
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Takze je tam aj "riser" karta v pci slote jo? v tom pripade bych to vzal. co za to?

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#6 Příspěvek od Holly »

Jo je to tam, ale teď na to hledím (mám ho ještě v práci) a skrz mřížku jde vidět, že vněm je jen 128MB ram. Dám ti ho za poštovné...
Je to jen klient bez kabelů apod.
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

TM Crusoe 800MHz bude mít do Celeronu M 600MHz docela daleko, je tak na úrovni Mendocina Celeronu na 500MHz.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Jop to by bolo super :) adresu poslem pm. Vyhovuje dobierka alebo chces prevod? @Andrea: vykonnostne to na wxp bohate staci,bude v tom len os a ovladace ide mi o tu spotrebu :)) akurat sa neviem dobuchat nejakych ovladacov ...

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#9 Příspěvek od Holly »

Keemo, normálně ti to pošlu dobírkou, xp jsem v tom měl a našlo si to ovladače na všechno, na zvuk, síť a grafárnu, čili po instalací tam všechno chodilo jen to bylo docela líné, instalace trvala daleko přez dvě hod.!! Teda já mám jen xp profi s multilicencí z práce... s Win CE by to bylo asi jiné kafe...
Jestli chceš, tak já ti dám tu mou ramku 256MB, já si tam dal 512..
Si řekni.
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Mne je to putna :lol: bude v tom holy system akurat s nastavenym zdielanim konektivity z bezdratu do lan, povypinane graficke cacky. Na disku vypnuty swap a system zabera do 90MB ram. Preinstalaciu asi riesit nebudem,momentalne to beha na via chipsete s nejakym athlonom podtaktovanym. Prehadzoval som to povodne z intel chipsetu a ziadny bsod sa nekonal :twisted: takze tam mrsknem hadr,vyriesim napajanie,nastavim a ide sa dalej (snad). Ked sa ti s tym chce piplat tak ju tam strc,ona rezerva nebude na skodu. Adresa je v pm. Diky;) este ma napada-tos tie xp daval na tu cf-lu? To bych sa nedivil ze to bolo lenive :lol:
Naposledy upravil(a) keemo dne 18 kvě 2012, 22:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Windows na tom pojdu hrozne, prave kvoli tomu flash disku (pomaly zapis).

Eee PC 701 sa predaval aj s Windowsami, ale je to nepouzitelne. Do 4GB sa ledva vojde instalacia a nemozes tam mat swap (nie je tam na to miesto a flash pamat sa rychlo znici). Moj bol nastastie s Linuxom - Xandros. Fungovalo to pekne a rychlo, ale po case to bolo zastarane, tak som to vymenil za Debian.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Tak ma rnbw predbehol :lol: ale na 901ke behali xp docela pekne,len toho miesta bolo malo...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Na router/firewall stačí i jednodesková 486ka s 8MB RAM, 8MB DOC, onboard síťovkou a wifi v PCMCIA slotu. :) Nedávno bylo pár takových SBC na Aukru i se zdrojema a těma PCMCIA wifinama. Běžel na tom Linux s jádrem 2.0.36. :D

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#14 Příspěvek od Holly »

keemo píše: este ma napada-tos tie xp daval na tu cf-lu? To bych sa nedivil ze to bolo lenive :lol:
nn mám v tom 20gb hdd z ntb... redukce + napájení tak jak je na těch německý stránkách...
zítra se na poštu nedostanu, tak snad v pondělí či v úterý...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Mal som (vlastne ho este mam, ale uz nepouzivam) postaveny print server k LaserJetu IIIP - 386DX/25, 8MB RAM, 120MB HDD. Bol tam osekany Slackware, jadro vlastne 2.6.12.

Zapinalo sa to spolu s tlaciarnou a nabootovalo to do minuty (priblizne dovtedy, kym sa tlaciaren zohriala). Aby BIOS netestoval po zapnuti pamat, tak som urobil malu ROMku, vlozil do socketu sietovky pre boot ROM a nastavil jej adresu na 0xC000, takze sa spustila este pred testom pamati. Tych par bajtov kodu zapisalo 0x1234 na 0x0040:0x0072 a BIOS potom preskocil test pamate.

Este som mal malu upravu v jadre - odstranil som dekompresiu, pretoze s tym slabym CPU to dost zdrzovalo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“