Osciloskop TESLA BM566A, nic nezobrazuje

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

Osciloskop TESLA BM566A, nic nezobrazuje

#1 Příspěvek od cigarkow201 »

Zdravim mam problem s timto osciloskopem ktery jsem ziskal pry byl novy a delalo se snim asi tak 2.x. a pak lezel v garazi nekolik let ted se ho snazim rozbehat a nejak se me nedari aby se zobrazila ta zakladni zelena tecka podsviceni jde a kdyz se vypina tak jako by naskoci ta zelena tecka a mizi tak nevim co stim muze bejt za zadrhel. HF a LF jsem zkousel stisknout na radu a nic se nedeje. Poradil by nekdo kde bych mel hledat problem co zkusit a tak? Nebo jestli to mam jen nejak spatne zapnute to snad ne. Dik predem za rady.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Zkoušel jsi zmáčnkout tlačítko BEAMFIND případně STŘEDĚNÍ dole pod obrazovkou? http://elektro.trznice.net/elektro/2007 ... _56_10.gif

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od cigarkow201 »

no zkousel jsem mackat snad vsechno. to tlacitko teda mam to popsane STREDENI To se ma podrzet a melo by se tecka zelena ukazat nebo jak?

Obrázek

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Ve škole máme podobný BM556. Když zmáčkneš STŘEDĚNÍ, tak by se měl ihned na obrazovce ukázat jasný zelený flek. Pak mě už napadá jen zkontrolovat VN zdroj.
Nyní se prosím vyjádřete někdo zkušenější.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

otevřít a vzít měřák. schemata se daj najít na webu, zkontroloval bych zdroje pro zesilovače. Napětí na obrazovce asi obyčejným multimetrem nezměříš katoda cca -1500V anoda urychlovací cca 10kV . Ale protozw to blikne při vypnutí tam něco bude. Pokud budou v pořadku změř napětí na vychylovacích deskách. mělo by jit pomocí posuvu mastavit tak aby mezi deskama svislýma a i vodorovnýma byla v podstatě nula. No a tím zjistíš který zesilovač ja vadný. bez měřemí jedně křišťálová koule , ale mně šumí a nesynchronizuje :D

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#6 Příspěvek od rimi »

A tlacitko AUT.?

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od cigarkow201 »

No tak zkusim to zitra zmerit ale pocitam ze napajeni obrazovky asi pujde kdyz to pri vypinani blikne aq mizi a pri tom kdyz se zatoci potenciometrama i je videt ze se tvar meni a podsviceni take sviti tak uvidim. Mozna pak udelam i video pro predstavu co to dela. Musi tam byt pripojena sonda nebo ne? Ja to teda zkousel bez ni i sni tak nevim nic se stejne nezmenilo.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

A co si tak vzít k ruce návod? Dělal jsi s ním někdy? Máš to správně nastavené? Ale podle fotky vypadá spíš ze SD než na nový, 2x použitý :cry: .

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od cigarkow201 »

No navod jsem k tomu nedostal az ted jsem ho tady od nekoho ziskal ale jeste jsem to nestihl nastudovat. jinak to bylo nove ale valelo se to v garazi a fotka je jeste kdyz to nebylo otrene od prachu a necistot co se za ty leta usadily a tak. Co jsem mel malej osciloskop tak ten to zobrazoval hned a ani sonda tam nemusela bejt a tak. Nevim jak utohodle proto se ptam.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

Na to, aby zobrazil horizontální osu (čáru), sonda být nemusí. Ale musíš mít příslušná tlačítka ve správných polohách!

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#11 Příspěvek od rimi »

fredis píše:Na to, aby zobrazil horizontální osu (čáru), sonda být nemusí. Ale musíš mít příslušná tlačítka ve správných polohách!
tlacitko AUT, jak uz jsem psal

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od cigarkow201 »

AUT jsem take mackal. jako vsechny tlacitka jsem zkousel a nic se neukazalo i se vsema potakama jsem tocil a nic. Takze zrejme bude nekde zavada asi.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

To by v té garáži musel ležet alespoň 22 let, a i to by ležení by ho zničilo, když nebyl v originálním obalu.

Na druhou stranu je to pěkný a užitečný stroj a pokud nemáš dostatek zkušeností, svěř ho někomu zkušenějšímu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Pokud v té garáži ležel ve vlhku a dlouho, tak se neobejdeš bez demontáže a měření. Nedivil bych se třeba uhnilým vývodům součástek, hlavně tranzistorů, a dalším. Postupuj podle manuálu, myslím že tam je nějaký základní popis závad a jejich odstranění. Pokud to ale vidíš poprvé, tak to bude problém.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od cigarkow201 »

No je fakt ze v te garazi byla parkrat voda vytopeno na zemi takze vlhkost byla celkove vetsi ale ve vode to nebylo byl v regalu nahore takze voda se nedostala ale vlhkost ve vzduchu byla asi velka. Nic mene mam to rozdelane a nikde jsem si nevsiml zadne oxidace a podobne tak zbezne okem. no manual k tomu nemam pouze me tusim nekdo poslal navod k pouziti a atm to asi nebude. Pocitam ze podle manualu bych se asi nekam dostal par veci jsem uz opravil a sastavil.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“