DVD rekordér Samsung DVD-HR725, neotevírá mechaniku

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

DVD rekordér Samsung DVD-HR725, neotevírá mechaniku

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Zdravim, mám DVD rekordér Samsung DVD-HR725, po zapnutí se rozsvítí kontrolka HDD a začne blikat kontrolka DVD a na displeji stále svítí "LOAD" obraz do TV nejde (zkouším přes HDMI) a pokud zmáčknu tlačítko OPEN/CLOSE tak se mechanika nechce otevřít.

Je vtomto případě vadná mechanika ??

Jirka

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

V DVDčkách nějčatěji odejde nějáký ELYT v pulsním zdroji a vypadne třeba jen jedno napájení. Vyměň prvně všechny kondy, stojí to pár kaček než zbytečně nová mechanika.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Taky to bývá klasika, zdechlý load motor, nebo ozubení, mikrospínače... ten motor stojí za otestování jako první.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

alebo vyťahaná gumička.(ak tam vôbec nejaká je)
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

rekordér jsem tedy rozebral, na zdroji jsou všechny kondenzátory vzhledově OK, rozebral jsem taky mechaniku, a pokud do ní vložím disk "ručně" pak ji opět zadělám tak rekordér začne hýbat optikou, roztočí se i disk ale na displeji stále bliká LOAD a je slyšet že se disk otáčí avšak rekordér nikdy nic nenačte

EDIT: pokud rekordér zapnu tlačítkem OPEN/CLOSE, na displeji se rozsvítí OPEN ale nic se neděje, potom jsem na netu hledal možné příčiny a někde na anglickém foru jem se dočetl něco o tom že při tom co ten rekordér momentálně dělá je to vada nějakého hlavního procesoru a že je potřeba vyměnit tu procesorovou destičku.

Zkusim ještě detailněji rozdělat mechaniku abych našel třeba ten řemínek, ale bohužel ani motorek není slyšet, potom zkusim ty kondenzátory :)

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

EDIT2: taky se mi nezdá teplota toho procesoru nápis je na něm LSI Logic a teplota po 4 - 5 minutách je 71 C

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Pokud motorek nemá snahu, odpoj od něho dráty (odsaj vývody) a vyzkoušej pomocí externího zdroje (stačí 3-5V) jestli tahá šuplíkem. Pokud ano pokračuj tím zdrojem. Změř napětí a otestuj elyty na ESR.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaCZ »

mechaniku jsem rozebral, odsál prach a zkusil ji otevřít tak jak říkáš, neotevřela se ani na 9 V ale motorek prokluzoval, takže jsem lehce ty dvířka vytáh a potom se otevřela. Zjistil jsem že ta gumička je dost vytahaná a v mechanice není ani kapka vazelíny, ani na převodech a dokonce ani na hřídelkách kde jezdí laser.

Bohužel nemám po ruce žádnou vadnou mechaniku z PC takže nemám jak vyměnit gumičku. potom namažu mechaniku ale nevěřím tomu že to bude fungovat, zkusím pak ještě ty kondenzátory :)

EDIT: problém totiž tkví vtom že ačkoliv zmáčknu OPEN tak rekordér stále trucuje a ani nenapíše OPEN - stále načítá a nereaguje na nic

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Změř jestli při pokusu o otevření/zavření je na motorku napětí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A premeraj spinac, ci spravne spina pri otvoreni/zavreti suflika.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

JirkaCZ píše:EDIT: problém totiž tkví vtom že ačkoliv zmáčknu OPEN tak rekordér stále trucuje a ani nenapíše OPEN - stále načítá a nereaguje na nic
Tak ho nech načítat dokud nenapíše "No disc" a pak to zkus. U těchto Samsungů to tak funguje - dokud si vše neosahá, tak odmítá reagovat na některé povely.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaCZ »

takže, pokud připojím rekordér k síti když má otevřenou mechaniku tak se mechanika sama začne zavírat, napětí na motorku je vtomhle případě 5,5 - 6V, pokud zmáčknu tlačítko OPEN, nic se neděje, na displeji stále svítí LOAD a na motoru je 0 V, tlačítko OPEN/CLOSE je funkční proměřil jsem to propísknutím

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaCZ »

Eleman ty si génius!!!! Ono to funguje ! dal sem disk na šuplík strčil zástrčku do sítě, rekordér zacouval a nechal jsem to jak si říkal načítat, no po chvíli se tam zobrazilo STOP, dal jsem PLAY, a už to hraje, respektive počítají se minuty na displeji ale obraz ( zkouším přes HDMI) nejde, taky musim podotknout že nemám dálkový ovladač

Mechanice se musí pomoct při otevírání čili stačí sehnat gumičku

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Skus pripojit analog, HDMI vystup je mozno vypnuty.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#15 Příspěvek od JirkaCZ »

každopádně si myslím že radost byla předčasná, bohužel jsme zase na začátku, rekordér nechce zase nic načíst, disk se dávno netočí ale na displeji je stále LOAD

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “