TESLA ARO 814 a 835 -> zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

TESLA ARO 814 a 835 -> zesilovač

#1 Příspěvek od miras269 »

Zdravím, ano to jsem zase já, ten "otravnej" se starejma teslákama :) v předešlém tématu jsem již kvůli ním tady řešil pár maličkostí.

Repráky mám dané v platě v autě a připojené přímo na výstup z rádia ( bez zesilovače ) a koncáky na rádiu pěkně hřejou... no není proč se divit.Chtěl bych k ním postavit nějakej zesilovač, kterej připojím k SUR výstupu rádia, abych odlehčil koncákům.Rád bych je zachoval jako subwoofery, takže nějakou nízkou frekvenci -> toť první otázka -> jakou frekvenci? dolní propust bych dal mezi rádio a zesilovač s nastavitelnou možností frekvenčního rozsahu tak třeba 500 - 3000 Hz ?

Další otázkou je přímo zesilovač, hledal jsem po netu a co mě tak blesklo by bylo TDA 1554.http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... _CNV_2.pdf

Je to dvoukanál s výstupním výkonem 2x22W údajně i RMS.To by mohlo stačit ne? nebo by bylo lepčí mít jednokanálovej zesilovač a postavit dva?

Děkuji za info :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Těch 2x22W je max výkon při zkreslení 10%, to už bude slyšet. Raději bych zkusil třeba tohle: http://www.chrudim.info/tuning/audio/au ... lovac.html
Dle datasheetu má při výkonu 55W (typicky) zkreslení 0,5%.
Použil bych tento a krmil jej nižším vstupním napětím, tím pádem bude mít velkou výkonovou rezervu, která se ukáže až při některých špičkách, kdy by TDA1554Q již limitoval.
Pokud máš na autorádiu výstp pro Subwoofer, nemusíš tam dávat žádnou výhybku, protože už je v rádiu.
Pokud se ale jedná o nějaký výstup Surround zvukového efektu, tak by ti výhybka vůbec nemusela pomoci, protože tento výstup už může mít nejen ořezané pásmo, ale i pouze efektový výstup (nepůjde tam celé spektrum zvuku). Co to autorádio má?

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od miras269 »

PIONEER DEH1500R - autorádio s CD a RDS , D4Q tuner,CD-R,RW, 4x45W,1x RCA vystup pro zesilovač, equaliser, ISO, odnímací panel

toto je nějak tak vše co jsem našel... když píšou výstup pro zesilovač, tak bych řekl, že je tam celé frekvenční pásmo.Tak bych tam nějakou tu DP asi dal.Ale díky za typ na ten zesilovač, zkreslení mě vůbec nenapadalo brát v potaz :) tak postavím ten a uvidíme :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Taky jsem zkoušel vygooglit, co to rádio má za výstupy, zatím bezúspěšně.
Nejlepší bude si přímo poslechnout, co z výstupu leze- podle toho se pak zařídit.
Pokud je tam komplet signál, tak samozřejmě použij DP.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od miras269 »

já myslím, že když píšou RCA že to bude celý pásmo....uvidíme... odzkoušíme :)

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od miras269 »

zdravíčko, měl bych dotaz, na aukru se nachází tento zesik... co myslíte?

http://aukro.cz/autozesilovac-jensen-k8 ... 79169.html

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Za ty prachy pěkný chladič

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od miras269 »

TAKJAN píše:Za ty prachy pěkný chladič
ano chápu :D já si to taky myslil :P

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To bude nejaky uplny smejd s nejakymi TDA. Slusnejsi zosilnovac s menicom by tam nevosiel.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#10 Příspěvek od mc-vlada »

Pokud mohu poradit, v případě vlastní stavby bych určitě volil nějaké to TDA. Je to osvědčené, návodů koluje po netu spousta. Dosažitelný výkon je do auta víc jak dostačující. Hezké autozesilovače byly (nevím zda ještě jsou) v Audinách, 4+1, konkrétní výkon nevím ale bylo to taky na integráčích a v autě to hrálo velice pěkně.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od miras269 »

další co jsem tak jen prolejzal net...
sice píšou 1400W ale když počtete v textu má 190W RMS při 4Ohm.Když ty repráky mají 8Ohm.Tak by to mohlo bejt tak ideální ne? :)

http://aukro.cz/auna-amp-ch02-2-kanalov ... 07129.html

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“