PC S DESKOU MSI KT4AV

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

PC S DESKOU MSI KT4AV

#1 Příspěvek od 555 »

Mám tu tento PC s touto MB,s CPu ATHLON 2600.

prvně nedělal vůbec nic.po výměně zdroje za nový se rozběhne (použil jsem nový 420W).

vše normálně najíždí windows,najede na plochu,Ale pak se vypne:uplně celej PC se vypne.na pinech od ATX konektoru naměřím mezi PS on a GND v čase kdy dojde k vypnutí 4,95V.Čili to znamená že to vypíná základovka.Ovšem asi to je tak na výměnu desky že?
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Neprehrieva sa CPU?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Čistou instalaci win jsi udělal?V biosu nastavení teploty taky ok?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

teplota CPU je 48st...čistou instalaci jsem zatím nedělal.Ale vypíná se i když nabootuju z CD
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#5 Příspěvek od Wolf70 »

A co paměť jinak to chce odpojit vše ze základovky (hdd,cd , usb hub případně i monitor :) :)

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#6 Příspěvek od Wolf70 »

A co paměť jinak to chce odpojit vše ze základovky (hdd,cd , usb hub případně i monitor :) :)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

[tak ted nevím odpojil vše,zkoušel povymenovat,stale se vypinal..Az jsem dosel k vetraku napojenej na konektor na desce SYS fan. ten jsem, odpojil.Někdo si ho tam dodatečně dělal.zapojil pouze černej drátek a žlutej,ten červenej ne.vratil všecky komponenty zpět a už pul hodiny to jde tak nevim
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

je mozne ze to vypinalo kvoli "nedostatocnym otackam"...

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od Wolf70 »

takže ventilátor nemakal žlutej vodič by měl bejt na snímání otáček toho ventilátoru červenej + černej - napájecí napětí12v jinak to deska vyhodnotila že tam není nebo šel do nebe .no hlavně že maká :)

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od 555 »

nevím mezi žlutým a černým jsem naměřil stálý napětí tak možná ten červenej je na snímání otáček
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

a jinak zeptám se ještě na jednu věc,při bootování OS by to napíše že BOOT.ini je neplatný Ale windows normálně najede,zkoušel jsem opravu windows XP pomocí fixmbr a fixboot,ale stale to same.Windows je takovej nakej obcas zasekanej.

kdyz bych nainstaloval čistou instalaci WinXP ale bez mazaní oddilu a formatovani HDD,zustane tam vse co tam je ted?nebo se smazou naky programy??U windows 95.98 vim ze vse zustalo ale u XP jsem to nikdy nezkousel.

Anebo aspon nejakej na kompletní vyčištění a opravu chybnej registru atd....
ja znam jen ccleaner :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#12 Příspěvek od xxxe »

Nejlepší je mít HDD rozdělený a co potřebuji mít uschované to dát na D: třeba.Při instalaci odstranit c: a vytvořit znovu.Jinak ta instalace bude k ničemu když tam zůstane plno bordelu po předchozích win.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

BOOT.INI si skopiruj z ineho PC - podmienkou je, aby boli Windows nainstalovane na rovnakej particii.

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#14 Příspěvek od Wolf70 »

Zapojení ventilátoru by mělo sedět jak jsem psal jinak(http://pavouk.org/hw/fan/fan2.html) a na další bych doporučil udělat zálohu souborů (foto mp3 atd ) udělat klasickej formát disku Případně ho rozdělit na dva ( c použít na system a instalaci programů a d použít na mp3foto atd ) a naistalovat wokna :) :) (xp) pak když spadne system tak se maže jen C :) :) :)

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od yesper26 »

Ramku mas nastavenu spravne ? Totiz niektore dosky si ju nevedia spravne nastavit a potom to robi kktiny, skontroluj ci je spravne nastavene casovanie ,frekvencia, napetie. A rovnako aj procesor. Ak vsetko sedi, preinstaluj windows, netaktoval si ho ? Skus este resetnut bios.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“