Instalace W7 na Lenovo G570

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

Instalace W7 na Lenovo G570

#1 Příspěvek od Vogon »

Zdravím, mám problém s instalací W7 Home Premium (Jsou legální). Že jsou problémy s tímto NB a sedmičkama jsem věděl ale domníval jsem se že to obejdu instalací sedmiček na jiném stroji a přesunem HDD. Překvapivě na tom Lenovu to nejede ani po tomto zásahu. Po přendání disku s čistou instalací W7 do jakéhokoli jiného NB co jsem našel na dílně (ACER, Pavilion, TOSHIBA Satelite, etc.) se OS normálně spustí, po nandání disku do toho Lenova se ani nespustí zavaděč OS. Start rotuje mezi úvodní obrazovkou Lenovo - černou obrazovkou se zhasnutým podsvícením a znovu úvodní obrazovka Lenovo s nabídkou F2 a F12.
Přičemž W XP se normálně spustí a jedou.
Nevíte někdo co stím? Je to vada Lenova nebo co?
Už mám neodbytnou touhu křičet a kopat nožičkama.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Originál OS je tam co? Jde ten HDD nějak obnovit s nastavením z výroby? Zkusil bych po obnově kouknout na disk třeba Acronisem a případně klonovat oddíl jen s NTFS a instalovanýma W7 z jinýho PC.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Vogon »

To sou ty Lenova co se prodávají bez OS. Původně tam je jenom FreeDos nebo něco takovýho.
Takže recovery part tam není. Je to prostě čistej disk bez ničeho.
No ten Acronis je sice fajn ale jak jsem psal: nainstaloval jsem sedmičky na jiným stroji a normálně spustil, několikrát restart. Čistá instalace bez ovladačů a bez připojení k síti.
Vyjmu tento HDD s čistou instalací W7 Home prem. a vsunu ho do Lenova. Nestartuje.
Znovu ten HDD vyjmu a vsunu do nějakého náhodně zvoleného NB - OS normálně naběhne.
Opět ho vyjmu a vsunu do jakéhokoliv jiného NB - OS normálně jede.
Opět ho vyjmu a vsunu do Lenova a :wand:
Pokud na tom nefunkčním Lenovu nainstaluji WXP tak normálně jednou, takže se domnívám, že železo je v pořádku ale těžko říct, třeba má alergii na W7, co já vím.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Hele, jen takový nápad- nedávno jsem řešil jeden Dell, tam mi pro změnu nejely XP. Problém byl v nějakém tom Advanced režimu HDD, po přepnutí v BiOSu vše OK. Nemá to taky nějaké takové udělátory?

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#5 Příspěvek od pigeonit »

Viděl jsem podobné chování u Win7 na nějakém HP kompu. Měl jsem počítač u sebe a normálně to makalo, donesl jsem ho uživateli a nabootoval tak na popátý a taky takový podobný chování. Nakonec jsem zjistil, že se mu nelíbila myš, s jinou naběhl normálně. S XP jsem to zase zažil s klávesnicí u jiného HP. S PS2 klávesnicí startoval, s USB ne. Zkus třeba na zkoušku odpojit klávesnici a touchpad, či co to má a použít místo toho externí.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Co bootování UEFI/BIOS? Není to natvrdo třeba na UEFI?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Dík za radu, zkusil jsem odpojit všechno odpojitelný železo: CD, LCD panel, klávesnici, touchpad a baterii - beze změny.
Disk má akorát volbu AHCI/COPMATIBLE - nefungují obě varianty.

Jo UEFI tam je ale tak nějak nevím co dál s tím. Volba tam není.

EDIT: teď jsem ještě zkusil nějaký instalačky W7 postahovaný z netu a stejně divně se chová i instalace od HOME až po ULTIMATE.
Zkusil jsem volat obchodníkům co tyhle stroje prodávají, jakože jsem vyplašený kupující a všude mi standardně odpovídají, že tohle vživotě neviděli a že to mám donýst - takže taky mínus.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od petus »

a linux? třeba ubuntu?
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Raději ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Skus aspon live CD (alebo USB disk) nabootovat. Ale na 99% to pojde.

Ked instalujes tie windows priamo na tom stroji, tak to ma aky priebeh? Normalne sa nainstaluje a potom nejde?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Řešil jsem u Dellu. V 7mičkách prostě nejely USB. Ve všech systémech jely. Hledal jsem na netu. Nic. Nakonec jsem se nasral a volal ať si to odvezou do reklamace. Chvíli mě ten slovák přemlouval, že nelze když je to koupeno bez systému reklamovat nefunkční USB konktrétním systému. Po zvednutí hlasu mi zprostředkoval servis. Přijel servisák vyměnil malou boční destičku s USB a nějakým švábem na němž bylo jiné číslo firmware a odjel. Takže naprosto přesně věděli co tomu je jen to na zákazníky zkoušejí.

Zkusil bych něco takového....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

rnbw: Zkusil jsem Hiren a Parted Magic i instalaci WXP, Vista a W2k - bez problemu jedou.
Kdyz nainstaluji W7 přímo na tom Lenovu tak instalace proběhne naprosto korektně až po poslední restart, kdy se na pul vteřiny objevi přihlašovaci obrazovka s požadavkem na zadání jména a hesla a NB se restartuje. Při dalším startu už se nic takovýho neděje a system padá okamžitě po uvítací obrazovce Lenovo a volbě F2/F12.
Padá stejně x86 jako x64 verze OS.
Zkusil jsem RebuildBcd, FixMbr a FixBoot s tím výsledkem, že po prvním restartu se na půl vteřiny mihl na obrazovce BSoD a pak již jako obvykle.

S chybou HW jsem to zkusil na prodejce ale ten se mnou vyběhl s tím, že jsem si koupil (není to moje ale pro zjednodušení jsem vystupoval jako majitel) přístroj bez OS, takže bez nároku na podporu.

Už docela nasrán volám na hotlajnu microsoftu do Států; sem docela zvědav jak se mnou vyběhnou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tak za :
a) zkus to, co ti radil rnbw. Prostě nastartuj z CD do Linuxu a mrkni na disk a smaž to celé ať tam budou jen dva oddíly nebo 3. Pak to půjde instalovat pokud je HW ok.
b) s prodejcem bych vyběhl škaredě zase já. Dodávaný HW bez OS má stejnou podporu v záruce jako dodávaný s OS ! Takže pokud si ověříš, že HW není kompatibilní pro W7 anebo je problém ve funkci HW, tak reklamuj a klidně vyhrožuj ouřadama z kontrol.
c) nevím, ale zkoušel jsi jinou paměť nebo paměti ?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »

a) zkus to, co ti radil rnbw. Prostě nastartuj z CD do Linuxu a mrkni na disk a smaž to celé ať tam budou jen dva oddíly nebo 3. Pak to půjde instalovat pokud je HW ok.

Ono to instalovat jde v tom problem neni, problem je v tom, že to po tý instalaci nejede. Smáznout oddíly mimo win jsem zkusil někdy dopoledne, k ničemu to nebylo, chovalo se to furt stejně.


b) s prodejcem bych vyběhl škaredě zase já. Dodávaný HW bez OS má stejnou podporu v záruce jako dodávaný s OS ! Takže pokud si ověříš, že HW není kompatibilní pro W7 anebo je problém ve funkci HW, tak reklamuj a klidně vyhrožuj ouřadama z kontrol.

Zatím na něj nějak intenzivně řvát nechci, protože je možný, že ho budu ještě někdy v budoucnu potřebovat. Pokud bych trval na řešení tak mi asi nabídne výměnu železa a nebo vrácení peněz o tom nepochybuju.

c) nevím, ale zkoušel jsi jinou paměť nebo paměti ?
Jo to jsem zkoušel v rámci odpojování zbytného železa.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

Musíš na ně být hnusný. To samé na mě zkoušeli v tom Dellu. nebo na to nalep nálepku. Přilož DVD a reklamuj BSOD. Oni to musí začít řešit. Mám pocit, že když si od nich nekoupíš soft tak se ti snaží nasrat na hlavu. I když je fakt, že koupit dnes notebook bez systému je dost kravina.
Ideapad servisují poláci..
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“