Philips CD 472 nenacita CD, mechanika CDM 4/11 **VYRESENO**

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

Philips CD 472 nenacita CD, mechanika CDM 4/11 **VYRESENO**

#1 Příspěvek od tappaja »

Zdravim,
tak nejak z nostalgie a "nudy" jsem si na eBayi koupil tenhle prehravac s tim, ze necte CD. Nez to uplne vzdam pro laserovou smrt, chtel bych Vas poprosit o nejakou radu, napad. Mechanika je CDM 4/11, a je pry skoro nesmrtelna, tak proto tomu davam nejakou sanci.
Provedl jsem tyhle veci:

Vycisteni laseru (horni a spodni cocka, prohlidky plosnaku, proletovani mnoha studenaku, vymeny nekterych elitu a nekolika foliaku (jeden mel pod sebou louzicku), promazani vseho mechanickeho.

Nicmene stale nenacita. Ostreni funguje (jak v servisnim modu, tak i pres nastavovaci trimr), cocka reaguje nahoru, dolu.
Swing arm jezdi hladce, v servisnim menu jezdi z jedne polohy do druhe.

Snimaci dioda bude taky OK, kdyz posvitim do cocky dalkacem, reaguje a snazi se doostrit.

Trimr nastaveni laseru, ve stredni poloze nic, kdyz trochu pridam, slysim typickej zvuk, takovy to cvrlikani jak se to snazi nacist.
Poloha trimru ostreni je ve stredni poloze, laser se chyta a ty obvody si to doostri. (aspon teda myslim) Tady si nejsem jistej, jak nastavit tu vychozi polohu, kdyz nastavim minimum, cocka sjede dolu, laser se nedoostri a neslysim zadny "cvrlikani" Pomalu pridavam trimrem, cocka jede nahoru a v urcity poloze se to chytne, tak to tak necham?

V servisnim modu 3 mi to hazi error 07:
Obrázek

EDIT: Jednu jedinou vec jsem neudelal, nevymenil jsem radialni kondik v obvodu laseru, kterej, jak jsem se docetl behem psani tohohle dotazu, muze zpusobovat nedostatecny napeti na nem. To udelam dnes vecer. Dal me uz nic nenapada, bohuzel. Postnu to vecer, jestli byla nejaka zmena.

Dekuju za kazdou radu, navrh, napad.
Naposledy upravil(a) tappaja dne 09 črc 2012, 21:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty kondíky chce opravdu kontrolovat, teď jsem dostal nefunkční Technics SL-PG390 - vyměněny dva elyty , z toho jeden bipolární 1u (nahrazen foliovým) a trošku izopropanolu a jede jak víno, bere i testovací CD, který na horších mechanikách blbne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#3 Příspěvek od tappaja »

Jojo, pruser je, ze jsem ted omezenej vybavenim, jak to vse zkontrolovat. Mam jen oci, kopyto pajku a nejakej shitovej multimetr :o)
Jinou mechaniku na swap nemam, abych si byl jistej, ze je to dead laser.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to merac ESR. Mam Philips CD350 a tiez tam bolo par elytov vadnych.

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#5 Příspěvek od tappaja »

Mluvis mi z duse, tady na foru (nebo to bylo jinde?) jsem zachytil vlakno, kde byl takovej merak, hned sem objednal, protoze jak koukam, elity vysychaj jak na bezicim pase, ja ted strasne dlouho nebastlil, ale takovy problemy se soucastkama nepamatuju.

Prijde mi, ze je to to povestny "kurvitko" v pristrojich, par let vydrzi a nazdar...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady to tu funkci nemá, jen si toho někdo všimnul a začal to dnes používat (ale i tohle je už zastaralý, jsou i modernější). Třeba LCD zdroj nacpanej elytama na 105° celkem slušné kvality a mezi ně jeden totální aušus na 85° na důležité pozici na primáru. Jak vyschne, celý to letí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#7 Příspěvek od tappaja »

ZdenekHQ píše:...Třeba LCD zdroj nacpanej elytama na 105° celkem slušné kvality a mezi ně jeden totální aušus na 85° na důležité pozici na primáru. Jak vyschne, celý to letí...
jojo, nacasovany kurvitko :D

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Měl jsem 471, je to stejné jen bez dálkáče.Povyměňoval jsem téměř všechny kondíky, ale výsledek žádný.Laser někdy načetl a někdy ne.Byla tam sice 2/10, ale to na výsledku nic nemění.Zkus ještě jak velká je vůle středového unašeče, výškově.Je možné, že laser to nemůže doostřit právě proto.Popř. jestli nehází.Ještě k tomu čištění čočky, co odrazový hranol profouknul jsi aspoň?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel, berte jako fakt, že i "věčné" laserovky dokážou zcela umřít, přestože laser svítí.

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#10 Příspěvek od tappaja »

Mam to tu ted na stole, povymenoval jsem dalsi elity (zdroj, filtrace primo u integrace fotodiod), proletoval jsem vsechno jeste jednou a chystam se na druhej pokus. Ten prvni, po vymene toho kodanu v obvodu rizeni laseru, byl neuspesny.
Zacinam se smirovat, ze laser odesel do kremikovyho nebe...

Tak je to asi marny, nastavil jsem focus a bohuzel lasr asi nesviti dostatecne, aby to proslo.

starecd: jak mam profouknout hranol? ono je to zalepeny, z jedny strany laser, z boku diody a seshora cocka?

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#11 Příspěvek od tappaja »

Cocku jsem odloupl, hranol profoukl, ale porad je to to samy. Posledni pokus bude, ze zmerim, co leze z tech diod, jestli je to dostatecnej a korektni signal, ale na to asi budu potrebovat osciloskop, ten mam doma bohuzel.

Jinak proud do laseru a ostrici proud je jak z ucebnice, sedi to se servisnim manualem.

Bud je v haji laser a i zvysenej proud ho dostatecne nevybudi, nebo je neco spatne na desce pri zpracovani signalu. Ale o tom pochybuju, error kody se mi zobrazuji pomerne korektne, takze tam neco leze :(

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od sambiliong »

A umejt laser ultrazvukem?

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#13 Příspěvek od tappaja »

Mno to by byla asi jeho totalni smrt, celek - Laserova dioda, zrcatko a snimaci diody jsou zalepeny v tele, co kus, to original zrejme. Odloupnout lze jen ta vrchni cocka (a to si nejsem jistej, jestli jsem udelal dobre, kdyz sem ji odloupnul, dovnitr se bordel asi nema sanci dostat, ale urcite je mozny, ze se to za tolik let muze pokryt nejakym povlakem)

Mohl bych koupit mechaniku CDM 4/19 a pouzit jen to rameno s laserem, ale nejsem si jistej, jestli to ma cenu tech cca 1000-1200Kc, co by stala darcovska mechanika. Kor, kdyz si nejsem jistej, jestli je deska OK.

Ten prehravac me stal asi 4 kila, vzal jsem ho, abych se po vecerech nenudil, a kdyby se stesti usmalo, vzkrisil bych CD s TDA 1541A :)

Asi to pohrbim, diky vsem za rady!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

Pokud je proud laserem v pořádku, tak by to asi chtělo laser power metr a změřit, jak na tom je.

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#15 Příspěvek od tappaja »

Ten bohuzel nemam...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“