Zesilovač TES AUA-5613

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

Zesilovač TES AUA-5613

#1 Příspěvek od svmbass »

Pídil jsem se po nějaké dokumentaci, nebo aspoň schéma od tohoto zesilovače se 100V výstupem, bohužel nic kloudného na netu není. Vidím ale v některých forech, že už před několika roky se pár jedinců taktéž shánělo po dokumentaci;

Totiž; z Městského úřadu mi donesli koncový zesilovač AUA5613, říkajíc že jim strašně zkresluje…
Zesilovač jsem oddekloval alespoň na zběžnou prohlídku a je vidět vypálené místo se dvěma odpory a ze strany spojů ta část mědi pod odpory chybí, je poblíž části s ochranami. Viz foto.
Osobně o tomto zesilovači nic nevím, pokud by některý laskavý kolega měl zkušenosti s tímto strojem, uvítal bych jakýkoliv poznatek.
V konci jsou MJ15003 ON 8x, budiče jsou 2SC3298/2SA1306 a všechny tyto tranzistory jsou v pořádku. Víc jsem prozatím nezjišťoval.
Dík za jakoukoliv odezvu…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

svmbass píše:Pídil jsem se po nějaké dokumentaci, nebo aspoň schéma od tohoto zesilovače se 100V výstupem, bohužel nic kloudného na netu není.
schema asi nenajdeš, ale zeptej se Sinclaira tady, nebo na Audiowebu

ve výše vloženém odkazu je i telefon přímo na výrobce ústředen AUA a AUJ

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Inu ta deska není zas tak složitá , aby jsi si ji nerozkreslil a budeš první s uveřejněním . :D A na tom audiowebu se ptá hrnous , zde je také jeden , třeba je to on , zkus ho . Zde Hrnous

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#4 Příspěvek od svmbass »

Na to, abych se v tomto zesilovači pitval a rozkresloval dokumentaci určitě nenajdu patřičnou motivaci :lol:
Podobným opravářským kšeftům se bráním, jak čert kříži, protože mi odčerpávají čas, energii, elán pro konstruktérské projekty, krerými se vysloveně bavím popadne-li mně tvořivá můza :wink:

..a Hrnous bydlí ode mne 500m, s ním jsem toto konzultoval hned, jakmile mi donesli zesilovač.

Takže zesilovač úředníkům vrátím s doporučením na autorizovaný servis, který v odkazu nastínil kolega ok1hga

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Škoda , že se opět nedozvíme , jak vypadá schema AUJ400 . :cry:

Uživatelský avatar
limak
Příspěvky: 70
Registrován: 14 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Plzeňský kraj

#6 Příspěvek od limak »

Taky vlastním zesilovač AUA 5613 (AUJ 400), no s tím schématem bych mohl pomoc..... :wink: Na oplátku bych ale chtěl vědět, jak se jmenuje ten integráč (DIL8), co je na desce zesilovače vedle odporových pružin. Já ho tam totiž nemám osazenej.

Uživatelský avatar
jir123
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2012, 02:00

#7 Příspěvek od jir123 »

ahoj taky se mi dostal do ruky tento zesilovač po bouřce. Tranzistory jsem již vyměnil, ale na výstupu přímo na výstupních svorkách je paraelně odpor + něco,co nedokáži identifikovat, neboť z této součástky nic nezbylo. Já si myslím, že by mohlo jít o kondenzátor, ale nejsem si jistý. Potřeboval bych se dozvědět typ a hodnotu této součástky. Dík

Uživatelský avatar
limak
Příspěvky: 70
Registrován: 14 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Plzeňský kraj

#8 Příspěvek od limak »

Ten kondík má hodnotu 1 n / 630 V, je to svitkáč, čili nepolarizovanej. V sérii s tím odporem tvoří tzv. Bouchertův člen, jenž zabraňuje kmitání zesilovače na NF kmitočtech. Na této pozici se jedná spíš o doplněk, bez kterého to bez jakýchkoliv problémů půjde taky. Ten "hlavní" (důležitej) Bouchert je totiž osazenej přímo na desce zesilovače. Co ten integráč, víš co je zač ??? Kdyžtak pořiď ňáký fotky a dej to sem.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ozivim tema. Nema nekdo prosim navod na obsluhu k tomu AUA5613-04?
Naposledy upravil(a) kevin_mitnick dne 27 led 2023, 18:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Keszeg
Příspěvky: 79
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubice

#10 Příspěvek od Keszeg »


Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od kevin_mitnick »

Keszeg píše:https://www.bsacoustic.sk/sub/bsacousti ... /PA500.pdf návod, ale bez schema
Tenhle mam taky. Ale ten kram co mam je modernejsi, mensi a s displejem. Ale s timto oznacenim taky. Nechapu

Kazdopadne dik za snahu.
Přílohy
obrazek 2.jpg
obrazek 1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“