Na Fábii neodomykajú zadné dvere

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Na Fábii neodomykajú zadné dvere

#1 Příspěvek od jandu »

Zdravím,
na Fábii /5 ročná/ mi z ničoho nič prestali reagovať zámky na zadných dverách. Zostali v zamknutom stave. Nemám schému elektroinštalácie, preto dotaz - je tam nejaká poistka, alebo môže ísť o prerušenie vodiča?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#2 Příspěvek od souba »

Pojistka by tam být neměla .Nejspíše upadnutý přívod.
Podívej se na
http://kuko.mypage.cz/menu/skoda-fabia/ ... -schemy-ii

Pokud nejde o život není kam spěchat.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

na obidvoch ? alebo iba jedných dverách?

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od TomasX »

Prasklo ti táhlo - pokud máš ovládání pod sedačkou řidiče nebo je vadný mikrospínač v pátých dveřích. Nesignalizuje poruchu diagnostika??
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Tak podľa manželky ľavé sa už jej neodomkli predvčerom. Dnes, keď som odomykal, neodomkli ani jedny. Zadné -piate sa otvárajú.

Na diagnostiku som sa ešte nedostal.

Aha, ako pozerám schému a vidím rozdiely nielen medzi rokmi výroby, ale aj v prevedeniach - upresňujem, že je to Combi 1,4 benzín a má to centrál. Ostatné podrobnosti musím zistiť z techničáku.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#6 Příspěvek od souba »

jandu píše:Tak podľa manželky ľavé sa už jej neodomkli predvčerom. Dnes, keď som odomykal, neodomkli ani jedny. Zadné -piate sa otvárajú.

Na diagnostiku som sa ešte nedostal.

Aha, ako pozerám schému a vidím rozdiely nielen medzi rokmi výroby, ale aj v prevedeniach - upresňujem, že je to Combi 1,4 benzín a má to centrál. Ostatné podrobnosti musím zistiť z techničáku.
Co kdyby jsi navštívíl přítele Googla.Tam jsem našel i odkaz,který jsem Ti poslal.
Také by bylo záhodno zjistit jaký a od jakého výrobce máš centrál.Vše by bylo jednodušší,ohledně schema a diagnostiky.

Pokud nejde o život není kam spěchat.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

S tým googlom máš samozrejme pravdu. (najmä pri "Vyhľadávanie-Strana 1 z približne 6 020 000 výsledkov (0,29 sekúnd)).
No a tie odpovede na autofórach, radšej nekomentujem ....

/diagnostika hovorí, vadné jednotky. /
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#8 Příspěvek od DELONG »

jandu píše:Tak podľa manželky ľavé sa už jej neodomkli predvčerom. Dnes, keď som odomykal, neodomkli ani jedny. Zadné -piate sa otvárajú.
Mal som podobný prípad stropná lampa zhasla , smerovky neblikli a zámky (ani jeden) sa nezamkol keď sa diaľkovým alebo kľúčom uzamklo.Pri otvorení(diaľkou alebo kľúčom) smerovky blikli dvakrát stropné svetlo sa rozsvietilo a zámky sa ani nehli.Diagnostika kecala že je vadná riadiaca jednotka.Kufrový zámok pracoval správne. Rozobral som zámok a zistil vadný motorček prevodovky.Vymenil som zámok za nový.Ten zámok potom zamykal aj odomykal ale smerovky pri zamknutí neblikli a ostatné zámky (ostali už len tri) boli mrtvé.Rozobral som všetky zámky a čuduj sa všetky zámky mali prerušené vynutia motorčekov. Stalo sa to pri otvorení vozidla normálne diaľkou.Následovala výmena všetkých zámkou diagnostika základné nastavenie a prispôsobenie a od tej doby to zas pracuje ako za mlada :lol: .

Možno je to aj tvoj prípad.Premeraj alebo zapoj 12V len na motorček a odskúšaj každé dvere ktoré nezamykajú :wink: .

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#9 Příspěvek od souba »

jandu píše:S tým googlom máš samozrejme pravdu. (najmä pri "Vyhľadávanie-Strana 1 z približne 6 020 000 výsledkov (0,29 sekúnd)).
No a tie odpovede na autofórach, radšej nekomentujem ....

/diagnostika hovorí, vadné jednotky. /
Takže podle diagnostiky máš snad jasno.
Vyzkoušej jednotlivé zámky připojením napětí s ex.zdroje jak radí DELONG (samozřejmě při odpojení přívodu).Také se mi stalo,že byli táhla od elektromagnetů zatuhlá!!!!
Zjisti jaký máš systém centrálního zamykání s toho je třeba vycházet.

Pokud nejde o život není kam spěchat.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Dnes to bolo opravené. Len na okraj - ide o dvojité zamykanie, a najväčším problémom bolo vôbec otvorenie dverí, aby sa dalo dostať k motorovej jednotke.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“