Nefunguje TV vstup

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Nefunguje TV vstup

#1 Příspěvek od Petr123 »

Čaute odešla mi grafická karta v PC a zároveň taky vstup na TV (cinch). Je to TV stará cca 14 let (Crown bez TXT zatím bez opravy) tak nevím jestli to má cenu spravovat. Nevíte co mohlo v té TV odejít jinak normálně hraje jenom nefunguje ten TV vstup a scart tam není tak nemám možnost tu TV jinak připojit. Nevím co bylo příčinou jestli ten vstup odepsala G. karta nebo jestli odešel ten vstup na TV a odepsal tu G.kartu. Možná to bude nějaká kravinka. Už jsem ji měl i rozebranou ale pouze jsem ji vyčistil od prachu ale na nic jsem nepřišel. Dík poraďte ale nosit ji do opravny asi nemá smysl (zbytečné peníze) možná mi poradíte a dám to zas dohromady a klukovi na video to bude zas stačit. :)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Nefunguje TV vstup

#2 Příspěvek od galjo »

K Oprave TV treba mať aspoň základné vedomosti. TV s PC sa spája dohromady pri vypnutom napetí. Pre rozdielne potenciály sa to bije pri spájaní pod prúdom. :roll:

Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Petr123 »

Je mi jasné že to nemůžu spojovat když mám zapnuté PC a Televizi a taky jsem to tak nedělal ! Odešlo to samo zřejmě vlivem té Grafické karty ale to nevím jistě, jestli tá grafická karta neodešla právě kvůli tomu TVin. Takže co myslíte je to náročná oprava nebo to bude jen nějaká blbost ? Nebo to je neopravitelné ? :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Spajt videovystup PC s telkacom je dost casto riziko. PC ma zem spojenu s nulakom a ak mas STA (spolocna TV antena) velmi casto namerias medzi kostrou TV kabla a skrinou PC 50-80 V :!: Staci, aby si takuto kombinaciu prepajal kablom a pripojil najskot stred CINCH kabla a az potom zem (aj ked su obe zariadenia vypnute) a vysledok si vies urcite domysliet. Mozno by bolo dobre najskor prepojit zeme (PC+TV) a na antene galvanicky oddelit zivy aj zem ...
Najbezpecnejsie riesenie je nespajat PC a TV :wink: .

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“