Dell Latitude E6400, jak na podsvícenou klávesnici

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Dell Latitude E6400, jak na podsvícenou klávesnici

#1 Příspěvek od robo »

Zakoupil jsem tento notebook. Podle prodejce by to mela byt verze s podsvicenou klavesnici. Zapnuti podsvitu je FN a sipka vpravo. Aůe nesviti. V Biosu jsem nic o podsviceni nenasel. Na jednom videu na tube jsem videl ze leva sipka klavky ma na sobe symbol. Na me sipce nic neni. Klavka neni cz. Je mozne to resit bud polepem a nebo zamenou za cz klavesnici. Videl jsem na webu prodavat novou klavku s podsvicenim za 1600 Kc. Pokud podsvit moje klavka nema, tak se u prodejce zastavim. Dekuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Podsvietena klavesnica je volitelna. Takze ak tam nemas symbol, mas obycajnu klavesnicu bez podsvietenia.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

To ze nema podsviceni, jsem se obaval. Jsem zvedavej na prodejce. Jeste jsem se ho ptal jsestli tento model ma podsvit. Odpoved byla ano. Jak se podsvit zapne jsem uz vedel. Ze ma byt i symbol uz ne. Rekl ze to bude chtet nejakou utilitu od Delu, jinak to svititi nebude.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Nezmysel, ziadnu utilitu netreba. Zjavne tomu ani on nerozumie. Svieti to aj v BIOSe, DOSe alebo v Linuxe.

Akurat jas toho podsvietenia sa da nastavovat v DELL utilite (a tusim aj v BIOSe) - tato moznost sa tam objavi len vtedy, ak je osadena klavesnica s podsvietenim.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

Jo to je nejlepší - ten technik je nějakej student na brigádě, co ten notebook v životě neviděl a odpovídá na dotazy podle specifikací co najde v prvním odkazu v googlu. To je pak těžký....

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Nika »

Mám M4600. První věc, zda máš na pravém kurzorovém tlačítku ten oranžový piktogram. Pokud ne, není to podsvícený typ. Měl bys to mít ve specifikaci od Dellu, tam je všechno položku po položce.
Potom je v SETUPu System configuration/keyboard illumination, zde nesmí být nastaveno disabled, pak by ani podsvícená nesvítila. Pak přes Fn+pravý kurzor krokuje 0/25/50/75/100% osvětlení. Není to závislé na OS, jak se píše výše. Jen se spouští Dell utilita zobrazení statusu podsvícení.
Pokud to není podsvícená klávesnice, nabídka v SETUPu chybí.
Na M4600 stojí tato klávesnice (KYBD,104,CZE,BLK,ENDB3) 1055Kč.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Vcera jsem v Biosu hledal nejakou polozku spojenou s klavesnici a nenasel. Ted uz vim co hledat ale musel bych vypnout pc :( Bude stacit vymenit klavku za klavku s podsvitem ?A bios ji sam nadetekuje a ono nastaveni se pote v biosu ukaze? Nebo je potreba nahrat jiny bios urceny pro osvetlenou klavesnici.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#8 Příspěvek od vladodyno »

Neviem kde si to kúpil. Nebola by lepšia reklamácia ako špekulovať nad výmenou klávesnice?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

No vymena asi mozna bude. Ale ,je jedno velke ale. Notas neni novy, je pouzity. Ale v perfektnim stavu. LCD zadny vadny pixel. Vyrobce Samsung. Baterka hlasi provoz pres 4 hodiny. Kdyz to vezmu s rezervou tak 2 hodky by mohla fungovat. Fakt nema chybu. A doufam ze to tak i zustane. A misto neho dostanu ted presne nevim co. A treba vadny pixel, reklamovat to asi neprojde. Nebo treba mozny problem s wifi. Takove stesti mit uz nemusim. Proto se zamyslim nad variantou si klavku obstarat sam a tento notas si nechat. Ale zatim je to teoretizovani. Dneska jsem se reseni nedozvedel. Povolana osoba tam nebyla. Az v pondeli.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Nika »

Ano, detekuje se to samo, vždy je jen jeden firmware. Jen pro jistotu - hovořím stále o Dellu. Obecně po zadání service tagu na stránkách Dellu ti vyjede prodaná konfigurace pro daný stroj. Jestli ti můžu doporučit, i tu klávesnici si nech nabídnout od nich. Dají ti přesný typ a můžeš ji pak koupit odjinud, pokud budeš chtít, můžu ti dát odkazy. Např. větráky do ntb po záruce kupuji jinde, jsou i za třetinovou cenu. Jo a ještě chci říct, abys to demontoval podle manuálu, zase z jejich stránek, je tam buď zip nebo rovnou html s postupem, kde je jaký šroub, v jakém pořadí a pod. Lze to podle toho úspěšně rozebrat a zase složit bez toho, aby ti na stole něco zbylo.
http://support.euro.dell.com/support/ed ... /index.htm
a ta klávesnice je tady:
http://support.euro.dell.com/support/ed ... #wp1179980
a třeba tady máš tu podsvětlenou klávesnici:
http://battery-adapter.com/product_info ... ts_id/3873

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Ten service tag najdu kde ? Zkusil jsem automatickou aktualizaci HW, povolil jsem instalaci doplnku ale neslo to. Testnul jsem to nekolikrat. Grafiku se mi povedlo nainstalovat v pohode. Testnul jsem i zvukovku. Zvuk jede ale ovladace jsou nativni. Zadal jsem sedmi mistny kod co jsem nasel na spodku vybral os a oznaceni zvukovky souhlasilo s udaji nalezenymi pres HWinfo. Ale behem instalace se ukazala hlaska neco o nevhodnem ovladaci a ukonceni instalace. Dale skocilo okno W7 o reinstalaci ci ze je to nainstalovane spravne. Dal jsem storno. No a prestal fungovat zvuk. Po restartu system nalezl hw a nainstaloval ovladace. ti co tam uz byli. Radeji jsem toho zanechal. Pokud presne nevim co za hw mam a ten notas se delal v ruznorode konfiguraci, tak si koleduji o pruser. Ovladac pro grafiku Intel je potrebny. Pak chip sadu, radice sata a tady si uz nejsem jist presnym ovladacem. Rad bych vedel jaka byla konfigurace od vyrobce. Jen to nemozu rozchodit. Dekuji za trpelivost. Hovorime stale o Dell E6400

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Nika »

Service tag je zobrazen v Setupu a pak jde nainstalovat z Dell stránek utilita, která ho umí ve Windows načíst, ale musíš to mít v IE (je to ActiveX). Je také nalepen na spodním krytu ntb a je sedmimístný. Je to určitě to, co jsi našel. Na Dellu je konfigurace, možná jsi někde udělal chybku, protože s jejich drivery nepamatuji problém. Těžko někdo v průběhu života změnil cokoliv v audio části. Maximálně lze vyměnit grafiku, pokud je to externí modul pro MB.
Hledal jsi sw na Dellu a. obecně pro tvůj model nebo b. pro tvůj service tag? Správně je b. A je třeba začít od biosu. Ale to jsme se od klávesnice dostali dost daleko :-)

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#13 Příspěvek od petr_ »

Zkus napsat tomu prodejci, třeba ti klávesnici pošle, je to pro něj lepší, než vracet peníze na notebook.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Prodejce rekl ze se podiva jestli nejakou podsvicenou klavku nenajde. Odpoledne budu vedet vic. Volal jsem i na Dell. Prvni hovor, zenska, snad ukrajinka co se naucila blbe slovensky a pouziva ceska slova ktera umi hur nez slovensky jazyk. To bylo dobre. Ten druhy clovek, podle jazyka, byl zluty svihak co prodava na trznici a kdyz jde do tuheho, tak neumi cesky. Neco mi musel zopakovat abych porozumel. Vysledek ?. Klavesnice cz, podsvicena za nejakych 1460Kc, vcetne DEPEHA. A nebo si koupim za kilco lampicku do usb portu a klavku koupim pozdeji.
Jinak je to topik o klavesnici ale budu velmi vdecen za informace okolo notebooku Dell, kde se da jeste jinde zakoupit klavka a tak.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Pozri na eBay, z UK som objednaval slovensku (!) podsvietenu klavesnicu. Bola lacnejsia ako UK/US, zjavne ich malokto kupuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“