Železitá voda v bazénu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

Železitá voda v bazénu.

#1 Příspěvek od pavel16 »

Mám na zahradě bazén napuštěný ze studny,kde je železitá voda.Máte někdo účinný návod,jak vodu vyčistit? Na zahradě nemám elektřinu,vodu čerpám benzínovým čerpadlem.Nevyráběl jste někdo doma pískovou filtraci?


Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#3 Příspěvek od pavel16 »

Dík.Tohle jsem všechno našel.Tak že na železitou vodu jedině filtraci,žádnou chemii?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »

Bez filtrace a chemie asi pouze jednou týdně napustit novou vodu.
Máme také silně železitou. Po vložení chlorových tablet voda v bazénu je hnědá. Po přidání vločkovače hnědý bordel klesne ke dnu. Potom je třeba ho odsát a zbytek přefiltrovat. A to mám pouze bazén s límcem, cca 4m3. Na schlazení je to dobrá věc, ale je s tím otrava. :beer:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od AmarokCZ »

Na železitou vodu jedině oxidace (třeba vzduchem nebo chlorem) a následná separace (pískový filtr případně koagulace a sraženinu nechat sednout na dno).
U pískového filtru bez problému stačí jedna frakce (křemičitý písek 0.5-2 mm) pokud se to nepřežene s rychlostí na filtru.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od vasilceral »

Pánové, udělali jste mi radost, ihned se pustím do výroby. Písku mám habaděj.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#7 Příspěvek od Davidsev »

Tady u nás je též železitá. Ve vodárně se voda "sprchuje", aby to oxidovalo...
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“