Problém s bezdůvodným zaplněním disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Problém s bezdůvodným zaplněním disku

#1 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Poslední dobu mám problém se silně zaplněným diskem. Programy zabírají jen necelých 5GB. Dokumenty a multimediální soubory celkem jen 1,36GB. Problém je jak jsem zjistil ve složce Documents and settings která zabírá 51GB!!!! což je hodně přes polovinu kapacity disku (80GB-stoho pro uživatele 71GB). Ve složce jsou dvě složky - All users a User. All users zabírá 2,72 GB a složka USER 48,3GB!!!. Ale ve složce není nic co by takovou zátěž disku způsobovalo. Ve složce je složka Plocha která zabírá 46GB!! Ve složce přitom jsou jen pár kilobajtový zástupci programů. žádné soubory další tam nejsou!!! je to velký problém který mě při práci s PC hodně omezuje a je potřeba to vyřešit... Díky předem za rady!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Pokus složka Plocha ukazuje takovou velikost, nemůže v ní být jen pár zástupců. Spíš bych tipnul, že nemáš povolenou volbu Zobrazovat skryté a systémové soubory. Jinak obecně nejvíc časem nabobtná složka Temp a Temporary Internet Files. Osobně čas od času jejich obsah smažu.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

a jak zobrazím i ty skryté soubory, abych to mohl promazat? Ono když dám vlastnosti tak tam je 91 souborů a 3 složky takže tam bude opravdu nějaký skrytý obsah...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Tento pocitac, Nastroje, Moznosti slozky, Zobrazeni, Zobrazovat skryte soubory a slozky....
Jirka

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Tento počítač (pravým myšítkem)- Prozkoumat- Nástroje- Možnosti složky- záložka Zobrazení- vyhledat možnost Zobrazovat skryté a systémové soubory.
Potom, až se ti to zobrazí, tak se zaměř na ty dvě složky, co jsem napsal výše. Případně udělej printscreen složek se zapnutými Podrobnostmi- ať jde vidět velikost jednotlivých složek.
P.S.: vše co píšu, je pro XP. Ve Vistách a sedmičkách je to asi trochu jinak (zatím jsem neměl potřebu upgradovat).

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Děkuji. Teď se vysvětlilo, co to je za soubory. Jsou to RARY nedokončených stahování programu Free Download Manager. Teď se uvolnilo obrovské množství kapacity disku. Děkuji vám chlapy!! Tady člověk vždy najde pomoc :)

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#7 Příspěvek od bastlir40 »

Občas použij CCleaner a on už ten bordel odstraní bez pracného hledání. Najde si to sám. :wink:
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#8 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

CCleaner používám ale s těmito skrytými soubory si neporadil...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Tak si hlavně udělej v hlavním adresáři podadresář Downloads nebo s jiným jménem a nasměruj tam toho svého intelygentňýho stahovače místo odkládání na plochu. A zkus se taky podívat po systémovém programu "Vyčistění disku".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“