Kenwood TS-850S

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

Kenwood TS-850S

#1 Příspěvek od Premekapac »

Ahoj,
mám tento starší stroj. Potřebuji poradit s jednou věcí - při modulaci FM je stále zavřený squelch, nejde regulovat a úplně otevřít. Tipuji, že je na doraz, otrevřou ho jen velice silné signály hodně přes 9S a víc zavřít už také nejde. V SSB funguje normálně, zavírá cca v půlce stupnice. Koukal jsem do manuálu a pro FM i SSB squelch je jeden společný nastavovací trimr. Má někdo nějaký tip?

Díky

Přemek

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

To nebude SQem. Hledal bych někde v FM demodulátoru. Každopádně Ti tu 850ku závidím....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Kouknul jsem do staženého manuálu a o seřízení SQL je tam jen zmínka o potřebě seřízení v servisu. U takhle pěkné mašinky by asi byla škoda to nějak rozvrtat. A servis Kenwood je v ČR naštěstí k dispozici. Ale pravdou je, že k amatérským opravám TS850S je na internetu hromada informací.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Premekapac »

To OK1XGI - Ona FMka normálně funguje, akorát je hodně utažený squelch a nejde regulovat. V servisním manuálu něco je, ale ne vše. Chybí podrobná schemata. Ani na netu jsem nic o této závadě nenašel, zřejmě nic typického.

To Jirakti - tím servisem myslíš Elix?

Přemek

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Premekapac »

Závada odstraněna, byl poze povytažený flex kabel od desky potenciometrů. Sehnal jsem konečně kompletní servisní dokumentaci a ze schematu zjistil, že potenciometr squelche je tandemový! Takže AM/FM squelch se sice ovládá jedním knoflíkem, ale rozdílnými poťáky...

Přemek

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“