rozšíření internetového připojení o wifi router

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

rozšíření internetového připojení o wifi router

#1 Příspěvek od 555 »

prosím Vás mám doma internetové připojení od jaronetu.

http://www.jaronet.cz/

koupil jsem si wifi router TP-LINK.

momentálně mám kabel připojen k PC.ten bych vyndal,dal do WANu toho routeru,pak kabel z routeru do PC...

v routeru bych nastavil....na WANU ty IP atd..co mám od nich ve smlouvě..
a pak aby mi router vysílal o číslo výš?fungovalo by to tak?

když ted mám třeba IP 192.168.1
aby pak vysílal 192.168.2?

jde mi o to abych mohl přijímat signal na WIFI u NTB
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Vždyť to máš v návodu k routeru:
Nejlíp, když jsi k němu připojený kabelem.
Vstup do něj z prohlížeče http://adresauvedená v návodu.
Nejjednodušší je pro začátek využít funkce Quick setup.

WAN nastavíš v menu "Settings-Network-WAN" podle toho jestli máš statickou IP adresu od providera (static IP), tak ji prostě nastavíš v routeru, jinak zaškrtneš "Dynamic IP, jestli ti provider přiděluje pokaždé adresu jinou. Nastavíš pochopitelně i masku, default gateway a jednu nebo dvě DNS brány tak, jak byly doteď v počítači.

Pak vlezeš do nastavení Wireless a napíšeš jméno sítě, jaké se ti bude líbit, vybereš region (bacha, některé modely TP-linku nepovolí 54M rychlost při volbě Czech Rep., tak tam dej třeba Germany, ničemu to nevadí, režim g funguje i čas ti bude nastavovat ve stejném pásmu).
Zaškrtni Enable Wireless Router Radio a Enable SSID Broadcast.
Můstky (Bridges) asi zatím na nic potřebovat nebudeš.
Vybereš si šifrování a zvolíš heslo.

Pak vlezeš do DHCP, povolíš tento režim a můžeš nastavit rozsah adres, které bude router přidělovat klientům, a další záležitosti.

POZOR NA JEDNU VĚC: když si v menu LAN nastavíš novou adresu vnitřní sítě, třeba 192.168.156.1, dáš SAVE a restartuješ router, už se na něj musíš dovolávat z prohlížeče touto novou adresou.
Ale bude ti "vysílat" v rozsahu adres, které jsi nastavil v menu DHCP, aby je přiděloval.
No a pak na noťasu vlezeš do nastavení sítě, zapneš wifinu, jestli už neběží, přepneš na DHCP a, až se ti objeví seznam dostupných sítí, vybereš tu svou, zadáš heslo a pohraješ si s výběrem šifrování...

Nic to není.
Naposledy upravil(a) Hill dne 24 črc 2012, 20:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Gringo_Joe »

popisujes to dobre, takhle by to melo fungovat

pro jistotu si poznac MAC adresu tveho kompu, mozna ji budes muset nastavit na routeru, aby to poskytovateluv server povolil. Zalezi jak to ma ten tvuj..

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

vše výše popsané je v pořádku,
akorát si zjisti v jakém pásmu ti to provider posílá k vám do baráku !
Protože, pokud by to bylo taky na 2,4G, může se stát, že si tím vysíláním zarušíš hlavní příjem a zbytečně se ti to celé zpomalí !!!

2,4G už je dnes na linkách jen zřídka(většinou 5G), ale co kdyby . . .

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#5 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ale on má od Jaronetu pouze "drátové" připojení, wifinu si dělá svou. Aspoň tak jsem to pochopil.

555: jak jsi s jaronetem spokojen? My jsme od nich měli kdysi internet v paneláku na sídlišti Za rybníkem v Třebíči a byly věčné problémy s rychlostí. Nyní jsme pod www:ecic.cz a v pohodě.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

ok1hga si to spletl, jde jen o drátové připojení.
Ještě bych dodal k Hillovi, je nutné rozlišovat IP adresu brány (gate) pro přistup do routeru a jeho nastavování a IP adresy přidělované pro LAN. Nezapomeň si vstup do routeru změnit z default nastavení např. jméno je admin a heslo je 1234 na něco svého a zapsat si to nové jméno a heslo.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od 555 »

děkuji všem.snažil jsem to udělat.i přes veškerou mou snahu se mi to nepodařilo.Internet stále nešel.
Ano měl jsem pouze drátové připojení.
nakonec sem musel zavolat technika od nich.nastavoval něco v DHCP..pak to šlo.cca pul hodinky to delal.

no spokojen se nedá říct.ten jaronet mám pouze na bytě.doma odkud ted i píšu máme O2.

není to žádná paráda,ale nestěžuju si funguje to stabilně no.Akorát o silvestru se vyznamenali trošku že nešli asi tak hodinku a půl set top boxy od nich,ale spravili do tý hodinky a pul tak si nestěžuju
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono je taky mimochodem dobrý se podívat po okolních lokálních vysílačích v pásmu 2.4GHz a být aspoň 3 kanály od těch nejsilnmějších, kromě kanálů 1-4, tam nelézt vůbec. Čili v praxi často dost těžký úkol vůbec najít vhodný kanál.

Na druhou stranu, ti "poučení" jsou všichni nacpaní na 13, tak aspoň nezavazí. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

ZdenekKQ: a existuje nějaká možnost jak zjistit, na kterém kanálu která wi-fi vysílá? O své vím, že ji mám nastavenou na 9. kanále, ale v nastavení síťového připojení ostatní wi-fi sice vidím, jenže jsou zabezpečené a na kterém jedou kanále nevyčtu. A ten dosah ostatních wi-fi v paneláku není také bůhvíjak velký. Ale soused na stejném kanále samozejmě zazlobí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud máš interní wifi kartu, dá se spustit "Hledat všechny sítě" či jak se to jmenuje, uvidíš je všechny včetně síly. Na noťasu běžná věc (proto taky mladí blbnou a připojují se na všechno, co není zabezpečený).

Někteří to ale vypínají.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#11 Příspěvek od vasekpetr1 »

To ano, to chápu, ale jak zjistím, na kterém kanálu ta neznámá wifina vysílá? Vždyť mně se ukáže v seznamu bezdrátových sítí pouze název wifiny a nabídka pro připojení, nic víc. Teď jsem v Kanicích na chatě a bohužel se mi zobrazuje pouze jediná síť, na kterou jsem připojen, takže to neodzkouším. Ale až dojedu do Třebíče, tak to zkusím prověřit.

Uživatelský avatar
djkowi
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od djkowi »

skús napríklad inSSIDer

Kód: Vybrat vše

http://www.metageek.net/products/inssider/

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#13 Příspěvek od vasekpetr1 »

djkowi: dobrý prográmek. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“