STB Mascom MC 510T kostickuje a pak strati signal uplne.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

STB Mascom MC 510T kostickuje a pak strati signal uplne.

#1 Příspěvek od robo »

Tento STB se chova divne. Kamos koukal na bednu a vecer se zacal kostickovat obraz a pak signal zmizel uplne. Pravdepodobne ho dalkacem vypnul. Druhy den jsem to rano zkousel a nejel. Az okolo 10 dopoledne se rozjel. Je napojeny na rozvod spolecne anteny. Vecer po 23 hodine zacal obraz nenapadne kostickovat. Za chvilku byl obraz nekoukatelny. A nasledovlo neni signal. Pripojil jsem druhy settobox a ten jede. Takze problem bude v nem. Jen mi je zahadou ze jak me tak i kamosovy chcipnul priblizne ve steny cas. Funkcni byl cca 12 hodin. Coz me pripada dost dlouha doba na to aby se problem ze signalem projevil. Je v zaruce a uz vidim opravare jak necha STB jet 12 hodin aby se mu zavada projevila. A na servis urcite pujde. Uz jednou tam byl. Se zvukem. Je mozne aby se zavada projevila za tak dlouhy cas. Okolo nej je pristup vzduchu. Udelal jsem i tovarni nastaveni. A nenasel ani jeden mux. Dekuji

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Třeba mu vadí změny teploty tam, kde leží.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Je v kanclu kousek od TV. Mozna ze je venku, potazmo v mistnosti, uz moc velke vedro. :D Ze to tak dlouho trva nez zavada nabehne.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

Kontroloval si intenzitu a kvalitu signálu?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Nikdy nebyl problem se signalem. Zadny vypadek signalu. Po okamzitem prepojeni STB byl obraz na druhem pristroji bez potizi. Ze by se signal "opravil" behem par minut se mi nezda. Signal jsem na tom druhem pristroji nekontroloval.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

Šlo mi o ten box. Čo stráca, či silu, alebo kvalitu. I keď je to vlastne jedno. Je v záruke.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#7 Příspěvek od harrvy »

Ahoj, riesil uz niekto u tohto tunera vypadky zvuku? Mam dva a ani na jednom zariadeni nejde zvuk, len skvrci a ked je naplno zvuk na zariadeni aj na TV tak slabo pocut strasne skresleny zvuk... Obcas zvuk naskoci ale v hodne zlej kvalite... Priciny zleho scart kabla, vstupu TV a pod. som uz vylucil.. Skusane na 3och TV, 3 rozne scart kable a problem rovnaky...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Odpor R160 vymeň za hodnotu 100Ω alebo preklemuj. Už sa tu tie klony tohto prijímača preberali:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =essentiel
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#9 Příspěvek od harrvy »

diky moc :) funguje paradne... sice odpor bola radost vymenit, ale podarilo sa

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “