MIDI kontroler Proel MS-32 - občas se vymaže paměť nastavení

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

MIDI kontroler Proel MS-32 - občas se vymaže paměť nastavení

#1 Příspěvek od dayslypper »

Obrázek

Nějakou přesnou zákonitost jsem nevypozoroval. Někdy to dělá, když se zapne cizí apec. Někdy jen tak uprostřed písničky to jakoby zamrzne a pak už je nastavení fuč.

Po tom naskočí někdy jen čtverečky.
Pak pomůže tovární reset.

I když je v manuálu je psáno napájení 9/12V - 750mA, tak originální adaptér je pouze 250mA.

Přesto to dělá nezávisle na napájecím zdroji. Měřil jsem odběr proudu a bylo to 0,31A bez sepnutých programovatelných releových výstupů a 0,44A se všemi 4mi sepnutými.

Měl jsem ho takto několik dnů v kuse zapnutý se sepnutými relé a vše ok.

Uživatelský Manuál: http://uloz.to/xu6NuRd/proel-ms32-manual-en-pdf

Popis od kupujícího, který vadu pozoroval

Z ničehonic to zamrzne, i když se v danou chvíli s přístrojem neoperuje a je potřeba restart (odpojení od zdroje); to se ještě pamět nesmaže.

Na videu http://www.youtube.com/watch?v=BopUo8EOwIg je ze začátku ukázán normální stav a zaseknutý stav.
Dále pak tam je nepřetržitý záznam, kde jsou celkem 3 záseky (časy v popisu).

Když se to hryzne uplně (zachyceno na videu v 40. minutě ) a na displayi si objeví jen pár čtverečků - pak už nepomůže ani restart (odpojení od zdroje) a většinou se to chytí potom co se potočí trimmerem na kontrast LCD.

Po tomhle je už pamět opět vymazaná (do defaultu).

Stane se to vždycky z ničeho nic normálně uprostřed skladby (pokaždné u jiné). Někdy je to hned za 10 min, jindy třeba až po půl hodině.

Po Factory resetu je to opět ok. Trimmer se nijak neprojevuje.

Závadu se mi nepodařilo v domácích podmínkách nasimulovat. Ale podařilo se to dvěma lidem, kteří to používali ve zkušebně.

Není možné, vzhledem k projevu závady, že je typicky na vině stabilizátor napětí? Buď on sám nebo že vyhřeje nějakou součástku v blízkostí?
Naposledy upravil(a) dayslypper dne 01 dub 2021, 01:54, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Sehnat servisní manuál, udělat cold start nebo factory reset, jestli tam je, zkontrolovat napájecí napětí, běžné signály procesoru, databus, provést kontrolu v test modu (pokud tam je), porovnat obsahy pamětí (pokud to jde)...

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#3 Příspěvek od dayslypper »

Zde foto
Přílohy
P1040306.JPG
(134.57 KiB) Staženo 60 x
P1040301.JPG
(96.06 KiB) Staženo 55 x
P1040296.JPG
(105.88 KiB) Staženo 61 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“