Kenwood R2000

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

Kenwood R2000

#1 Příspěvek od Vla »

Zdravím.Měl bych dotaz.Dostal se mi na stůl tento příjímač.Závada je ta,že po zapnutí vše najede včetně displeje.Při ladění se mění frekvence na displeji,ale nejde nic naladit.Přepínání rozsahů je také funkční.Napětí jsem dle servisního manuálu měřil a zdají se být v pořádku.Všechny tři oscilátory změřeny čítačem a frekvence sedí.Myslím,že bude asi chyba v řídící desce a procesoru.Poraďte prosím kde asi hledat závadu a co případně ještě změřit.Díky

Manuál zde:
http://www.webring.org/l/rd?ring=amdxer ... Fkc7bum%2F

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Změřit je toho třeba moc a moc .Odzadu předzes NF , poslední filtr , předcházející směšování , výběr vstupního filtru atd . Až reálné přepínání cest ti může ukázat , která fce , či zdroj pro určitý uzel to může být .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

Vla píše:po zapnutí vše najede včetně displeje.Při ladění se mění frekvence na displeji,ale nejde nic naladit. Všechny tři oscilátory změřeny čítačem a frekvence sedí.
na tom displeji se zobrazuje kmitočet normálně ?
neblikají náhodou číslice, nebo tečky mezi nima ???

jaké oscilátory jsi měřil čítačem ??? (napiš číslo jejich aktivního prvku a na které elektrodě jsi to měřil ?)

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Vla »

Tak asi takhle.Na displeji se zobrazuje kmitočet normálně a tečky neblikají.Ukazuje to od 100kHz až do 29995kHz.Funguje i přepínání rychlosti ladění(třínásobné).Jinak oscilátory jsem měřil dle dokumentace na příslušných pinech ve schématu označeny TP.Referenční oscilátor dává 9Mhz potom na pinu TP4 dle tabulky jsem naměřil 35,997kHz.Na výstupu LO1 se podle ladění mění kmitočet od 46 do asi 66Mhz.Jediné,co mi při měření dle přiložené tabulky nesedí,je napětí na pinu TP7 kde je při 17kHz napětí 8,8V a při kmitočtu 16,999kHz má spadnout na cca 2V a zůstává tam stále 8,8V.Jinak na pinu TP13 jsem naměřil hodnoty dle přiložené tabulky.Nejsem bohužel vybaven VF generátorem,abych to mohl zkontrolovat dále,tak mě prosím nekamenujte :D
Přílohy
Screenshot 2012-08-13_16-26-48.jpg
(162.77 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od jarda »

Skromný dotaz. Sledoval jsi signál od antény, a kam až? Je tam vǔbec nějaká anténa? /blbá otázka, ale foto připojení jsi nedal/. Oscilátory šlapou. Ukazatel reaguje na ladění, a na výstupu nic. A S-metr co dělá? A propísknul jsi zesilovač, a odkud?

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Vla »

Jardo není to blbý dotaz.Ono to opravdu tak vypadá,jako by tam nebyla připojená anténa a chová se to i tak.Anténu jsem samozřejmě připojenou měl.S metr se ani nehne.Jenom když připojím na rozsahu AM třeba měřící káblík na katodu diody D22 na VF desce,tak začne hrát český rozhlas a také S-metr ukazuje výchylku.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Takže FM a KV, asi je to někde tam, a pokud obojí - co mají společného? Analogové IO spínače? Nelouskám schema, tipuji poloviční metodou. Procesor a řízení asi ne, to by nešlo nic.

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Vla »

Další rady?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

No popiš ty co jsi porobil a výsledky . Jak jsi se dočetl i v jiných vláknech , zde tu opravu nikdo za tebe neudělá . To to šoupni hned do servisu .

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Vla »

Zdravím.Porobil jsem to,co je napsáno výše s tou tabulkou.Vím,že to za mě nikdo neopraví,ale víc není v mých silách a možnostech.Takže to vidím opravdu na ten servis jak radíte pane BOBOBO.

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od Vla »

Zdravím.Po delší odmlce a shánění nějakého solidního servisu jsem se rozhodl to ještě jednou zkusit.Mám podezření na vadný obvod MN6147C.Všechna měření,která jsem provedl souhlasí s výše uvedenou tabulkou.Jediné,co mi při měření dle přiložené tabulky nesedí,je napětí na měřícím bodu TP7 kde je při 17kHz napětí 8,8V a při kmitočtu 16,999kHz má spadnout na cca 2V a zůstává tam stále 8,8V.Při šroubování jádra cívky T3 se napětí nemění.Co byste prosím poradili,na co se zaměřit?Díky

schéma:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... -2000.html

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Pavel1953 »

Už BOBOBO Ti dobře radil, tak ho poslechni. Jít od konce. Ale když nemáš základní vybavení , je to těžké. Propísknout se to dá obyčejným multivibrátorem.
Můžeš jít i od předu, připojit rádio k anténě, naladit si nějakou stanici, o které víš, že tam je, třeba něco na SV a sledovat, kam se signál dostane.
Sežeň si sledovač signálu nebo si ho postav.
Nečekej, že Ti někdo řekne, kterou součástku máš vyměnit! Na to jich tam je habakuk!
S pozdravem
Pavel

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Na bodu TP7 to vidím na řídicí napětí smyčky PLL, takže nejspíš nekmitá oscilátor v tuneru nebo o jeho kmitočtu smyčka PLL neví (nedostává vzorek signálu) a oscilátor kmitá někde nikde.

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Vla »

To Pavel 1953: Děkuji za upozornění "pane chytrý" Vše jsem již dávno vyzkoušel a nejsem přeci 🤐, abych tu psal znovu to, co mi poradil BOBOBO. Příjímač je řízen procesorem a sledovačem signálu zjistím akorát prd, když nejede PLL smyčka, jak píše Hill. Vše se jinak chová mormálně a hlavní oscilátor dává 36Mhz přesně. Nefunguje akorát hlavní VCO.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Pavel1953 »

Myslel jsem to dobře.
Chtěl jsem Ti navrhnout, abys mi to poslal, že se na to podívám, ale při Tvých urážkách? Proč bych to dělal?
P.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“