Mikropajka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janko2507
Příspěvky: 33
Registrován: 23 črc 2012, 02:00

Mikropajka

#1 Příspěvek od janko2507 »

Chlapi prosim Vas dajte tip spolu s linkom na dobru mikropajku za rozumnu cenu???Uz ma nebavi kukat fora kde kazdy svoju pravdu haji..

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

no a co myslíš že bude tady? Tady ti každý doporučí to co si koupil.
:-) ale pravděpodobně neřekne co mu na tom vadí a co má za problémy.

Taky je spousta lidí co ani neví že je něco špatně.

Dobrá mikropájka za rozumnou cenu .. to je zajímavá definice, každý má trošku jinou představu

musíš vědět jestli bude na občasné hobby pájení, nebo v každodenním profi nasazení.

a co s ní budeš pájet?
Naposledy upravil(a) Davidus dne 17 srp 2012, 20:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radekrd »

Nakonec stejně nejvíc záleží na tom, kdo u ní sedí, někomu nepomůže ani stroj za pětimístnou sumu, někomu stačí i kopyto.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

odvod tepla, přesnost regulace teploty, dostupnost náhradních dílů, životnost dílů, dostupné typy hrotů, hmotnost pera, kabel a jeho ohebnost , výkon mikropáječky, snadnost a rychlost obsluhy a dalších x parametrů určují dobrou páječku

@radekrd já bych spíš řekl, že je to tak napůl. Se špatnou páječkou toho člověk taky moc nenapájí. Obzvláště na moderních deskách s prokovy, je to k zlosti když výrobce desky nevytvoří kolem padů thermaly, a páječka to nedokáže prohřát :?

Uživatelský avatar
janko2507
Příspěvky: 33
Registrován: 23 črc 2012, 02:00

#5 Příspěvek od janko2507 »

Jasne rozumiem, ze to bude podobne...nieje to na profi pajkovanie...robim hobby telefony..obcas nejaky konektor..proste nieco co sa nerozpadne za chvilku...nieco co pouzivate a ste spokojny...mam ZD 99ku..ale zbytocne vyhodene peniaze..takze nieco lepsie

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

zkus se podívat po ERSA / WELLER
jinak spousta lidí by ti doporučilo i ERS50, ale je tam několik "ale" přečti starší diskuse na toto téma, je jich tu dost, použij tlačítko "hledat"

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Pokud nevadí vyšší cena, tak doporučuji JBC: http://www.azt.cz/cz/produkt/735/cd/
Cena je někde kolem 320 euro, ale dá se sehnat i výrazně levněji.
Můžu doporučit díky tomu, že používám denně už cca 8 let, bez závad (nepočítaje odpálené hroty, což je ale spíš problém rukou než materiálu :D )
Další výhodou je rychlý ohřev, přehledné ovládání, lehká ručka, snadná výměna hrotů, kompaktní provedení.
Doma na bastlení mám Diametral SBL 530.1A, tak tu bych třeba nedoporučil.
Jen pro pořádek: pracoval jsem s Wellerem, Metcalem, ERS50...
JBC mi zatím vychází nejlíp.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Jak tu někdo psal - záleží na tom, co s tím chceš dělat.
Já osobně nedám dopustit na nesmrtelnou ERS50 - starší stojí okolo 600 Kč, nová 1.200 Kč, žádný spínaný zdroj, žádný uP, náhradní díly za pár korun, vyrobilo se jich určitě několik mnoho tisíc kusů, takže jich je mezi amatéry dost.

Petr

Odpovědět

Zpět na „Poradna“