Pračka Whirpool 8723 - bouchá při kontrole vyvážení prádla

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ajvn
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2012, 02:00
Bydliště: Zlín

Pračka Whirpool 8723 - bouchá při kontrole vyvážení prádla

#1 Příspěvek od ajvn »

Už si nevím rady, proto bych poprosil zkušenější - výše uvedená pračka při kontrole vyvážení před odstřeďováním párkrát pořádně "zabouchá"( a to hodně - i se celá pohne ), při následném ždímání ale běží zcela v klidu. Přijde mi, že při té kontrole najede příliš vysokými počátečními otáčkami, proto asi to bouchání, při vlastním ždímání najíždí plynule od minimálních a vše je pak v pořádku. Jinak tlumiče vyměněny, pružiny se zdají ok, pračka vyvážená. Může to být něco mechanického nebo se objevila nějaká chyba v elektronice? Děkuji za každou radu...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Prepravna lista je dufam demontovana, nie len uvolnena nadrz?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

Mně to dělal utržený buben.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Oldradio »

Taky se mi to stalo, byly uhnilé hliníkové příruby bubnu. Zkus bubnem zahýbat do stran, jestli nemá na jedné straně velkou vůli.

Uživatelský avatar
ajvn
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2012, 02:00
Bydliště: Zlín

#5 Příspěvek od ajvn »

Ještě jsem zapomněl - samozřejmě přepravní lišta je oddělaná, donedávna prala v pohodě. Buben jsem zkoušel, žádné vůle tam nejsou, pořád mám prostě dojem, že dřív při kontrole vyvážení se roztáčela pomalu a teď jako by rovnou začala na vyšších otáčkách. Odstřeďování už potom najíždí v podstatě od nulových otáček a pračka i při 1000 ot. stojí jak přibitá. Mohl by mi aspoň někdo potvrdit, jestli to při té kontrole má najíždět opravdu od minimálních ot. nebo si to vzpomínám špatně?A ten uhnilý buben, případně vadná ložiska - to by přece bouchalo i při vlastním ždímání,ne?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od janousek »

Když je urvaný na jedné straně, tak kupodivu při ždímání nijak nemlátí, pouze při najíždění a při dojezdu. Tak to bylo po 12 letech provozu. Tak jsem ji zrušil, protože cena opravy se blížila nové pračce. Třeba to dělá něco jiného, na dálku těžko určit.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#7 Příspěvek od Jimmi2 »

Ty hliníkové příruby bubnu jsou přístupné typicky odkud....?
Mám možná podobný problém s Philcem, už jsem se chystal vyměnit tlumiče, ale jestli je to něco podobného, tak bych měl nejdřív zkouknout toto.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

musis rozobrat nadrz a vybrat bubon...

Uživatelský avatar
ajvn
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2012, 02:00
Bydliště: Zlín

#9 Příspěvek od ajvn »

Je možné, aby ty příruby byly uhnilé, případně načaté a hnuté z osy i když to nemá žádnou vůli? Ať nerozebírám zbytečně vanu...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#10 Příspěvek od Jimmi2 »

Podle mě by ten buben musel mít vůli. A to nemá. Lítá celá ta vana i s bubnem.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#11 Příspěvek od Jimmi2 »

Napadlo mě, jestli podobné potíže nemůže způsobovat například ztvrdlý či jinak opotřebovaný řemen. On je na dotek napnutý celkem fest, ale co když po zahřátí prostě mírně podkluzuje? To by možná mohlo chování pračky v těchto režimech ovlivňovat, ošidit ono snímání otáček/odebíraného proudu a tím automatice nalhat, že pračka už je vyvážená.
Co si o tom myslíte ostatní? Pomůže řemen vyměnit?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

nemyslim si...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

Možná je taky volné betonové závaží bubnu.... Anebo třeba máš nějaký předmět mezi nádrží a bubnem a při roztáčení bubnu se ochomítne o točící se buben. Ale je mi divné že občas je ok a občas ne... Nemáš někde urvanou jednu pružinu ? Psal jsi že tlumiče jsou měněné.. Jsou dobře vespod upevněny k rámu pračky ? Nejsou v nich vůle. Philco s roku 1992 mi bouchala při nájezdu ždímání tak extrémně že mi i pojistky vyhazovala.. Bylo to tlumiči.. Musíš pračku důkladně projít.. Zatřepat s nádrží třeba i ručně..... A přitom koukat na to co se s ní děje.. Sundat řemen,roztočit buben naprázdno a poslouchat zvuk ložisek.... Jestli není KO jejich uložení v nádrži...Ale to už zacházím do extrémů. Pračku nech od deklovanou... ALE JEN S JEDNÉ STRANY - se strany motoru... Dej do ní prádlo... Otáčky nastav třeba na 600 ot a kontroluj co ti to dělá při tom vyvažování.. Mne by to štvalo... A procházel bych co se dá. Já mám doma AWE 8725 a měním řídící jednotku - jsem zvědav co mi sama nachystá též za překvápko..
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#14 Příspěvek od Jimmi2 »

Tohle už jsem všechno zkoušeeeeeeeelllllll :(

Prostě ta pračka někdy prádlo vyváží, a někdy prostě na nevyvážení vůbec nedbá a začne. A pak je to hukot. Onehdá tam manželka dala nezapnuté povlíkání na peřinu a ono do sebe natáhlo všechno ostatní prádlo jak do pytle. To logicky vyvážit nešlo. Přesto se to pokoušelo ždímat a musel jsem to hned vypnout. Podle mě by vůbec neměla v podobných případech ždímat, nebo jenom trochu.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#15 Příspěvek od tatramacek »

Tak to bude v haji tacho. Kdysi sem mel obdobny problem ze pracka se prudce roztacela na zdimani. Na prani to melo trhavy zvuk. Prehrati softu v ridici jednotce a vymena motoru to vse vyresila
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“