Nudící se Jack Rusell terier - peklo v sousedství

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atrey
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2012, 01:00

Nudící se Jack Rusell terier - peklo v sousedství

#1 Příspěvek od Atrey »

Mame genialniho souseda, ktery si poridil psa a nema na nej cas.
Od rana do vecera rve, rve......... v kuse porad rve. 🤐, kdo to ma porad poslouchat.
Dum stoji 2 metry od plotu a ten malej 🤐.... je primo pod okny.
Nema nahodou nekdo napad, jak mu vysvetlit, aby sel stekat na druhou stranu plotu?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Frekvence 16khz nepomáhá?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Čpavek na hranici pozemku.
Férovější by možná bylo napřed požádat souseda, ať si ho nějak vyřeší.
Taky začínám považovat městské majitele psů za novodobé zhovadilce, bez výjimky. Jejich nároky na toleranci jsou dost nesymetrické.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od sewerman_cz »

Zkuste se se sousedem domluvit.
Naši sousdi mají tak y super čoklíka na kterého nadával celý barák. Pes začal řvát v okamžiku odchodu sousedů a prodil dokud se nevrátili.
Sousedi to pochopili nakonec sami a psovi koupili elektronicky obojek, který mu dá elektrošok když začne štěkat. Od té doby je klid.
Jinak pes má cca 12 roků a stejně se to naučil.

Uživatelský avatar
Atrey
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od Atrey »

No o elektrickym obojku jsem se sousedem mluvil, prej to neni potreba :(
Co na to rict....
Napadlo me udelat ultrazvukovej odpuzovac s akustickym zapinanim, ale nevim jak na to.
Poradite?
Dal bych na kazdy roh baraku jeden a byl by klid.
Kdyby to spustilo na 5 vterin, tak to pejsek rychle pochopi. :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

u takových řešení je vždycky základní problém, proč by měl postižený nést nějaké náklady a budovat nějaká technická opatření?? to by měl řešit majitel.
Nebo snad dát majiteli ochutnat jeho medicínu, hlas čokla natočit a pak v době relaxace pána reprodukovat jaksepatří a trochu to přehnat.
Nejúčinnější je vždycky to nejjednodušší, prostými slovy vyvětlit agresorovi jeho obtěžování a upozornit, že příště už dostane přes držku.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Crifodo píše:Taky začínám považovat městské majitele psů za novodobé zhovadilce, bez výjimky. Jejich nároky na toleranci jsou dost nesymetrické.
Trefný popis situace.
Už jen proto, že počet psů na sídlišti se časem vyrovnává počtu tamtéž žijících dětí (do řekněme 14 let) a trend je setrvalý... A není mnoho psů, kteří by tiše snášeli nepřítomnost vůdce smečky, většinou ze samoty dělají psí kusy.
Mimochodem - toto téma se objevilo dnes odpoledne v diskusním pořadu na ČRo2 Praha, kde vlastně nezazněl žádný návrh, jak obtěžující hluk spolehlivě a legálně omezit.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše: Taky začínám považovat městské majitele psů za novodobé zhovadilce, bez výjimky.
To mě nepřekvapuje. Existuje někdo, koho za zhovadilce nepovažuješ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

tomasjedno píše:To mě nepřekvapuje.
Starý bača v Nízkých Tatrách s čuvačem u nohou.
Pejskaři na Jihozápadním městě s pytlíkama na psí sračky ve výtahu jsou směšná, trapná a nechutná karikatura života.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

To je klidně možné. Ale protože mě považuješ za novodobého zhovadilce (bydlím ve městě a mám doma JRT), tak musím vážně přemýšlet, za co mám na oplátku považovat já tebe.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Většinu oplátek nelze v praxi realizovat, ale klidně si považuj co chceš, je to tvé nepopiratelné právo.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#12 Příspěvek od monterjirka »

Ale kdyby si někdo chtěl dát práci se stavbou, doporučuji hledat "SONIC DEVASTATOR"

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tak já např. s Crifodem v tomto souhlasím. To, že někdo tady má taky psa, tak se z toho názoru nemusí hned pos..t. :lol:
Podle mě pes do bytu nepatří, ale u baráku na hlídání ano. Ale i se psem od baráku se musí jít na procházku a pak je ten pytlík zase slušnost a je vidět, že hodně pejskařům ještě nedošlo, na co ten pytlík či igelitový sáček je nebo si myslí, že to za ně bude uklízet někdo jiný. Takovým bych to jen naházel oknem zpět, že něco ztratili. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...To, že někdo tady má taky psa, tak se z toho názoru nemusí hned pos..t...
Já se taky z názoru někoho tady na mne nepos..u. Zato si selektivně upřesním svůj názor na konkrétní jednotlivce :lol:

Uživatelský avatar
Atrey
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2012, 01:00

#15 Příspěvek od Atrey »

Vytvaret zlou krev nema smysl.
Naschvaly nikam nevedou. Hodlam bydlet s pokojnymi sousedskymi vztahy.

Vidim reseni v ultrazvuku. Soused nepozna nic a pejsek to rychle pochopi:))

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“