Jak zabránit rušení autorádia USB nabíječkou

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
swoop
Příspěvky: 5
Registrován: 05 zář 2012, 02:00

Jak zabránit rušení autorádia USB nabíječkou

#1 Příspěvek od swoop »

Zdravím vespolek,
najde se tu prosím nějaká dobrá duše, která mi poradí jak zabránit rušení autorádia nabíječkou zapojenou v zásuvce na zapalovač a nabíjející telefon se spuštěnou navigací?
Nabíječka je klasická čína (http://dx.com/p/car-cigarette-powered-d ... ack-101870)
Autorádio Sencor (SENCOR SCT 3015MR).

Nabíječka ruší bez ohledu na nabíjení nebo stav motoru.

Také bych se chtěl zeptat, jestli lze nějak posílit příjem antény autorádia (mám prutovou, asi metr dlouhou a mívám problém s příjmem když je slabší signál - u jiného auta a rádia ale bývá příjem lepší)

Děkuji za každou konstruktivní radu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Príjem zosilníš aktívnou anténou
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Nabíječku rozmontuj a na vstup doplň součástky, který tam soudruh Jožin z Rejžovejch Bažin (Mao c´Tung) zapomněl ve svým šetřivým smyslu namontovat - minimálně tam chybí filtrační kondík paralelně ke vstupu a sériově zapojená tlumivka s feritovým jádrem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
swoop
Příspěvky: 5
Registrován: 05 zář 2012, 02:00

#4 Příspěvek od swoop »

mirosne píše:Príjem zosilníš aktívnou anténou
Díky za odpověď, myslel jsem ale spíš, jestli lze zesílit příjem stávající antény..

Uživatelský avatar
swoop
Příspěvky: 5
Registrován: 05 zář 2012, 02:00

#5 Příspěvek od swoop »

EKKAR píše:Nabíječku rozmontuj a na vstup doplň součástky...
Děkuji za radu, ale v elektrice se nevyznám, tak si nejsem jistý, jestli bych sehnal správné součástky a uměl je pak zapojit. Raději bych volil nějaké hotové řešení (existuje něco jako "filtr" který by rušení zabránil?)...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

K metrové anténě už přece není třeba žádný zesilovač, na tu musí každé slušné autorádio šlapat jak z praku. Zkontroluj kabel a kostření rádia, taky je otázka, kde je kostřené a odkud mu bereš napájení, jestli je na přívodu k rádiu nějaký filtr nebo jsi odkázaný jen na ten v rádiu vestavěný atd...
Pravděpodobně se ti do rádia totiž rušení nedostává anténou, ale po napájení.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Zvenku na autě žádnou anténu nemám a nabíječku mám kvalitní, a žádné rušení. A příjem perfi.

Uživatelský avatar
swoop
Příspěvky: 5
Registrován: 05 zář 2012, 02:00

#8 Příspěvek od swoop »

Kabely jsou k rádiu připojeny všechny přes ISO konetory (nebo jak se to jmenuje), prostě je to zapojené stejně jako předchozí rádio. Problém bude nejspíš v té čínské šunt nabíječce. Jde mi o to, že než kupovat nabíječku novou (min. 300,-) chtěl jsem zkusit vyřešit ten problém nějak levněji - Kdyby existovala nějaká součástka co by se zapojila třeba před rádio nebo tak, aby to odfiltrovalo to rušení od nabíječky.

Nebo je to blbost a je lepší koupit nabíječku novou? A jakou abych měl jistotu že to bude OK?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Gringo_Joe »

Ty filtracni kondiky se urcite daji poridit pod 300, ale vyzaduje to urcite know-how. Pokud ho nemas, tak bude lepsi nejake hotove reseni, ovsem filtr pro nekvalitni nabijecku (hotovy) jsem teda jeste nevidel. Mozna je to docela zajimava dira na trhu, lidi si radeji koupi levny sunt a pak k nemu jeste filtr namisto poradne dobijecky.

Uživatelský avatar
swoop
Příspěvky: 5
Registrován: 05 zář 2012, 02:00

#10 Příspěvek od swoop »

Tak tu nabíječku jsem bral spíš ze zvědavosti, přecejen za necelých šedesát korun od toho člověk moc čekat nemůže. Ale mám reference i od několika známých, kteří mají stejný problém např. s nabíječkou od BELKINu nebo iLUV a to bych řekl že jsou známé značky a cena nabíječek byla kolem pěti set.

Proto taky píšu sem, protože koupě nové nabíječky by problém vyřešit nemusela.

Myslel jsem, že zkrátka jde koupit něco, co při problémech s elektrikou zapojím před citlivější el. zařízení a ono to rušení odfiltruje.

Ale Děkuji za odpovědi, vyřeším to novou nabíječkou. Díky všem.

Zbytečné citace celých předchozích příspěvků byly vymazány. Používej tlačítko Obrázek Děkuji za pochopení, Killroy

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Stretli sa dva smejdy: nabijacka bez filtra a radio bez filtra...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Jsem stejného názoru jako rnbw a pokud nejsi elektrikář , budeš asi bez šance a stejně by to zabralo hafo času . Já bych to ale viděl spíše na menší odolnost autoradia , s tím se pojí , dle tebe , malá citlivost . Jinak musí to bejt kšeft , když se tyto levnější nabíječky prodávají v Holicích se ziskem od tří do sedmi korun !!!! No nekup to .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Problém určitě nevyřešíš přidáním zesilovače k anténě. Tím to spíš ještě více zabiješ. Mě mapáječ-zdroj 5V pro navigaci ruší CB radiostanici ale příjem FM rádia ani ne. Jiná situace je při příjmu AM. To piští jako krá.va.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

swoop píše:jak zabránit rušení autorádia nabíječkou zapojenou v zásuvce na zapalovač a nabíjející telefon se spuštěnou navigací?
zkus na přívodní dráty vedoucí k zásuvce dát nacvakávací feritový kroužek

. . . a pokud to nepomůže, vyhoď tu nabíječku a dej si tam jinou.

nakonec, co by jsi chtěl za 2,7 dolaru ???? (něco přes 50 korun !)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Zkoušel jsem lecos, ferity, odrušení, jiný napáječe, problém se měnil jen částečně. Definitivně jsem to vyřešil až konstrukcí a výměnou pulzního 5V USB napáječe za lineární. (nebijte mě, ano vím, více topí, je neekonomický)
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“