Zmena MAC adresy, pravidla.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Zmena MAC adresy, pravidla.

#1 Příspěvek od robo »

Pripojuji se na sit ktera rozlisuje MAC adresu. Kdyz si aktivuji internet na urcite obdoby a behem tohoto obdoby pripojit jiny notas, tak ten se nepripoji. Behem te doby neni mozne pripojit jinou wifi nez tu se kterou byla provadena aktivace. Sehnal jsem wifi do usb TP link WN722N a ze zmenim adresu. A tady jsem narazil. V notasu mam intel s mac adresou 00:22:......Momoci Change MAC adress se mi nedari zadat u toho TP linku tentyz zacatek, t.j. 00:22. Je nejake pravidlo kde při změně u wifi adaptéru, musí být 2.znak zleva 2,6,A nebo E (např.:CA-00-3E-BB-11-FF) - . Bohuzel 0 mezi temito znaky neni. Takze i pres regist to asi nema cenu delat. Proc tomu tak je. Dekuji.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Ten TP-link nemá v menu něco jako CLONE MAC?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Nema. A ani n ema polozku na zmenu MAC adresy. Router TP link tu moznost ma. Jen by me zajimalo proc nelze jako druhy znak pouzit cokoli. Pokud v tom softu zadam mac adresu 00:22.... tak me nabidne ctyri moznosti. Pokud si vyberu jednu z nabizenych tak ji v poradku zmeni. Pokud ale budu trvat na te co chci, tak to neprovede.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Tak to nevim, je mi lito.
Pro zmenu MAC adres pouzivam tothle, treba s tim budes uspesnejsi.
Technitium MAC Address Changer

edit: ještě to můžeš zkusit takto: V okně síťových připojení vyber síťový adaptér - vlastnosti - konfigurovat - karta upřesnit - položku Network Address přepnout z "není k dispozici" na "hodnota" a do políčka hodnota doplň MAC adresu dle uvážení (bez oddělovačů). Vypada to nějak takto: AABBCCDDEE

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Network address nevezme 00 na zacatku. Kdyz dam 02 je to ok. asi to obratim . Zkusim zmenit mac u wifi v notasu. a tu adresu nejak protlacit k poskytovateli netu . A pote tutez adresu pouzit i pro TP link. To ale testnu az me skonci soucasne pripojeni. Pokud bych to zmenil ted, nepujde net. A co kdyz by to pak neslo vratit.To ted riskovat nebudu.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Vogon »

Taky by mne zajímalo proč. Zkusil jsem namátkou z regálu tři noťasy zákazníků a vzalo to jakoukoliv hodnotu jsem napsal.
Dokonce jsem zkusil do USB zasunutý wi-fi TL-WN321G a interní wi-fi nastavit na stejnou MAC a šlo to.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

Ved to je iba prijímač a nie router.
http://cz.tp-link.com/products/details/?model=TL-WN722N a tam píšu - Bezdrátový USB adaptér TL-WN722N Wireless N umožňuje připojení počítače nebo přenosného počítače k bezdrátové síti a k vysokorychlostnímu internetu.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Vogon »

Ano. A dál?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

TO Vogon:

Na zacatku dvojcisli MAC jsi tam zkusil napsat 00 ?.Asi jo. Asi se blbe ptam. Kdyz jsem v network address vcera zkousel zadat 00 a dal ok tak to neslo . Dneska jsem tam vlezl zal, zmemil jsem 00 na 02.... a dal ok. A mac se zmenila. V nekterych postupech je zminka o tom omezeni co jsem psal, v jinem navodu ani tuk. Tomu nerozumim.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Bylo mi divný že ti nešly zadat nuly na začátku, tak přesně to jsem zkoušel a šlo mi to. Zkusil jsem varianty 00 - 09.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

napsat jo ale neulozilo se to.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

Ano, šlo to uložit. Zkoušel jsem ipconfig jestli system takto zapsanou adresu vidi.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

blbe jsem to napsal. Napsat a ulozit ok. ale v ipconfig byla stale puvodni mac adresa.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

A co restart ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

To jsem nezkusil. Ale v pripade jine mac adresy jsem restartovat nemusel. Zmena se projevila hned.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“