Ako nainštalovať do PC so 486 Dx Windows 3.11 for Worksgroup

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dlhovlasy_brat
Příspěvky: 87
Registrován: 27 úno 2012, 01:00
Bydliště: Jakubova Voľa 71

Ako nainštalovať do PC so 486 Dx Windows 3.11 for Worksgroup

#1 Příspěvek od Dlhovlasy_brat »

Zdravim, ako nainštalovať horeuvedený OS do toho stroja. Je tam MS-DOS 5 s Nortonom Commanderom. Na nete som si stiahol inštalačku tohoto OS.

Dik za rady

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#2 Příspěvek od vaanja »

ak si matne spominam, tak sa to instalovalo z diskiet takze ak mas instalacky na disketach, tak normalne nabootujes z prvej instalacnej diskety a sledujes obrazovku...

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od jarda »

WFW je hodně disket, dej tam Linux, z voleje nevím, jaký na slabý stroj, je to na netě

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Vzhledem k tomu, že W3,11 je grafická nadstavba OS DOS, tak si myslím, že bude nutné mít na cílovém stroji funkční DOS a nebo mít nabootováno z diskety s DOSem.
Myslím si že samotná instalační disketa nepomůže. Bude muset vytvořit bootovací disketu v DOSu a nabootovat z ní.
Jestli si dobře vzpomínám DOS měl příkaz SYS kterým se zavaděč a iterpretr přenesl ze zdrojového na cílový disk. A jestli si dobře vzpomínám tak mi ve skladu leží nějaký compaq 386 s DOS 6,22 který je funkční. Takže když bude nejhůř asi by se mi povedlo tu disketu vytvořit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Windows starsie ako 95 nie su OS, takze potrebuju DOS. Odporucam nainstalovat MS-DOS 6.22 (posledny) - ten sa instaluje bootovanim z prvej diskety. Nasledne z DOSu spustis SETUP.EXE na prvej diskete Windows.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#6 Příspěvek od jarda »

Souhlas s s DOS 6.22 a W 3.11 WFW /cca 13 FDD/, mám je v archívu

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

No nevím, tohle je seznam souborů na první disketě:
SETUP.EXE
USER.EX_
WFWSETUP.DL_
WINHELP.EX_
GDI.EX_
WINSETUP.EX_
CONTROL.HL_
SETUP.INF
KRNL386.EX_
SVGA256.DR_
COMMDLG.DL_
SETUP.HL_
NCDW.DL_
SETUP.TX_
XMSMMGR.EXE
SETUP.SHH
WIN.CN_
DISK1
Co z toho je DOS? Spustitelné soubory jsou tam dva, správa paměti a instalátor.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

Ako bolo pisane vyssie, dos5 nahradit 6.22, potom spustit setup.exe z instalacky wfw 3.11 a nainstalovat, spustanie wfw 3.11 napisat do autoexec.bat aby sa spustal automaticky a mozes uzivat. Z mojho pohladu tusim kde je problem, vola sa to prikazovy riadok :wink: , takze napis co ti nie je jasne.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Dlhovlasy_brat píše:Je tam MS-DOS 5 s Nortonom Commanderom. Na nete som si stiahol inštalačku tohoto OS.
Dik za rady
Oops, on už tam DOS je. Nějak jsem to přehlídl.
V tom případě stačí zkopírovat instalaci na pevný disk třeba do adresáře W311.
A třeba v tom NC napsat c:\W311\setup.exe

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#10 Příspěvek od jarda »

I tak še da

Uživatelský avatar
Dlhovlasy_brat
Příspěvky: 87
Registrován: 27 úno 2012, 01:00
Bydliště: Jakubova Voľa 71

#11 Příspěvek od Dlhovlasy_brat »

A to mám tie inštalačné súbory, čo som si stiahol skopírovať na diskety? Myslím, že tam mi budú stačiť 10 diskiet. Potom v NC mám zvoliť do 1. stĺpca jednotku A:\ a potom zvoliť DISK 1 na Setup a postupovať podľa pokynov na obrazovke a keď ma vyzve vložiť druhú disketu tak potom vybrať jednu a vložiť druhu a postupne?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

Nikoliv Dlouhovlasý bratře. Pokud máš instalaci staženou z internetu, klávesou F7 v Norton Commanderu si vytvoříš adresář W311 na disku C: a do tohoto adresáře nakopíruješ onu instalaci. Potom v tom samém Commanderu napíšeš na klávesnici tyto mocná slova: C:\W311\setup.exe
Tyto slova jsou mocná medicína bílého muže a způsobí, že tajemné skleněné oko na Tvém stole počne mluviti lidskou řečí. Howg.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

:lol: A časem budeš mít i ty skleněný oči, pardon pohled. :lol:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jjilek »

Mám někde originál (možná i český) manuál na 3.11. Kdybys měl zájem, tak se po něm podívám. Jinak doporučuji diskety překopírovat na další sadu abys měl jistotu, že Ti instalačka neskončí v polovičce.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Ono v podstate stačí obsah všetkých diskiet nakopírovať do jedného priečinka v PC (napr. INSTL311), a tam potom spustiť SETUP.EXE. Ja som to takto inštaloval, a diskety to nepýtalo. Tiež je to pohodlnejšie, lebo inštalačka je miestami dementná a chce opakovane disketu ktorá už bola.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“