TT2246, co je to za tranzistor?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

TT2246, co je to za tranzistor?

#1 Příspěvek od sanoch »

Dobrý den,
našel jsem jen TT2234, což je trand pro horizontály TV, jaký mezi nima bude rozdíl?
Prošel jsem už všechno, co jsem našel. Případně co mohu strčit místo něj. Vyhoví BU2508DF?

Děkuji.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

nejdříve napiš do čeho ho potřebuješ !
Nebo odkud jsi ho vzal !
chce to víc informací !

může to být třeba tento tranzistor

záleží co to vlastně má být !
dej sem fotku !

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#3 Příspěvek od sanoch »

Je to z telky ECG 25TM50, budí VN trafo. Je proražený. Ten trand cos poslal to není, ten jsem našel také. Jiné pouzdro.

Je v izolovaném pouzdru TO-220, Nápisy TT2246 pod tím 8H3. To je vše co z něj vyčtu.

Dík.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Myslím, že to už přeháníš. Bereš na opravu telky aniž bys měl základní vědomosti a sem si chodíš jen pro rady.
Živím se servisem TV a nejhorší opravy jsou od takových samozvaných opravářů. Pokud si vrtáš do své vlastní, je mi to jedno, ale tohle je dotaz už na třetí nebo čtvrtou telku. Tady není internetová opravna.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#6 Příspěvek od sanoch »

Všechny tyto telky jsem dostal zadara, tak se je pokusím opravit. Nikomu nic neopravuju, dělám to pro sebe, abych se něco naučil. Všiml jsem si, že se tady odpovídá jiným lidem, kteří snad ani podle toho co píšou neznají ohmův zákon. Co si mám představit pod pojmem "základní vědomosti"? Fakt se ptám, protože to nedokážu pochopit, jak dokážete posoudit vědomosti a vzdělání člověka na dálku.
Nepíšu to, abych Vás naštval, proto to neberte ve zlém. :oops:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Samozřejmě je řeč o základních vědomostech počínaje Kirchhoffovými a Ohmovým zákony až po obvodová řešení televizorů (v tomto případě). A, ovšem, o znalosti čtení - přece je v doplňujících pravidlech k sekci TV, co za údaje má dotaz obsahovat.
A komu a v čem radíme, je jiná záležitost, podle toho, do jak složité konstrukce se pustil ve vztahu ke svým znalostem a zkušenostem. Ovšem, jak říkám, v oblasti oprav televizí a podobné spotřební elektroniky jsou tu požadavky na znalosti tazatele a informace od něj přísnější.
Jinak ten BU2508DF by mohl vyhovět.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#8 Příspěvek od sanoch »

Děkuji HILLe, mám SPŠelektrotechnickou, pravda v obvodovém řešení TV jsem naprostý začátečník, proto se chci něco přiučit. Živit se tím nebo spravovat na kšeft rozhodně nehodlám, opravdu to dělám pouze ze studijních důvodů, abych si dokázal, že něco dovedu.

Dík.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#9 Příspěvek od danhard »

To je zajímavý, že jsem v Google našel datasheet během 10 vteřin ?

Ale TO220 pouzdro to nemá ani náhodou :roll:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Myslím, že Hill už napsal všechno, ale i tak doplním: TT2234 se dával do některých čínských chassis a je to trand se shunt rezistorem R_be a damper diodou. Použil bych tedy ten BU2508DF(DX) anebo spíš S2055N. A rozhodně to není TO220..


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#11 Příspěvek od sanoch »

Nevím tedy jak to děláte, napsal jsem do google "TT2246" i "TT2246 datasheet" a nenašel mi nic, jen nějaké nesmysly, ale datasheet nikoli.

Co je to tedy za pouzdro, s těmito rozměry 16,3 x 10,2 x 4,5 mm? Nápisy: TT2246 pod tím 8H3.

Děkuji.
Přílohy
DSC08798.JPG
(290.02 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#12 Příspěvek od danhard »

Sorry, našel jsem ten TT2234, jak jsem ho nabral myší :D

Tak hledej nějakej, co se hledá líp, třeba TT2140

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#13 Příspěvek od sanoch »

Jde v podstatě jen o to, jestli má damper diodu a shunt. Okolo něj jsem nic takového nenašel, tak by diodu měl mít v sobě.Každopádně si myslím, že když tam dám BU2508DF tak to bude OK. Na velikosti nezáleží, místa dost.


Dík.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#14 Příspěvek od danhard »

Asi má diodu, když tam není diskrétní vedle a když tam dáš náhradu s diodou, tak nic nezkazíš i kdyby tam byla.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

sanoch píše:Jde v podstatě jen o to, jestli má damper diodu a shunt. Okolo něj jsem nic takového nenašel, tak by diodu měl mít v sobě.Každopádně si myslím, že když tam dám BU2508DF tak to bude OK. Na velikosti nezáleží, místa dost.


Dík.
Tak v tomto vlákně nahrazuješ BU-čku "japoncema" a teď najednou chceš "exota" nahrazovat zase tímtéž BU-čkem :o
To jsi ho najednou vytřepal z rukávu :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Součástky“