Problém s XP prof. SP2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

Problém s XP prof. SP2

#1 Příspěvek od milan222 »

sem majitelem IBM ThinkPad T60 kde jsem přeinstaloval W7 na XP. mám na ně licenci, ale nechtěl mi ho sežrat. nakonec sem ho uspokojil s licencí nalezenou na internetu.
netušíte jak by šlo najít vhodnou instalačku Wxp na muj key?
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Instaly by s výjimkou "korporátních verzí" (určených pro hromadnou instalaci do velkýho počtu počítačů v jedný firmě s hromadnou licencí) měly být identický - neboli neměly by se lišit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od jarda »

Disrtibutor by měl na tento dotaz zareagovat, napiš mu

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Ekkar ma pravdu. Pokial nemas hromadnu licenciu tak to je jedno. A microsoft uz na xp co sa oem licencii a ich validacie
z vysoka dlabe. Viackrat som reinstaloval pocitace a oem kluc pouzity na viacerych masinach mi v pohode cez net zobralo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Tohle vypadá, že prodejce NTB prodal volně běžnýmu člověku stroj určenej pro nějakou "korporátní" dodávku, takže je možný že už v BIOSu jsou nějaký odlišnosti od běžný volný série. Já osobně už bych si komp s předinstalovaným OEM systémem nekoupil - je to jen odrbávka na zákoše, mnohdy jsou ty předinstalovaný OEM verze dalších softů jen dema s časově omezenou platností, o který zákoš neví - takže klidně se naučí pracovat s nějakým softem, kterej mu po roce nebo i dřív oznámí, že pro další používání musí výrobci zacálovat mastný výpalný. Takže má dvě možnosti - buď zacálovat, nebo shánět něco free.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Wokňousy dokážou někdy protestovat pokud je to verze pro "jinou část světa", kde je úplně jiná tabulka jazyků.
Pak by se musela nainstalovat správná verze a "počeštit"...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

To už je jednodušší si stáhnout ISO obraz instalačního disku někde z netu, vypálit na placku a jen dosadit svoje S/N.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Jenže to právě někdy nefunguje, taky mám počítač s licenčním štítkem a ještě jsem nenašla instalaci, která by číslo ze štítku vzala.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

A je ten štítek pravý?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Asi jo, je to od Dellu a původní Windows na tom počítači byly registrovaný na to číslo, ale dala jsem jiný disk a smůla, žádná instalace to číslo nebere.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Andrea - tak to máš právě kupovaný jako sestavu "vcelku" i s předinstaleným OEM systémem, co? Pokud ano a jinej instal to tvoje jedinečný S/N nebere, tak máš právě jednu z těch "corporate" instalací a máš problém, protože S/N je vázaný na tu hromadnou licenci = vyžaduje to jen tu jednu extra spešl instalačku. Mimochodem tenhle ojeb je hlavně specialitou Aceru a u některejch typů třeba i Asusu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Pro Win7, Vista a něco okolo se dá zjistit podle licenčního čísla co je to za verzi. Stačí ho naklepat do PIDchecker.
Nebo je ke stažení PIDchecker, ten umí i WinXP plus něco okolo.
S výsledkem je pak usnadněné hledání konkrétní verze instalačky. Někdy se člověk nestačí divit. :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Koupila jsem to jako repas, windous byly čerstvě naistalovaný, tak asi těch super spešl instalaček běhá po světě víc než jedna. Když jsem zkusila anglický Dell OEM WinXP, tak to ani žádný číslo nechtělo. Ale český Dell OEM WinXP jsem nikde nesehnala.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

U některých noteboků, ale i stolních PC se třeba pro Win7 používá k aktivaci metoda System-Locked Pre-instalation 2.1.
Přímo v BIOSu jsou tzv. ACPI_SLIC informace, která je podepsána Microsoftem.
Microsoftem vydaný certifikát, který odpovídá ASPI_SLIC informacím.
Speciální typ product key (aktivační klíč), který odpovídá nainstalované verzi Windows 7.
Pokud Windows 7 rozpozná přítomnost všech 3 prvků, je systém považován za legální a nepotřebuje žádnou následnou aktivaci.
Tuto metodu má MS patentovánu.
To jen pro info, jak to taky může být, ale tohle jde už za rámec původního dotazu. :wink: A netvrdím, že to tak je i u XP.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Tak ten PID Checker mi vrátil:

Kód: Vybrat vše

Validity	: Valid
Product ID	: XXXXX-OEM-0043356-21124
Editions	: OEM-PRO-OEM OEM-PRO-RETAIL OEM-pro-sp3-OEM OEM-PRO-SP3-RET-82860A56 
Key Type	: OEM
Ale moc mi to neříká.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“