Thomson 21MG79CL - problémy se zvukem

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Thomson 21MG79CL - problémy se zvukem

#1 Příspěvek od Enigma »

Prosím o radu, u TV Thomson 21MG79CL se z ničeho nic začne zesilovat zvuk až na max. DO ani lokálně nejde stáhnout. Po přepnutí DO do Menu a přepnutím na JAS, Kontrast nebo Sytost barev vše začne samovolně ujíždět až na max. Dříve pomohlo úplné vypnutí, teď už to nějak nefunguje.
Dálkovým ovládáním to není, zkoušel jsem vyjmout baterky. různými stmívači žárovek také ne, stane se i během dne, kdy se nesvítí.
Zkusím ještě odpojit Lokál, v diskusi jsem našel, že by to mohlo pomoci.
Podívám se, jaké je to chassis. Přepnutí do SM podle návodu také nějak nefunguje (stisknout 5sek červené tlačítko na DO + zapnout TV síťovým vypínačem).

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

Tak teda nevím, jestli umíš TV opravovat, ale tohle může mít přece na svědomí jedno tlačítko, které??? ANO, tlačítko vol +!! Zkus ho odpojit. Jinak ten SM máš uplně špatně, to je opsané z uživatelského manuálu a dostaneš tím TV do resetu. Vyměň tl. VOL+, epromka to nebývá skoro nikdy.

Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Enigma »

Děkuji za typ, s tlačítkem vol+ jsem experimentoval jako první, všechna tlačítka na panelu jsou slepená fólie uvnitř s kontakty a tak se s tím nedalo moc dělat.Zkusím radikálnější přístup.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

Jóóó, to jsou ty čyři černý nad sebou. Tak to je jasný, ty odcházejí pořád, Vůbec nic neřeš a objednej kaeboard.

Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#5 Příspěvek od elblaza »

nebo odpoj tu klávesnici v tv a pak ti to pujde.sice jenom z ovladače,ale je to taky řešení.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

elblaza píše:nebo odpoj tu klávesnici v tv a pak ti to pujde.sice jenom z ovladače,ale je to taky řešení.
Co já vím, trak když jsem jí měnil naposledy, tak stála 300.- a to se jí radši vyplatí dát

Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Enigma »

Tak jsem měl včera chvíli čas a kšandu s tlačítky jsem odpojil a problém se zvukem je vyřešen. Děkuji všem za podněty. Ještě mám dotaz, kde se dají objednat náhradní díly pro TV Thomson?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od gumickar »

díly zajišťuje girma getronics www.geronics.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“