Poptávám výrobu digitálního voltmetru

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fufik1
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2012, 02:00

Poptávám výrobu digitálního voltmetru

#1 Příspěvek od fufik1 »

Poptávám výrobu digitálního voltmetru v rozsahu -5 až 5 V, napájení voltmetru 5 V. Nebo měřidlo, které při 5 V bude ukazovat hodnotu nula a při nula V, hodnotu 5.
Nabídky prosím do soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

To je pro NASA ??? 8O 8O
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

A musí někdo vyrábět už vyrobené? Na okraj: za podobnou cenu to koupíš skoro v každé elektrotrafice.
Pak už k tomu stačí jen na vstup odporový dělič 1:100 a bude ti to měřit od -19,99V do +19,99V.
Jiný rozsah nemá smysl, protože použitý displej umí zobrazit na prvním místě jed jedničku nebo nic, až na dalších třech místech umí všechny číslice.
A před jedničkou umí zobrazit mínus, když jsou pro to splněné podmínky (vstupní napětí nižší, než referenční nula).

Uživatelský avatar
fufik1
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2012, 02:00

#4 Příspěvek od fufik1 »

asi jsem blbě napsal zadání, potřebuji aby při pěti voltech byla zobrazena hodnota 0 a při nula voltech hodnota 5

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Dej před měřák invertor.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Nebo posuň napětí REFHI i REFLO o 5V nahoru.
Zobrazení mínusu můžeš zabránit odpojením vývodu POL (tuším PIN 20) k displeji.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Ještě že to nechceš i arabsky, zprava do leva :D Zažil jsem i ruské známkování ve škole - výborně bylo za 5 a nedostatečně za 1. A co kdybys zadavatele poslal do... :D
Takže mámení, šalba a klam. Převod úrovní. A mezi tím nic? /dvojstavově/ A v jaké toleranci? Jaká logika?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Yarda1 »

K čemu to má sloužit, kolik peněz do toho chcete vrazit, jaké parametry by to mělo mít apod. Napadá mne poohlédnout se v oblasti regulační techniky - tam se používají analogové signály k přenosu informací od čidel, klasicky proud 4-20mA ale i napěťově 0-10V i 0-5V a může tam taky být požadavek, aby při 5V ukazoval měřák 0. Napadá mne, že by o tom mohli něco vědět v www.daas.cz
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

fufik1 píše:asi jsem blbě napsal zadání, potřebuji aby při pěti voltech byla zobrazena hodnota 0 a při nula voltech hodnota 5
Ještě by bylo dobrý napsat, JAK PŘESNĚ TO CHCEŠ - jestli to má ukazovat jen po celých voltech, teda při napětí -5V až -4V aby to ukazovalo nulu a teprve po přelezení napětí nad -4V (-3,99V a "blíž k nule") aby to indikovalo jedničku, tím pádem aby se "pětka" na displeji objevila až po skutečném dosažení nulového napětí, nebo jestli to chceš třeba s přesností na 10mV (0,01V) a s inverzním zobrazením, takže vstupní napětí -5V se bude zobrazovat jako 0V, napětí -4,99V aby se zobrazovalo jako 0,01V a třeba napětí -3,82V aby bylo zobrazené jako 1,18V. Napětí -0,01V by se pak zobrazilo jako 4,99V a s nulou na vstupu by to "skočilo" na 5.
Tohle všecko by mělo jít udělat s měřákem založeným na 7106/07 a s posunutým referenčním napětím, jak už tady padlo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

EKKAR píše:Ještě by bylo dobrý napsat...
He, teď jsi ho totálně zblbnul...

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“