Použití dynamického mikrofonu pro záznam do PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Použití dynamického mikrofonu pro záznam do PC

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj, řeším teď (zatím v teoretické rovině) použití dynamického mikrofonu pro záznam zvuku do PC.
Nějaké předzesilovače pro dynamické mic jsem už tvořil, ale ne pro použití s PC- napadá mě, že mám mezery ve znalostech:
1. Jaký je standartní/doporučený/rozumný napěťový vstup pro zvukovky?
2. Je napájení pro standartní elektretový mikrofon (třeba na kombi sluchátkách) vytaženo pouze na prostředním pinu 3,5mm jacku?
3. Jaké jsou parametry tohoto napájení? Dá se použít pro předzesilovač nebo je lepší obstarat jiné? Třeba si z PC vytáhnout +-12V?
4. Jaký je vlastně kmitočtový rozsah standartní zvukové karty na mic vstupu?

Díky

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#2 Příspěvek od jarda »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Dynamický mikrofon může dávat stovky µV i desítky mV. Lepší mi připadá dostatečně zesílit (na cca 100 mV) externím zesilovačem a pak to pustit do linkového vstupu (čímž můžeš použít i stereo dvojici mikrofonů) , předzesilovače ve zvukovkách dost šumí. Kvůli přizpůsobení k impedanci mikrofonu se někdy používal vstup zesilovače v zapojení SB. Bacha aby sis napájením z PC nezavlekl k mikrofonu rušení. Zvukovky mají třeba 192 kHz/24 bit, záleží co si v nahrávacím softwaru nastavíš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Skus to zapojit priamo do MIC vstupu, mozno to bude fungovat. Mne to kedysi islo, tusim som mal este ISA Sound Blaster.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“