instalace routeru AirLive WN-220R

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

instalace routeru AirLive WN-220R

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající , měl by někdo český návod k instalace routeru AirLive WN-220R ? Snažil jsem se získat z netu , ale asi neumím . Předem děkuji .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

asi ano . . .
stahni si ho tady

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Víš , tuhle stránku trénuji dnes již asi podesáté a otevře se mi prázdný dokument ...... Jestli se ti otevře celý a BUDE v našem jazyce mateřském , tak ti za upnutí jinam poděkuji zatím já a v budoucnu zástup bezejmenných .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

asi máš nějaký problém s diakritikou . . .
mě to jde normálně.
má to asi 1 MB tak to někam dám a přejmenuji . . .
tady stahuj WN220R návod česky

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

BOBOBO píše:Víš , tuhle stránku trénuji dnes již asi podesáté a otevře se mi prázdný dokument ...... Jestli se ti otevře celý a BUDE v našem jazyce mateřském , tak ti za upnutí jinam poděkuji zatím já a v budoucnu zástup bezejmenných .
máš asi WIN7 a tam treba dať uložiť a nie otvoriť položku . :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Ne , mám XPčko . Sice ti děkuji , ale měl jsem za to , že byla psaná pro tento router čeština . Proč je tam vybraná angličtina ? Ale stejně jsem myslel , že bude nějaký popis pro lamy , tohle je pro min znalé uživatele . Četl jsem i dotazy na počforu , kde byly s tímto routerem popisovány problémy , tak jsem si myslel , že bude nějaký polopatický s tím , že když nejde další česká obrazovka , tak ... Chtěl jsem pomoct jednomu důchodci já , coby ještě pospojením poče s okolím praxe nemaje . S tímto k němu domů nepůjdu . Ztráta času pro oba . Znáte někdo jiný návod ? Placku v anglině k tomu dodali , asi ho pošlu to vrátit .

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Tady to máš česky
Přečti si to a napiš co ti dělá problémy.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Ještě otázka . Heslo k routeru je pro nastavení routeru nebo pro přístup k wifině , nebo k obojímu ? Dá se po vstupu do systému wifi dostat do stolního PC připojeného síťovým kabelem do toho samotného routeru ? Nebo k tomu je třeba dalšího hesla ? Jedná se o to , aby se mu vnuk nedostal přes wifinu do stolního PC a tam mu nemohl zlikvidovat data . A to je základ , proč jsem chtěl podrobný návod . Díky vogone , stáhl jsem si , ale to samé mi dostrkal ok1hga . Věřím , že pro toho kdo dělá tyto věci běžně anglické tabulky nevadí . Ale toto jsou návody s jednou českou větou pro anglickou tabulku . Prostě jsem si vymyslel když bylo ovládání v češtině , tak budou i ty tabulky v češtině , pro lamy . Právě na tom PC foru byly příklady , že přiloženým postupem nešlo router spustit a musel v těch tabulkách zaškrtnout něco jiného . Tak jsem doufal v takovýto laický popis . Nebo mi dejte směr na obecný , ale podrobný popis zapojení routeru do domácí soustavy s možnostmi různých konfigurací , rád nastuduji , ale v češtině .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

BOBOBO píše:Ještě otázka . Heslo k routeru je pro nastavení routeru nebo pro přístup k wifině , nebo k obojímu ?
obojímu
BOBOBO píše: Dá se po vstupu do systému wifi dostat do stolního PC připojeného síťovým kabelem do toho samotného routeru ? Nebo k tomu je třeba dalšího hesla ? Jedná se o to , aby se mu vnuk nedostal přes wifinu do stolního PC a tam mu nemohl zlikvidovat data .
obecně dá, záleží jak je router nastaven a heslo v PC
dělá se to na straně PC, nesdílet "C:" !!!
Jen mám obavy, že zásluhu na zlikvidování dat v PC bude mít nejpravděpodobněji jen on sám . . . uživatel PC

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#10 Příspěvek od ok1hga »

nějak jsem ještě nepochopil, jestli to chceš jako klienta nebo AP . . .

myslím si, že to režim AP ani neumí . . .

to BOBOBO: nejdůležitější je pro tebe 5. stránka návodu !
pro natavení potřebuješ několik základních parametrů od AP ke kterému se chceš připojit.
SSID !
šifrování !
číslo kanálu !
IP adresu nebo zapnout "dynamic" záleží co AP vyžaduje . . .
a nejdůležitější !!!!!
dej si tam nějaké rozumné heslo !!!! nenechávat tam tovární !
všechno ostatní může zůstat "default"
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 23 říj 2012, 08:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jak píši výše . Ještě nikdy jsem to nerobil a jelikož mám PC techniku jako pomocníka - blackbox , potřebuji prostě vyložit . Nwm co je to klient . Prostě kolega prduch má internet vzduchem , má tam zatím nějaký asi switch od dodavatele internetu pro jedno stolní PC a možné připojení NB drátem . Nyní chce jeho vnuk s tabletem přes wifi na siť , tak koupil výše zmíněný router a neví co s ním , jelikož je tam placka jen englicky . Tak mne požádal a já vzhledem k dobrým vztahům s ním (je zásobovač) , bych mu rád vyhověl . Proto i když mi řekneš zablokovat na straně PC nesdílet , nwm já KDE zakázat . CO mám právě KDE nastavit na hesla , aby se mu vnuk nedostal do poče . :D Prostě lama . Nejen mně by se hodilo školení o jedné rozvité větě , co mám a PROČ na té které obrazovce označit , na které je to heslo pro router , kde pro wifi , co povolit , zakázat v poči . No není toho málo , vím . :D Prostě nalejvárna .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »

BOBOBO píše:Prostě kolega prduch má internet vzduchem , má tam zatím nějaký asi switch od dodavatele internetu pro jedno stolní PC a možné připojení NB drátem . Nyní chce jeho vnuk s tabletem přes wifi na siť , tak koupil výše zmíněný router a neví co s ním , jelikož je tam placka jen englicky .
takže teprfve teď jsi vyslovil co vlastně potřebuješ !!!!
potřebuješ ÁPéčko pro tablet . . . (ápéčko = acces point = přístupový bod)

mám obavu, že tohle ten přístroj neumí . . . nějak jsem z toho návodu nezjistil jak na to . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

No jde mu o to , aby dal místo switche tento router a vnuk mohl chodit na net wifinou . To snad jde . Nic víc , nic míň . A jde mi o to nastavení toho koupeného routeru pro dva kabely a wifinu a zamezení vniku přes wifinu do kabelově připojených komponent .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

jo, jo . . . .
teď jsem si ještě stahnul orig engl. manual a půjde to.
princip je takový . . .
nastav do tohoto routeru(WAN vstup) IP, bránu a DNS jako je teď v tom PC.
V PC dáš DHCP a na wifi natavíš SSID,kanál a zabezpečení . . .
a mělo by to chodit.
A doporučuji ten anglický manuál a přeložit do googlu, co ti není jasné.
V ton engl. návodu je to lépe(polopatičtěji) vyvětleno . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Určitě Tě hrozně obírám o čas , děkuji Ti za snahu , ale co znamenají tyto dva úhelné řádky bohužel nwm .
nastav do tohoto routeru(WAN vstup) IP, bránu a DNS jako je teď v tom PC.
V PC dáš DHCP a na wifi natavíš SSID,kanál a zabezpečení
Tyto dva řádky dám jen s jasným postupem . Tady to leží-tak to zjistíš , sem to vepiš . O vysvětlení (názornou ukázku) těchto dvou řádků mi coby lamě od úplného počátku jde . :D Nebo link , kde jsou tyto dva řádky kompletně popsány .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“