Indikátor vybuzení na PC - neznáte nějaký FREE?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Indikátor vybuzení na PC - neznáte nějaký FREE?

#1 Příspěvek od EKKAR »

Hledal jsem nějaký free softík, který by uměl zobrazit ve sloupcové grafice to samé, co umí klasický HW indikátor vybuzení (s Itronovým displejem nebo i s LEDkama).

Nemusí to umět nic jinýho, jedná se mi spíš o dohledový monitoring při pořizování popřípadě kontrole už pořízenýho záznamu než o nějaké exaktní měření absolutní úrovně.

Co jsem zatím našel, to jsou placený verze editačních softů typu Audacity a podobně, kde je ten idikátor jen takovou efektní vedlejší funkcí - mně jde o něco, co spustím podobně jako gadget na Ploše ve Win7 a bude mi to zobrazovat okamžitou úroveň signálu v různých frekvenčních pásmech zvuku reprodukovanýho zvukovkou.

Při určitých činnostech se mi to osvědčilo pro jednoduchou kontrolu kvality přehrávaného záznamu - není potřeba hned sahat po analýze, když třeba tvrdý a častý clipping je vidět i na tom indikátoru.

Nemáte někdo povědomost o podobným softíku?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Není to sloupková grafika, ale tohle mi vyhodil google na prvním místě. Zkoušel jsi to?
Nebo tohle?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Na tohle už jsem narazil taky. Spíš hledám něco vícepásmovýho, spíš spektrální analyzér než jednoduchý indikátor vybuzení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#4 Příspěvek od bastlir40 »

Snad jsem tě dobře pochopil :) , hodilo by se tohle? Visual Analyser : http://www.sillanumsoft.org/
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Víš co? Hoď sem ty placené programy, které ti vyhovují. Třeba něco dáme dohromady.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Právě že žádej placenej nechci. Hledám free softík, už mi pár lidí poslalo linky, ale pořád to ještě není ono. Samozřejmě trápím i Ujce Googla, jenže než se trefím tou správnou kombinací klíčových slov... zatím nejblíž je asi Audio Level Meter 1.6 od P.E.Marshalla, ale to je "jenom" klasický dvousloupcák. Zkouším další, co mi vyházel Google, ale jde to pomalu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

EKKAR- jsem narazil na tohle- není to teda úplně stejné jako indikátor (matice) s LEDkama, ale jinak mi to přijde jako zajímavý a prospěšný prográmek: http://www.mymusictools.com/test_tools_ ... _13243.htm

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

:-D i tenhle už mám sosnutej (vyhodil mi ho Ujec Gůgl), jenže než postupně nainstaluju do kompu asi 30 různejch softů, otestuju je na nějakých nahrávkách a pak pokusnou instalaci zase (občas silně znechuceně) odinstaluju, uplyne nějakej čásek. Stíhám otestovat tak 2 - 3 programy denně, protože o víkendu se nedalo a v týdnu musím denně navštěvovat zaměstnavatelskou organizaci a občas učunit aspoň nějakou imitaci pracovního výkonu, abychom se nemuseli jako rodina nutričně přeorientovat na namrzlou trávu nebo kůru ze stromů...
Ale samozřejmě dík - snaha se cení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kutilpaja
Příspěvky: 9
Registrován: 07 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od kutilpaja »

Tak tento je dobrý ale běží jen 10 minut
Přílohy
Wide range peak meter.jpg
(143.7 KiB) Staženo 61 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“