zakoupení nového NB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

zakoupení nového NB

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Blíží se doba koupě nového NB pro synátora . Jaká je praxe s osazením OS a spuštěním Wifiny od prodejce ? Jak je to v praxi s dodáním OS na jakém nosiči pro případné obnovení ? Co vyžadovat ? Myslíte , že bude wifi spuštěno na níže uvedeném switchi huawei od kyslíku ? Nebo i tam instalace ? Předpoklad fce wifi v prostorách školy , které je prý svým signálem pokrytá ?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

tak ono na většině NTB najdeš windows recovery, ty slouží k obnovení OS, hned po koupi je však dobré vytvořit zálohu recovery na nějaké DVD, jinak nastane problém ve chvíli kdy selže HDD. Pokud bys neměl vytvořenou zálohu po selhání HDD můžeš od prodejce NTB požadovat CD/DVD s OEM operačním systémem pokud bude na spodní straně NTB COA štítek s klíčem. Na ten štítek pozor, ty štítky co dělají se velmi snadno odlupují nebo smažou (asi záměr?) potom bys přišel o OS, tak je dobré si ten štítek ofotit nebo opsat.
Wifi by mělo fungovat, driver by měl být dostupný a wifi podle EMC kompatibilní. Je dobré si zjistit jaký typ wifi ve škole je (B,G,N? ) a zdali ho daná wifi v NTB zvládá (ikdyž si myslím, že ty nové stejně umí všechny)

Co s OS nechám ostatním, možná budu vypadat jak konzervativní blb, ale pořád mám win XP a jsem s nimi spokojený, jsem na ně zvyklý a nemám problémy s kompatibilitou.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

Ako bolo spomenute vyssie, drviva vacsina laptopov s OS ma system predistalovany. Typicky W7 po spusteni vyziada od uzivatela zakladne udaje, nastavenie jazyka, klavesnice, meno, heslo a po chvili je system pripraveny na pouzivanie (funkcne vsetky zariadenia vratane Wifi). Pricom obsluhu wifi zabezpecuje bud special utilita od dodavatela hw alebo priamo OS. Casto hned pri prvom spusteni je uzivatel vyzvany aby si urobil zalohu systemu. Z mojich skusenosti toshiba urobi velku zalohu obrazu HDD na niekolko DVD. Co som sa naposledy hral s lenovom, tak to urobilo len jedno ciastocne zaplnene DVD, tam mam podozrenie na to, ze hlavna cast zalohy systemu je na skrytej particii HDD. Na toto si treba dat pozor, lebo pripadna havaria disku sposobi aj tak stratu OS. Vzhladom k tomu, ze dodanie pripadneho instalacneho media napr. W7 si vyrobca laptopu ceni na desiatky euro, by som okrem zakladnej tovarenskej zalohy urobil po uplnom spojazdneni pocitaca (vratane aplikacii) zalohu pomocou vhodneho softu (norton ghost). Obnova prebehne za par minut a clovek si obnovi len systemovy disk, lebo velka necnost napr. toshiby je, ze tovarensky obnovovaci program zlikviduje vsetky data na disku jeho tvrdym prerozdelenim ako to definoval vyrobca. Treba sa proste zmierit so stavom, ze k laptopu sa instalacne medium nedodava, vsetko je na disku takze zalohovanie je na uzivatelovi, tu by som este rad upozornil, ze pokus o pouzitie inak legalne kupeneho seriove cisla W7 s laptopom sa da pouzit len na instalacne medium dodane vyrobcom HW, na bezne dostupne kopie na wareze z 99% nefunguje, maju to dobre osetrene.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#4 Příspěvek od 007 »

Letos jsem kupoval pro rodinu a známé několik NB značky Fujitsu lifebook,hlavně pro poměr výkon-cena.Bylo jich výce typů,od dual core s integrovanou grafikou až po i5 s herní grafárnou a u všech bylo dvd s W7 a ovladačema.Bohužel moje Toshiba žádné dvd neměla a předinstalovaný W7 byl tak zaneřáděný demoverzema a jiným balastem,ze jsem byl nucen stáhnout si z netu OEM instalaci W7 a tu pak "zlegalizovat" kodem z samolepky na NB.
007

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Ber něco jako škatuli od HP, CPU i5 a OS W8. Přijde to levněji než s W7 a době neutečete. Já už mám plno objednávek na normální PC s W8.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“