Skryta dvd mechanika

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tygrik
Příspěvky: 279
Registrován: 21 bře 2012, 01:00

Skryta dvd mechanika

#1 Příspěvek od tygrik »

Ahoj vsem po nainstalovani systemu windows 8 sem narazil na to ze ze zahadneno duvodi neni videt jedna z dvd mechanik. V biosu je to ok po opusteni biosu lze z mechaniky bootovat ale ve win uz neni. Ve spravci zarizeni se obevi ale az pri zobrazeni skrytejch zarizeni. Ale vubec neni moznost primet ji aby byla videt normalne. Je pripojena pomoci s ata kabliku. Mevite nekdo jak ji oficelne zviditelnit? druha mechanika pripojena pres ide je v pohode. Moc diky za infa.. Doplneni ve win 7 to bylo ok

Uživatelský avatar
creativko
Příspěvky: 72
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od creativko »

Bill Gates asi usudil, ze jedna mechanika musi stacit kazdemu. :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

bill gates tam uz davno nefiguruje... asi myslis plesateho Ballmera....

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Ono sa vyskytuje obdobny problem: mam dve DVD mechaniky, su vidiet, funguju OK. Mam dva rovnake DVD disky (100% kopia). Ked dam do kazdej mechaniky jeden z nich, nejdu obidva, ale len ten, ktory som vlozil skor. Na ten druhy sa uz neda pristupovat. Ked dam rozne DVD disky tak to samozrejme funguje. S rovnakymi CD diskami to tiez funguje. Ale dve rovnake DVD nie. Pricina neznama (iba ak: Windows).

Uživatelský avatar
Romulusw
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Romulusw »

Pro tygrik, mě pomohlo toto:

Celý problém spočívá v registrech. Tento postup je pro Windows Vista, ale pro XP to bude zřejmě stejné, případně velmi podobné.

V nabídce start vyberte možnost Spustit a do řádku napište regedit (pro následnou editaci musítě mít oprávnění Administrátor)
Poté se v levém menu proklikejte: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/Curren­tControlSet/Control/Class/
Klikněte na klíč {4D36E965-E325–11CE-BFC1–08002BE10318} a v nabídce vpravo smažte hodnotu UpperFilters
Restartuje počítač a problém vyřešen :)

Uživatelský avatar
trafikant
Příspěvky: 37
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové

#6 Příspěvek od trafikant »

A máš obě mechaniky stejné? Zásadní chyba ale bude v OS. Taky jsem se dal nachytat a upgradoval osmičky. Následující den letěly z kompu a už ten šunt od Mrkvochvostu nesmí do baráku. Na fůru věcí totiž neseženeš ovladače - prostě pro osmičky nejsou a asi nebudou.
Romulusw - čti pořádně, píše že má osmičky.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Stejny problem jsem tady mam pocit resil. a Nedoresil. Notas neni muj a majitel ho spise nepouziva nez pouziva. Je to uz starsi kousek. Tak jsem to testnul. Os win7. UpperFilters jsem hodnotu smazal. A notas nenajel. Chtel se opravit ale nemelo to konce. Stopl jsem to a pouzil obnovu se zalohy. Notas najel.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“