kontrola z živnostenského úøadu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

kontrola z živnostenského úøadu

#1 Příspěvek od sr71 »

Urèitì mají nìkteøí z vás živnostenský list na elektropravy atd. Absolvoval jste nìkdo kontrolu z ŽÚ? Pøišel mi totiž dopis, že se tam mám dostavit a pøedložit rùzné doklady a zajímalo by mne, pokud s tím máte zkušenosti na co hlavnì bývají tyto kontroly zamìøeny.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenda_KL »

Kontrolujou co jsi komu dělal (co je na fakturách) a jestli to spadá do Tvé živnosti.
Známý má "zámečnictví" a dostal od nich flastr za to, že na faktuře pro byťák bylo "svařování trubek stoupaček" protože to patří pod instalatérství.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

Tak s tímhle bych snad problém mít nemusel, i když kdoví jak se zrovna úøedník vyspí 8O . Spíše by mì zajímalo jestli nìjak podrobnì zkoumají i doklady za zboží, které si vykazuji jako náklady (jde mì o to jestli po mì budou chtít u všeho prokázat na co jsem to pøesnì potøeboval/potøebuji a jak to souvisí s moji èinností).
Také se v tom dopise uvádí, že mám pøinést s sebou oprávnìní z ITI, popøípadì osvìdèení vyhl.50 - tak doufám že jim ta 50-ka bude staèit.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Zalezi co mas za zivnost, na neco je potreba jen 50ka, na neco i ITI. Co si davas do nakladu je jim sumak, to resi FU.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od sefi »

Mne to presne takto prišla pozvánka na živnostenský aj z dokladmi a kontrolovali mi ake práce mám vo faktúrach a či to mám aj v živnostenskom, mna si zavolali hlavne preto že sa zmenila nejak vyhláška a na elektroinštalácie že potrebujem mať už vyššiu vyhlášku, tak že buď si to dorobím alebo nemožem robiť inštalácie..to už bol dávnejšie...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogo »

Kľudne môžu skontrolovať, či máš a či potvrdenú inšpekčnú knihu (ak je povinná v ČR), na dverách názov firmy v znení zákona, otváracie hodiny, odsúhlasené príslušným úradom.. Ale to samozrejme pri osobnej návšteve.. Mohli by skontrolovať od dobrej duše nejakú nahlášku týkajúcu sa poskytovania služieb.. Nezabudni si OP. Pre istotu aj peňaženku :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co já mám zkušenosti, tak pokud to není vyloženě nějaký udání (to pak musí kontrolovat) a neporušuješ výrazně zákony (viz třeba potřebná oprávnění), tak živnostňák je spíš rád, že jsi, že funguješ a nesedíš na úřadu práce jako spousta bývalých "kolegů".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogo »

Já nechcem oponovať, ale rád je možno štát, živnosťák a ich kontrolóri majú troška iný pohľad.. Teda motiváciu. Zažil som to, za blbosť, našťastie nie u seba..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stát nemá potřebu likvidovat poslední ostrůvky zaměstnanosti, alespoň ne v ČR a alespoň ne řemesla.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

ZdenekHQ píše:Stát nemá potřebu likvidovat poslední ostrůvky zaměstnanosti, alespoň ne v ČR a alespoň ne řemesla.
Bohuzel musim nesouhlasit. Aspon u nas tomu tak bohuzel neni.

Uživatelský avatar
humanit
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2008, 01:00

#11 Příspěvek od humanit »

Nejlíp se mají ti co podnikají načerno

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#12 Příspěvek od Eleman »

Kua, mám plnou stránku pomlček v příspěvku humanita jenom já, nebo i ostatní? :evil:
Pokud jenom já, tak sorry za OT (asi mám vlčí mlhu).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Naši ohaři asi ještě sledují TV noviny . Už má být pryč . :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Nemáš vlčí mhu a má to ve všech příspěvcích, asi nějakej novej kchůl dyzajn :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#15 Příspěvek od vladodyno »

Nie si sám. Neskutočne to sťažuje prezeranie fóra cez mobil. :-(

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“