Vhodný laboratorní zdroj?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Vhodný laboratorní zdroj?

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravím, mám v plánu předělat můj dosavadní zdroj na něco lepšího s proudovým omezením. Nemáte někdo nějaký typ? Mé požadavky jsou: regulace napětí 0-30V/3A (to by byl tak ideál). Našel jsem si zapojení co vyšlo v r.97 v časopise Electus (příloha Praktické elektroniky), je to stabilizovaný impulsně řízený zdroj 0-20V/2,A s obvodem B260D pracující na kmitočtu 100kHz. Myslíte že by byl vhodnej ke všem aplikacím, aby z něj nelezla frekvence na který pracuje?.. :wink:

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#2 Příspěvek od SMITH »

Spínaný zdroj radšej nie. V AMARU vyšiel zdroj na baze zdrojov KAZ, ale s prepínaním vinutí. 30V/3A. Pozriem kde to bolo.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

30V 3A

#3 Příspěvek od jasin »


Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

Ten zdroj je v PE 2002 / 7 ,môžem ti to posla￾ na email.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#5 Příspěvek od xmarty08 »

Díky za odpovědi, z amara si to najdu na cd, to nemusíš posílat, dík. Zdroj od Jasina vypadá moc pěkně, ale musel bych si vyrobit plošňák a to se mi moc nechce, z amara si ho mohu nechat udělat bez problémů.. :wink:

Návštěvník

ten zdroj

#6 Příspěvek od Návštěvník »

ten zdroj 0-30v až 3 A ze serveru HW nefungujee!!!!

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od honza637 »

to smith - mohl bys mi to číslo poslat prosím na cz3hsu@seznam.cz ? Mám to skoro postavený ale někam se mi ten časopis ztratil a musel jsem to kvůli tomu odložit.

Jinak ohledně toho zdroje . Nevím jak je udělaný ten dosavadní ale já osobně bych řešil ten zdroj nejjednodušším možným způsobem a to 3-bodový stabilizátor a do serie s výstupními svorkami bych dal výkonný snímací resistor malého odporu a pomocí OZ bych z toho udělal tu regulaci na principu komparátoru.
samozřejmě to chce okolo blokovací kondíky a jištění....
A pulsní zdroj už vůbec ne pokud s tim plánuješ dělat na VF obvodech. (nakonec ne jen na těch)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pole »

Anonymní: Co na tom nefunguje?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »

2 Honza 637 :chvílu to bude trva￾.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
xfish5
Příspěvky: 51
Registrován: 25 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od xfish5 »

K tomu zdroji z http://www.electronics-lab.com/projects ... index.html
nevím, proč by nefungoval :?: 8O

Stavěl jste ho už někdo? A vaše zkušenosti? Také o něm uvažuju-ale rád bych znal názor jiných.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Dìlal jsem tenhle zdroj øízený PIC a je možno jej jako bonus ještì øídit PC: http://www.mcu.cz/modules/news/article.php?storyid=172

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

spolužák ho stavìl a nefunguje, prej tam je blbe zapojeny tranzistor

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#13 Příspěvek od right13 »

to je pekne.a teraz ktory?

Uživatelský avatar
xfish5
Příspěvky: 51
Registrován: 25 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od xfish5 »

Jestli ho blbě nezapojil spolužák :lol:

Uživatelský avatar
Enzy
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2006, 02:00

#15 Příspěvek od Enzy »

V konstrukci zdroje 30V/3A na HW jsou špatně uvedeny hodnoty rezistorů, překladatel v několika případech zaměnil řády (Ohm, KOhm). Doporučuji se podívat na originálni článek na electronics-lab.com, kde je to správně.

Sám jsem si ho už postavil a funguje spolehlivě, jsem s ním spokojený. Dá se použít i v zimě pro vyhřívání zmrzlých rukou či teplého nápoje.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“