VHS Toshiba V-109CZ

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

VHS Toshiba V-109CZ

#1 Příspěvek od urbanek »

Poctivá Toshiba - rok výroby 1990. Známá mi ji dala na opravu s tím že vevnitř uvízla kazeta a nechce se jí ven - příčina - vytahané řemínky, taky prý občas mačká pásky - po shlédnutí přítlačné kladky se nedivím (takhle opotřebenou přítlačnou kladku jsem snad ještě neviděl) Jinak je to video ale celkem v pohodě (hlavy, zbytek mechaniky atd.) což je téměř zázrak vzhledem k tomu že je v té rodině video druhým nejpoužívanějším spotřebičem (hned po televizi) a má tedy za sebou pěkných pár tisíc provozních hodin. Holt je to ještě "poctivej Japonec". Můj dotaz zní: dají se na tak staré video ještě sehnat náhradní díly? Jde mi o tu přítlačnou kladku. Díval jsem se na AME.CZ a tam mají vždy jen uvedenou značku a ne přesný typ videa - jak poznám že je to to co potřebuju?

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od riker »

Na toto video se dá ještě lecos sehnat. Nejčastější závadou u tohoto typu, aspo co já se s tím setkal byla vadná sekce 9V obvodu STK7253. Kladky se dají sehnat podle rozměrů té původní, čili vnější průměr, vnitřní průměr (ložiska) a výšku kladky. Pokud to neseženeš u AME, tak zkus ještě http://www.nedis.cz

Mike 2

#3 Příspěvek od Mike 2 »

další krámy s ND - zkus tøeba vadas.cz tipa-czech.com hadex.cz

geco

#4 Příspěvek od geco »

Pøítlaèná kladka na tento model má u Nedisu oznaèení VP-0251,cena je 131 kè.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VCR Toshiba

#5 Příspěvek od LOYZA »

Je to opravdu velmi povedené VCR a se vším co psali ostatní souhlasím. Určitě to ještě chce opatrně vyletovat mode přepínač, opatrně rozebrat, zabrousit kontaktní pole a stěrače, napružit a lehce obé potřít kvalitní vazelínkou. Ještě se při častém používání projeví "nedojetí" vytahováků pásky. Kontrola je jednoduchá, po vložení kazety a play zjistit jak "sedí" oba vytahováky na koci. Pokud pevně, je vše v pořádku, pokud ne, dá se u AME sehnat rozvodová lišta i s ozubeným kolem jako komplet. Cenu si nepamatuji. A taky vzácně se ještě projevuje vada v obraze, jako by to byla vadná hlava. U kapstanu rot. hl. zespodu je na pl. spoji jeden el. kond. a ten to má na svědomí. V dávné minulosti to opravny řešily tak, že kapstan dávaly nový! Jen díky jednomu kondíčku! Cena opravy byla astronomická! Tak hodně štěstí. Loyza.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od urbanek »

Díky všem za odpovědi, objednám tu kladku a sadu řemínků, jinak se zdá že to video bude v pohodě. Ještě bych se chtěl zeptat čím mažete mechaniky ve videích (převody atd.)? Můžu použít tuk LV2-3? Nebo jaké mazivo doporučujete a kde se dá sehnat?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “