Podle jakého paragrafu pracuje tento elektrikář ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Podle jakého paragrafu pracuje tento elektrikář ?

#1 Příspěvek od BOBOBO »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

někteří lidé jsou prostě na zabití !

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#3 Příspěvek od milan222 »

normálka... vytáhnu si fázi a jedu... někde byl ještě větnamčík s tlumivkou co si to píchl na přívod ze sloupu...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od hosab »

Není nad to se nebát ELEKTRIKY.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

Z toho idiota mě mrazilo. A ještě se tam mezi nima motaly děcka.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#6 Příspěvek od Lukar »

Asi se moc koukali na MacGyvera 8-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

proč by se po stavbách tahal se svářečkou ?
. . . když mu stačí kabely a kukla ?

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od hosab »

Myslím,že se není nad čím pohoršovat.Vždyť je to jen drát tam a druhý zpátky.Nás co dodržují svaté předpisy je 10mil. a přitom jich je..... a bude víc.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#9 Příspěvek od MATYCH »

Nemají tam 120V?Podle barvy zásuvek.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Mě je to jeho elektřikaření fuk, ale svařovat umí. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Je to španělsky hovořící země, zásuvky jsou klasika €U na 230/400V a nejdůležitější součástí pro omezení zkratovýho proudu je ta vanička s osolenou vodou. Ta tvoří VODNÍ ODPOR, kterým maník omezuje proud, který by jinak dosáhl hodnot omezených jen impedancí celýho obvodu - v dobách starších naprosto běžně používaná součástka pro spouštění elektromotorů pro mlátičky na vesnici, v lunaparku pro plynulé spuštění kolotoče nebo třeba ve vesnickým kině pro regulaci napětí pro promítačku. Že se na daným místě neřeší ochrana před dotykem s živou částí je způsobeno přístupem jižní mentality k předpisům - tam jsou skutečně předpisy jen pro to, aby se porušovaly, protože porušováním pracovněbezpečnostních předpisů se vyjadřuje postoj ke státní moci.

A to jste asi ještě nikdy neviděli jako já na vlastní oči Rusáka, jak si na "strójce" (stavbě) nahodí dřevěným klackem hák na vzdušný přívod proudu, na háku má izolovaný kabel připojený přes cca 30kg tlumivku k 30cm dlouhýmu kusu 16mm tlustýho Roxoru, přes kterej má navlíknutou gumovou hadici a na samotným konci toho Roxoru má čímsi jiným přivařený 3 asi tak 8cm dlouhý pahejlky tenčích ocelových drátů do tvaru čehosi, co vzdáleně připomíná elektrotechnickou značku antény. Mezi pahejlky zahákne obalovanou elektrodu, místo druhýho pólu si zatluče do země kolík z dalšího kusu holýho Roxoru - a jde se vařit...! A když to prská a nechce chytat oblouk, milý "tavárišč elektrosvárčik" odloží elektrodu, stoupne si nad ten kolík v zemi, rozepne si kalhoty a kolík s jeho nejbližším okolím na férovku počůrá - kapacitní proud do izolovaného uzlu soustavy 3x127/220V se "nějak uzavře" a takhle se prosím svařuje cokoliv, co je na "savjétskoj strójke" potřeba přivařit - včetně výztuží do betonu. Jak je možný, že jim s tímhle přístupem ještě nepadají mnohapatrový budovy typu Mendělejevovy univerzity v Moskvě já sám osobně nechápu - ALE NĚJAK JIM TO DRŽÍ POHROMADĚ, tak to nikdo neřeší - jich mnóga...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od vasilceral »

To je křiku, ten se v životě neztratí, umí vzít za práci když je potřeba.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#14 Příspěvek od Jimmi2 »

EKKAR píše: ...v dobách starších naprosto běžně používaná součástka pro spouštění elektromotorů pro mlátičky na vesnici, v lunaparku pro plynulé spuštění kolotoče nebo třeba ve vesnickým kině pro regulaci napětí pro promítačku...
Já mám obavy, že přinejmenším pro ty kolotoče se to používá dodnes. Nezapomeňte, že atrakce nejsou "zatíženy" žádnými normami, včetně elektrotechnických. Ledaže by se v posledních několika letech cosi změnilo 8-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#15 Příspěvek od ok1hga »

Jimmi2 píše:Já mám obavy, že přinejmenším pro ty kolotoče se to používá dodnes. Nezapomeňte, že atrakce nejsou "zatíženy" žádnými normami, včetně elektrotechnických.
jenže u kolotoče se solná lázeň používá ke zkratování kroužků na rotoru motoru . . .
tzn. že tam je jen napětí mezi deskami, proti zemi není nic, jako na sekundáru transformátoru . . .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“