baterypack

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalf1
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2012, 01:00

baterypack

#1 Příspěvek od michalf1 »

Dobrý den, prosím o radu.

Mám podvodní světlo které mi poslední dobou blbne.

baterypack - 12ks, Sanyo Cadnica Extra, NiCd, 1,2V, 5000mAh, zapojeno v sérii. Stáří 2roky, nabito/vybito asi 100x

Světlo - 35W, 12V

Nabíječka Shark10, v.2.0, nastaveno - nabíjecí proud 0,5A, vybíjecí 0,4A do 9.6V Nabíječka je nastavena vždy na 2 cykly vybití/nabití

Když to bylo nové vydrželo to svítit zhruba 50-60min. Rok nebyla používána a dnes vydrží svítit necelých 20minut. Po výměně prasklé žárovky. W zůtaly stejné 35W

Baterypack jsem rozebral a jednotlivé články proměřil. Vše drží na 1.2266V. Takže sesypané asi nebudou. Nevím.

Jsem v tomto oboru úplný laik. Nevím co mám jak spočítat, jak dojít k tomu jak dlouho to má správně svítit, kde je zrada. Budu vděčný za jakoukoli radu - kromě té vyhodit a koupit nové :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

A jakou kapacitu jim naměří ta nabíječka?

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

michalf1 píše:Když to bylo nové vydrželo to svítit zhruba 50-60min. Rok nebyla používána a dnes vydrží svítit necelých 20minut. Po výměně prasklé žárovky. W zůtaly stejné 35W
A samozrejme že nebola ani nabíjaná ten rok.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

Som rad ze si vybijal aku pack to tim clankom pomohlo.... Daj to nabit, pripoj ziarovku 55w 12 V z auta a meraj. Este ma napadlo 12 clankov po min napetie je 0.9 mne vychadza ze najviac co moze byt vybite je 10.8 V, tak ze tymi 9.6 si im pomohol este viac, ale vradme sa k teme po pripojeni ziarovky meraj napetie na aku paku ked klesne na 12V zo zatazov zacni premeriavat jednotlive clanky ani na jednom nesmie byt menej ako 0.9 V ak by na nejakom bolo tak je vadny, ono najlepsie by bolo napojit draty a dat nabit kazdy clanok osobitne.

Uživatelský avatar
michalf1
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2012, 01:00

#5 Příspěvek od michalf1 »

galjo píše:
michalf1 píše:Když to bylo nové vydrželo to svítit zhruba 50-60min. Rok nebyla používána a dnes vydrží svítit necelých 20minut. Po výměně prasklé žárovky. W zůtaly stejné 35W
A samozrejme že nebola ani nabíjaná ten rok.
Bohužel ano, nebyl ani nabíjený.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“