Scopemeter WENS820

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

Scopemeter WENS820

#1 Příspěvek od JaDu »

Pozdravujem tunajších,
nejaký mesiac dozadu som na inzerát kúpil tento scopemeter za asi 170 éčok a včera sa mi ho podarilo odpáliť. Chcel som merať RMS sínusu 230V súčasne oscíkom aj vstavaným multimetrom (na porovnanie). Po amatérskej chybe - súčasnom pripojení sondy aj meracích hrotov na 230V v scope mierne zadymilo a zhasol. Pri tomto "experimente" bol napájaný z vnútorných akumulátorov.
Týmto sa chcem tu znalejších spýtať, či je nejaká šanca ešte tento merák oživiť, prípadne niekto nemá iný takýto vrak, ktorý by umožnil pokúsiť sa poskladať jeden funkčný kus. V mojom som našiel spálenú smd indukčnosť, roztrhnutý smd elyt a zadymený vzájomný dotyk tieniacich krytov (zrejme oscíka a dmm). Inak žiadne ďalšie viditeľné stopy, asi budú v kremíku švábov. Merák nejde zapnúť, počas zapínania sa len na displeji objavia vodorovné tenké čiarky a viac nič. V prípade záujmu uvediem presnú identifikáciu DPS v meráku. Na Slovensku tieto scopemetre niekedy predávala firma SOS, opravy vraj riešili zasielaním kórejskému výrobcovi, čo by sa mi neoplatilo. Prosím o Vaše názory.
Přílohy
Snímka004.jpg
(71.47 KiB) Staženo 77 x
Snímka005.jpg
(74.65 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Idú Vianoce - kúp si nový. S týmto je škoda niečo robiť.

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#3 Příspěvek od JaDu »

Asi mi nič iné nezostane. Ale to by bol už poriadny oscík, nie scope meter. DMM mám a dnešné oscíky sú prenositeľné, len možno nie na akumulátory. Podľa tunajšieho fóra sa zdajú byť z neprofesionálnych (zatiaľ len na hobby použitie, 2ch, 60MHz) obstojné Owony a Hanteky. Len mi je ľúto a smútim za odpáleným wensom, kúpil som k nemu niečo lepšie sondy než originál, aj nicd aku so zníženým samovybíjaním. Ale za chyby sa platí. Škoda, že sa musím učiť na svojich chybách a nie na cudzích.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

Kdyby ten scopmeter byl vyrobený pořádně, nestalo by se to. Země by měly být oddělené podobně jako obdobné přístroje výrobce Fluke.
Vnitřek multimetru má být oproti vstupům skopu plovoucí. Předchází se tím tomu, že někdo nechá zapojenou sondu osciloskopu a přitom měří síťové napětí. Sítové napětí se v tu chvíli může dostat až na krokosvorku osciloskopické sondy.
Bohužel čínští výrobci těchto levných scopemeterů šetří a žádné oddělení neprovádí.

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#5 Příspěvek od JaDu »

Veď práve takéto súčasné meranie oscíkovou sondou a vstavaným dmm-kom som "úspešne" zabsolvoval. Tento scope je vyrobený v krajine kiaákov (korea) a zdá sa, že je momentálne bez akejkoľvek tunajšej podpory. V sos-ku sa niekedy predával (ale možno nepredal) za takmer 24 tis. sk, terajších cca 800éčok. Ešteže som zaň nedal takú pálku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ked to chces opravit, tak by si mal nieco merat. A nejako si nakreslit principialne zapojenie, aby si zistil, co sa vlastne stalo.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“